Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z orbitrolem mtz

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2011 - 19:52

problem z orbitrolem mtz Witam. Mam problem ze wspomaganiem w mioim. kupiłem niedawno wspomaganie na orbitrol 100 zapomtowałem bez wiekszych problemów. od czasu zamontowania wspomagania odczuwam takie dziwne szarpanie gdy jade drogą i żeby skręcić muszę szarpnąć kierownicą nie ma takiej płynnej jazdy tylko jedna wielka szarpanina kiedyś bym wyje... w płot mało brakowało morze ktoś wie co z tym fantem zrobić dodam ze wymieniłem popme na 16 i nic nie pomogło prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z orbitrolem mtz Dzisiaj, 12:52
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:13

problem z orbitrolem mtz Masz zapowietrzony uklad kierowniczy musisz okdkrecisz krociec od silownika od wspomagania i krecic kierownica az powietrze z olejem nie przestanie leciec i zakrecasz podczasz skrecania

#3 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 12:35

problem z orbitrolem mtz u mnie dzieje sie to samo tylko w pewnym monencie a dokładniej na krańcowych położeniach to trzeba się ostro zaprzeć i nie chce nawet wtedy kierownica puscić i takie chrupanie w kierownicy czuć. i jak koła są np. max skręcone w lewo i szarpne mocno w prawo to na maxa w prawo ida... i czy to też jest wina zapowietrzonego układu??

#4 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:50

problem z orbitrolem mtz chyba nikt mi nie pomoże :(

#5 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 10:38

problem z orbitrolem mtz A olej masz w odpowiednim poziomie? Może masz za mało i temu tak to działa? I próbowałeś odpowietrzyć jak koledzy pisali wcześniej?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#6 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:02

problem z orbitrolem mtz tak juz jest wszystko ok okazało się że krzyżak był wywalony ;p

#7 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 22:02

problem z orbitrolem mtz Panowie mam taki problem że nie idzie uprowadzić mojego MTZ-ta po drodze nosi go jak nie wiem co. Wszystko niby jest ok ale gdy chcę jechać prosto to tak ciężko chodzi kierownica i zaraz jak się pociągnie w lewo lub w prawo to tak nagle koła skręcają. I wątpię żeby był układ zapowietrzony bo odkręcałem krućce3 od siłownika ze 3 razy i szedł sam olej. I jeszcze ma coś takiego że jak się ustawi kierownicę w środkowym położeniu to gdy dodam gazu to koła same skręcają. I nie wiem czy to wina orbitrola i czy mogę to jakoś naprawić. Orbitrol 100 nowy tak więc nie wiem czy ma jakąś regulację czy coś. Proszę o szybką pomoc bo ludzie przychodzą o prasowanie a ja stoję i klienci uciekają ;/

#8 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 13:47

problem z orbitrolem mtz Zrób próbę. Weź przód do góry tak żeby 2 koła były w powietrzu i wtedy sprawdź na wolnych obrotach i jak dodasz gazu. Może akurat coś gdzieś w nim przepuszcza i koła skręcają same. Nie znam budowy orbitola wiec tylko tka przypuszczam.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:20

problem z orbitrolem mtz z wyjątku braku odpowiedzi pisze kolejny temat.
Głównym problemem jest orbitrol, tej wiosny założyłem orbitrol do mtz 82 i ogólnie było coś od początku nie tak a mianowicie skręcanie gdy np. jade drogą i żeby skręcić musze szarpnąć kierownicą aby skręcił tak jakby się kierownica zacinała. mijanie się z samochodem graniczy z cudem aby go nie skasować. w polu się tego nie odczuwa i nie ma rużnicy czy małe obroty czy duze prosze o odp bo siewy za pasem!

#10 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:43

problem z orbitrolem mtz Witam

Prawdopodobnie ten wałek http://allegro.pl/wa...1816276837.html masz krzywy a jaki masz orbitrol oryginał czy china

#11 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:44

problem z orbitrolem mtz kolego jak masz mozliwosc załóż wiekszy orbitrol albo przypatrz sie czy ciec ci sie drążek kierowniczy gdzies nie zacina

#12 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:43

problem z orbitrolem mtz kolego orbitrol produkcji białoruskiej

#13 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 21:35

problem z orbitrolem mtz ja mam to samo też takie szarpanie ale tylko w położeniu kół prosto. Ja teraz zrobiłem taki mały myk a mianowicie podniosłem ciśnienie na orbitrolu śrubą pod tą przystawką co dochodzi do tej kolumny. Jest tam taki korek na imbus 6 lub 5 odkręciłem do i tam jest śruba też na taki sam jaki jest w korku imbus i wkręciłem do końca i jest lepiej ale i tak czuć to zacinanie ;/ I jest do niezbyt komfortowe

#14 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 21:38

problem z orbitrolem mtz pod kierownicą dokładniej pod deską rozdzielczą tam jest krzyżak i on był uszkodzony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:33

problem z orbitrolem mtz koledzy ja swój problem rozwiązałem. okazało się ze niepotrzebnie włożyłem łozyska między orbitrolem a slimakiem na tym wałku 20 min roboty i się kręci jak samochodem 1600zł ale się opłaca jakbym wiedział to bym dawno założył polecam:)

Dodaj odpowiedź