chopin

Niszczycielska pogoda

Polecane posty

danielhaker    6899

Daniel mieszkam na trasie Mordy - Przesmyki. Aż tak jak u Ciebie nie lało ale swoje zrobiło...

Mam las w Głuchówku po pradziadku (stamtąd pochodził. Połowa wsi to moja rodzina :lol: )

Tam u was może mniejszy padał. Ode mnie poszło na Siedlce. Mieszanki u niektórych to jak po wale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Ja mieszkam w okolicach Jeleniej Góry, u nas zboże dojrzewa później, do tej pory nie było sensu wyjeżdzać w pole bo niedojrzałe. Ja planuje jechać w środe bo zapowiadają dobrą pogode. Moje pierwsze żniwa własnym bizonem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

u mnie na niebie zaobserwowałem że chyba front z północy zaczyna się ścierać z południowym, robią się ciemne chmury, ale narazie nie wygląda że ma być burza. jestem dobrej myśli że do rana się wypogodzi.

 

Ale przeszło i słonko wyszło B) Jak powiadasz że okolice kościerzyny to w linii prostej ode mnie na północ. Zbiornik na mleko tam sprzedałem

Dziś nie padało i wygląda że będzie ok jutro po powrocie z wielkiego miasta jade słome przegrabić i może potem da się ukosić cos jak nie to we wtorek 100% dalej żniwowanie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

u mnie też ciągle pada ale teren piaszczysty wiec ze dwa dni pogody i mozna działać gorzej z łąkami woda po kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek3110    0

Ja jestem z małopolski okolice Wadowic. U mnie od rana wprawdzie nie pada, ale wczoraj troche pokropiło, dziś cały dzień szarówa. Owszem zdarzają się ładnie dni ale co z tego jak przywali słońcem każdy się cieszy że zacznie żniwa pod wieczór już wszystko zaczyna powoli obsychac a na drugi dzień znowu deszcz <_< Szału dostane z tą pogodą beznadziejną, mój tata się boi że pszenżyto bedzie rosnąc w kłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

no panowie u mnie już grzeje słońce jak tak będzie we wtorek to w środę jedziemy w pole :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Mazowieckie. Okolice Łosic , u mnie pada prawie codziennie, zboża stoją dzielnie , ale co z tego ja ziarno zaczyna rosnąć w kłosie ;[ nie mam pojęcia co to będzie , w tym roku tylko raz widziałem kombajn jak kosil w okolicy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

ja wykosiłęm najwięcej w mojej okolicy 4ha, większośc nawet jeszcze nie wyjechała z garaży sprzętem. na szczęście wykosiłem to w dobrym momencie i już nie martwię się że będę musiał siać pszenica podeszczową;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

dziś o 7:30 byłem już na łące :P trawa po tych deszczach nie wygląda aż tak źle jak się spodziewałem. trochę ją ruszyłem i jutro tak o 9 rano prasuję. dziś tak od 15 do 17 padał deszcz, ale tylko taki "kapuśniaczek" i to z przerwami, teraz świeci słońce i wieję lekki watr i nie ma już znać że padało ;) jutro ścinam jęczmień o dziś już ziarno twarde że ciężko przegryźć. podobno w okolicach Malborka (ok. 60 km ode mnie) było oberwanie chmury więc tam przez tydzień pewnie nie ruszą ze żniwami no chyba że na bliźniakach. całe szczęście że to mnie ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Lubelskie , okolice Puław. Dzisiaj wreszcie nie padało, ale na słabszej ziemi , IV, V klasa woda stoi w zagłębieniach, zboża praktycznie nie ruszone, rzepak u kuzynów w połowie skoszony. Nie miałem czasu zapytać się jak im wychodzi. Generalnie masakra. :( W naszej gminie zboża to uprawy dodatkowe ale inne uprawy też cierpią :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

Krakow- u nas nawet rzepaku nie zebrali,a jak tak dalej bedzie z pogod to moze na przyszla srode co zaczniemy.

Edytowano przez seba87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Henius-u mnie podobnie pokropiło(rwałem marchew i tylko rękawice miałem mokre),a w Chwaszczynie kałuże stały.

niby pada codziennie,a w ziemniaku się już twardo robi(o 17 wybierałem i większe bryłki już jakby chciały być).

praktycznie na Kaszubach pada tyle żeby żniwa oddalić,bo w ziemi się sucho robi,jak popada to jakby podwójnie opryskał-jak chodzę w kapuście,kalafiorze,to mokry aż po klejnoty :lol: a chwasta wyrwę i się korzeń do czysta otrzepie.

tak jak mówię żartobliwie-"na sąsiada siano".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"a chwasta wyrwę i się korzeń do czysta otrzepie."-że tak powiem-wieloznaczne :D (celujesz w tekst miesiąca ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

U nas też rzepaki nie wykoszone jeszcze, a już dawno powinny być sprzedane, jeszcze trochę i nie będzie co kosić, zboża też wyrastają w kłosach, a na polach woda stoi :/


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@jaro masz robaczywe myśli-ale 5 za czujność.teraz to pójdę bruzdę przeorać :D -polecam-jak wieczorami nie młócicie(w dosłownym znaczeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

w niedziele w siedlcach bylo mozna powiedziec oberwanie chmury 3 godziny lalo bardzo mocno chodzilem dzis po polu to mieszanka w wodzie stoi masakra ale jak bedzie pogoda to kolo czwartku ruszam i zobaczymy co z tego wyjdzie

powiem krotko na koniec! DESZCZU WYPI3RDALAJ Z POLSKI !!!;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

wichury nie bylo i cale szczescie bo zborze by plackiem juz lezalo ale teraz trzeba tydzien upalu zeby ta woda odparowala z pola w niektorych miejscach a siedlce to juz kilka razy tak zalalo w tym roku ze pod wiaduktami bylo ponad pol metra wody i niektore ulice byly nieprzejezdne ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Województwo lubelskie okolice Łukowa pada od dwóch tygodni jeszcze nic nie kosiliśmy w niektórych miejscach stoi woda dziś świeci słońce jeżeli pogoda wytrzyma do jutra jakąś część się zbierze.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No i mam słoneczko ale żeby było śmieszniej rano znowu dolało... 1 tydzień +30 i możemy rozmawiać o żniwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj