Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niszczycielska pogoda

241 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Florek93

Florek93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 01 sierpień 2011 - 15:02

Niszczycielska pogoda Mazowieckie. Okolice Łosic , u mnie pada prawie codziennie, zboża stoją dzielnie , ale co z tego ja ziarno zaczyna rosnąć w kłosie ;[ nie mam pojęcia co to będzie , w tym roku tylko raz widziałem kombajn jak kosil w okolicy ;[
05.06-2008 - 05.06.2013 - 5 lat na AgroFoto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niszczycielska pogoda Dzisiaj, 17:59
  •  

#162 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 01 sierpień 2011 - 15:35

Niszczycielska pogoda u mnie wczoraj spadło ok. 70l wody /m2, dzis swieci słonce,powoli sie wypogadza

#163 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 01 sierpień 2011 - 16:43

Niszczycielska pogoda ja wykosiłęm najwięcej w mojej okolicy 4ha, większośc nawet jeszcze nie wyjechała z garaży sprzętem. na szczęście wykosiłem to w dobrym momencie i już nie martwię się że będę musiał siać pszenica podeszczową;d

#164 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 18:34

Niszczycielska pogoda dziś o 7:30 byłem już na łące :P trawa po tych deszczach nie wygląda aż tak źle jak się spodziewałem. trochę ją ruszyłem i jutro tak o 9 rano prasuję. dziś tak od 15 do 17 padał deszcz, ale tylko taki "kapuśniaczek" i to z przerwami, teraz świeci słońce i wieję lekki watr i nie ma już znać że padało ;) jutro ścinam jęczmień o dziś już ziarno twarde że ciężko przegryźć. podobno w okolicach Malborka (ok. 60 km ode mnie) było oberwanie chmury więc tam przez tydzień pewnie nie ruszą ze żniwami no chyba że na bliźniakach. całe szczęście że to mnie ominęło.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#165 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 19:31

Niszczycielska pogoda Lubelskie , okolice Puław. Dzisiaj wreszcie nie padało, ale na słabszej ziemi , IV, V klasa woda stoi w zagłębieniach, zboża praktycznie nie ruszone, rzepak u kuzynów w połowie skoszony. Nie miałem czasu zapytać się jak im wychodzi. Generalnie masakra. :( W naszej gminie zboża to uprawy dodatkowe ale inne uprawy też cierpią :huh:

#166 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnicto nowinki tchniczne

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:07

Niszczycielska pogoda Krakow- u nas nawet rzepaku nie zebrali,a jak tak dalej bedzie z pogod to moze na przyszla srode co zaczniemy.

Edytowany przez seba87, 01 sierpień 2011 - 20:08.

#167 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:24

Niszczycielska pogoda @Henius-u mnie podobnie pokropiło(rwałem marchew i tylko rękawice miałem mokre),a w Chwaszczynie kałuże stały.

niby pada codziennie,a w ziemniaku się już twardo robi(o 17 wybierałem i większe bryłki już jakby chciały być).

praktycznie na Kaszubach pada tyle żeby żniwa oddalić,bo w ziemi się sucho robi,jak popada to jakby podwójnie opryskał-jak chodzę w kapuście,kalafiorze,to mokry aż po klejnoty :lol: a chwasta wyrwę i się korzeń do czysta otrzepie.

tak jak mówię żartobliwie-"na sąsiada siano".

#168 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:00

Niszczycielska pogoda "a chwasta wyrwę i się korzeń do czysta otrzepie."-że tak powiem-wieloznaczne :D (celujesz w tekst miesiąca ?)

#169 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:13

Niszczycielska pogoda U nas też rzepaki nie wykoszone jeszcze, a już dawno powinny być sprzedane, jeszcze trochę i nie będzie co kosić, zboża też wyrastają w kłosach, a na polach woda stoi :/
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#170 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:22

Niszczycielska pogoda @jaro masz robaczywe myśli-ale 5 za czujność.teraz to pójdę bruzdę przeorać :D -polecam-jak wieczorami nie młócicie(w dosłownym znaczeniu).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 sierpień 2011 - 23:08

Niszczycielska pogoda w niedziele w siedlcach bylo mozna powiedziec oberwanie chmury 3 godziny lalo bardzo mocno chodzilem dzis po polu to mieszanka w wodzie stoi masakra ale jak bedzie pogoda to kolo czwartku ruszam i zobaczymy co z tego wyjdzie
powiem krotko na koniec! DESZCZU WYPI3RDALAJ Z POLSKI !!!;[

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#172 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 sierpień 2011 - 23:14

Niszczycielska pogoda Oj lało :blink: Myślałem że wiąz sąsiada przewróci się na mój dom. Wiąz taki solidny. Nie chcę strzelać ile ma średnicy ale wielki jest. W Siedlcach i tak nie było takiej wichury jak u mnie tylko lało podobno.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#173 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 sierpień 2011 - 23:26

Niszczycielska pogoda wichury nie bylo i cale szczescie bo zborze by plackiem juz lezalo ale teraz trzeba tydzien upalu zeby ta woda odparowala z pola w niektorych miejscach a siedlce to juz kilka razy tak zalalo w tym roku ze pod wiaduktami bylo ponad pol metra wody i niektore ulice byly nieprzejezdne ;[

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#174 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 08:09

Niszczycielska pogoda Województwo lubelskie okolice Łukowa pada od dwóch tygodni jeszcze nic nie kosiliśmy w niektórych miejscach stoi woda dziś świeci słońce jeżeli pogoda wytrzyma do jutra jakąś część się zbierze.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#175 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 08:19

Niszczycielska pogoda No i mam słoneczko ale żeby było śmieszniej rano znowu dolało... 1 tydzień +30 i możemy rozmawiać o żniwach...

#176 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 sierpień 2011 - 10:07

Niszczycielska pogoda

wichury nie bylo i cale szczescie bo zborze by plackiem

U nas zboża do nidzieli się trzymały ale po tej nawałnicy to u niektórych jak po wale. Co do ulic to słyszałem o tym bo o 14 byłem w Siedlcach

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#177 Share Rumun96

Rumun96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 10:33

Niszczycielska pogoda U nas po wczorajszej 10 minutowej ulewie drogi wyglądały jak rzeki a podwórka jak jeziora, na dodatek zalało nam garaż <_< na polach jest 20-30 cm wody :(

#178 Share janek13579

janek13579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 11:41

Niszczycielska pogoda U mnie w małopolce,jak lało to kosili rzepak od 8 do 23 przez trzy dni :lol:
Jak sie kombajn utopił to go dwoma traktorami wyciągali i kosił dalej,dla rolników w Bulowicach deszcz to nie problem :D
I kto to pobije??????????

Edytowany przez janek13579, 02 sierpień 2011 - 11:44.

#179 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 14 sierpień 2011 - 08:03

Niszczycielska pogoda Ja już po żniwach naszczęście - tak naszczęście, bo w tym roku wjeżdżałem do samego jeczmienia 5 razy.. Jak już przestało padać i wyszło słońce to na 3 godz i potem znowu chumry, a potem lekki deszcz i od nowa wyszczekiwanie aż w końcu słońce na pół dnia, wiatr cały dzień i zaczęło coś schnąć, ale..
Unas na opolskim ok polskiej cerekwi pogoda na żniwa była naprawdę tylko 3 dni, że naprawdę ziarno było suche (14,1%).
Oczywiście ziemia mokra bez liny do wyciągania na pole ani nie wyjeżdżaliśmy, 1 kawałek 1,5 ha to połowa pola zoorana samymi kołami xD kombajn co jakiś czas się potopił czasem dało się uciec, ale jak już nagle siadlo to koniec, traktor z przyczepą też 12,5 na zaczepie i pod górkę od razu na 2 żeby potem nie stanąć po drodze. Już widzę te orki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:56

Niszczycielska pogoda u nas niektórzy mają dożynki a niektórzy duzi( Co pokupili nowe ciągniki a tłuką sie bizonami) jeszcze daleko do końca. Nie teczasy żeby bizonem rypać 150 ha teraz kombajn musi być wydajny B)
Mój Wladimirec podbija świat