Polecane posty

Poznaniak    6

Róznica w mocy to 15KM (122/137) a róznica w cenie to tylko ok 8 tysięcy brutto, Który model lepiej kupić bedzie pracował na 60ha z pługiem 4 obrotowym, agregatem uprawowo-siewnym i ładowaczem czołowym przy oborniku od trzody. Przy którym modelu bedzie mniejsze spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Lepiej wziąć tego 135 bo będziesz mógł większe maszyny do niego zaczepiać i więcej mocy zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Dlaczego Zetor. Nie lepiej ci wziąśc czegoś 6 cylidrowego w dodatku 135 KM zetor to 4. Rozłóż sobie prace na 6 cylindrów a na 4 ciągnik mniej sie zmeczy a 4 to tak dosteje po d...pie. I zetor w dodatku jest za krótki i bedzie ci skakał jak żaba(przód). Ale jeżeli chesz go koniecznie to weź większy bo zapas mocy.Różnica nie jest aż tak duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja niewiem co wy macie do tych nowych zetorów fajne ciągniki tanie w utrzymaniu u mnie na wiosce są same nowe zetry forterra i nikt nie narzeka nawet biorą następnę sam miałem brać tylko brak funduszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Tak tylko taką frotkę z lepszym wyposażeniem wycenili mi w tej samej cenie co Case i 18 tyś taniej od JD. Sens kupowania Zetora był gdy jego cena odpowiadała wartości produktu. Teraz to kompletna głupota kupowanie zetorów ale to tylko MOJE zdanie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@elemer masz rację taka jest prawda zetor trochę odbiega od innych marek a cena jest kosmiczna.

Do autora lepiej bierz większego będziesz miał zapas mocy w różnych pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

My mamy frotke z tamtego roku. 125 z turem 260 sl i przednim tuz. Skacze w transporcie i to bardzo, praktycznie nic nie w standardzie, standardowe siedzenie porażka (po dłuższej pracy d*pa się poci i plecy) Strasznie wywrotna z Turem (radze uważać my już prawie 5 razy byśmy ją przewrócili) I bierz akumulator antywstrząsowy my nie wzięliśmy i teraz żałujemy... A co do pługa to 4 to za mały zależy od klasy gleby jaką masz my planujemy zmianę na 5 skib.. :D No i jeszcze na rozdzielaczu od Tura olej leci i cały błotnik upaprany w oleju ;[ ;[ ;[

Ja radze poszukać czegoś co ma 6 cyl. :rolleyes:


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak tylko taką frotkę z lepszym wyposażeniem wycenili mi w tej samej cenie co Case i 18 tyś taniej od JD. Sens kupowania Zetora był gdy jego cena odpowiadała wartości produktu. Teraz to kompletna głupota kupowanie zetorów ale to tylko MOJE zdanie.

Jakiego Zetora do jakiego Case porównujesz?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Mnie w tamtym roku wszystkie maszyny (zetor,przyczepa,sieczkarnia,tur,dmuchawa)czyli ok 250 tys zł Wyniosły tyle co wuja Case o mocy 127 KM (modelu nie pamiętam) i jeszcze dostał 50 tys Upustu za ta ze podpisał umowę na targach w bednarach....


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Sam mam forterre 95 (konstrukcja ta sama w każdej frotce)i z moich obserwacji jeśli chcesz ciągnik powyżej 120 km to wybierz coś innego niż forterre z tego względu że większych maszyn i tak do niej nie zahaczysz ponieważ jest za krótka. Polecam 6 cylindrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@mgrlukash frotka 115 i case 115 maxxum jeśli dobrze pamiętam. W zetorze prawie nic nie ma w standardzie za to w case już podstawa jest dość bogato wyposażone nie wspominając o komforcie pracy.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

zetor 135km z szerszymi kołami, obciąznikami na tył i klimą kosztuje ok 185 brutto a case 115km kosztuje z 210 netto , wieć cena nie jest porównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Eeeech.... Jak mnie denerwują pseudo znawcy Zetora i innych marek. ;[ Się składa że Frotka jest dłuższa od Maxxum'a o całe 14 cm w 6 cyl. a o 37 cm od 4 cyl. więc nie wiem jak można stwierdzić że jest krótka. Standardowe wyposażenia Frotki 125-135 to szersze opony przednie 14.9R24 i tylne 18.4R38, regulowana kolumna kierownicza, fotel Grammer (nie wiem tylko czy pneumatyczny) oraz sterowanie TUZ z tylnego błotnika. Tak wyposażony ciągnik kosztuje 180 tys. Brutto http://moto.allegro.pl/zetor-fortera-135-traktor-ciagnik-new-case-deutz-i1727216446.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Forterra ma rozstaw osi 239cm a Maxxum 241cm więc Case podaje na bardziej stabilnego.

 

Różnica mocy między modelem 125 i 135 to jedynie 6KM wg strony producenta (130 i 136KM) ale za 8k brutto można się pokusić na mocniejszy model ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

133 a 150KM (wg normy ISO) ;)

 

@Pirell ciekawe czyje to zdjęcie z AF jest zamieszczone w tej aukcji :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

dane z ulotki zetora od dilera:

125- wg DIN KW/KM 90-122 wg ISO 98-133

135- wg DIN 101-137 wg ISo 110-150

 

wychodzi 15KM różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Miałem to samo napisac ale @Poznaniak był pierwszy :D

Dlaczego się uczepiłem tej normy ISO ponieważ chyba obecnie żaden inny producent nie podaje mocy wg normy DIN ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@poznaniak hola hola mi wycenili Frotkę na 235tysi brutto z takim wyposażeniem, które chciałem. A to od ch*ja kasy :lol:


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@elemer powiedz kiedy ci zaproponowali taką cene bo może dawniej były droższe i zależy też od dilera ale i tak bym nie chciał zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

1,5-2 miesiące temu dealer w Rzekuniu (wydaje mi się że autoryzowany).


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

@elemer możesz napisać jakie to wyposażenie było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Praktycznie pełna opcja, chyba tylko bez obciążników przednich.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

coś nie tak z tą cena co podajesz może był z turem zetora z osprzętem za ok 35tysięcy lub do ceny brutto dodałes jeszcze vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj