Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niszczycielska pogoda

241 odpowiedzi na ten temat

#121 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 22:55

Niszczycielska pogoda to jest prawda. Tych samolotów tyle.. Niech się zdecydują w te albo we wte a nie latają jak ze sraczką a to do ameryki to na Majorke to do Honolulu. Ciekawe ile przez jeden lot samolot zniszczy atmosfery. Pewnie cała wieś ciagników przez rok tyle syfu nie narobią. No cóż postęp B)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niszczycielska pogoda Dzisiaj, 11:28
  •  

#122 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 lipiec 2011 - 10:50

Niszczycielska pogoda Wiesmag to fajne masz widoki. Jest co pooglądać.

#123 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 11:32

Niszczycielska pogoda masakra z tą pogodą.ma padać do 15 sierpnia tak dziś rano w telewizij mówili

#124 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 30 lipiec 2011 - 11:56

Niszczycielska pogoda Tak jak dziś, to rzeczywiście masakra (środek lubelskiego) - w ostatnich godzinach już ponad 30 litrów opad..., i nie przestaje, a jeszcze wczoraj do wieczora śmigały kombajny w suchej pszenicy. Oby prognoza słońce od środy 3 sierpnia się sprawdziła, to może za tydzień znowu będą żniwa.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2011 - 11:58

Niszczycielska pogoda

I dołożę takie OT. Rozmawiałem z dziadkiem, że to człowiek starszej daty to powiedział tak. Ludzie powinni doceniać co daje na matka natura, a że rolnicy maja to gdzieś i pala zbożem w piecu to matka natura się na nas mści... Może ktos powie że przesądy, ale coś w tym jest.

Oprócz matki-natury istnieje ojciec-ekonom. Ten zaś jako głowa rodziny dba by cena za sprzedane zboże odzwierciedlała koszty produkcji , a nawet pozwalała na tak obcą rolnictwu sprawę jaką jest pojecie zysku z własnej pracy.
Niech żyje matka natura, wszyscy palacze zboża i pozostałe plagi, gdyż najgorszą klęską jest klęska urodzaju, o czym można poczytać w dziale" okopowe".

#126 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:03

Niszczycielska pogoda Xemit masz rację!

#127 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:09

Niszczycielska pogoda W klęsce nieurodzaju jedyną niesprawiedliwością jest to że jednemu urodzi się dużo a inny nie ma po co na pole wjeżdżać. Jak mamy urodzaj to praktycznie każdy ma duże zbiory ale sprzedaje je za pół darmo.

#128 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:55

Niszczycielska pogoda A mi to wszystko jedno. Czy zebrać 5t po 400zł czy 2,5 po 800zł.- żadna różnica ;) Poza tym, że w tym roku, jak nigdy rozeszło mi się na worki z 15t pszenicy. Prosto z podwórka, bez wożenia i obawy o parametry ;) Mniej towaru na rynku= łatwiej go korzystnie sprzedać. Tylko jeśli zboże będzie jeszcze droższe, to czym ja będę w piecu palił :lol: chyba wreszcie będzie wychodziło taniej węgla kupić...

#129 Share postwiorka

postwiorka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 14:38

Niszczycielska pogoda Witam

W moich okolicach jak narazie nie jest tak źle, owies troche położyło wczoraj pszenice zaczeli kosic ale troche mokra.

#130 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 17:16

Niszczycielska pogoda dzisiaj pierwszy dzień bez deszczu, ale dalej z dużym zachmurzeniem, jedynie na pół godziny słońce w południe wyszło, a tak to nic więcej. pszenżyto już kiełkuję w kłosie. teraz tylko 1 dzień ciepła i patrzeć jak się robi zielono na polu i w kłosach.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:28

Niszczycielska pogoda u mnie 2 dzień bez deszczu słańca dzisiaj trochę było, łąki zalane a żniwa to nie wiem kiedy będą chociaż dzisiaj sąsiad kosił żyto, tylko ciekawi mnie jego wilgotność

#132 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:02

Niszczycielska pogoda W zeszły poniedziałek wykosiłem kawałek pszenżyta na piaszczystej glebie i już wtedy około 20% ziarna było porośnięte. Wczoraj kosiłem na lepszych stanowiskach to ziarno było OK, ale słoma jeszcze wilgotna. Dzisiaj padało cały dzień prawie bez przerwy więc kiepsko widzę dalszy ciąg żniw. :(

#133 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:03

Niszczycielska pogoda z tego co zauważyłem to jeszcze jeden taki rok mokry i będzie o 1/3 mniej rolników i to nie tych co maja ciapki osiemdziesiątki itp... stare graty bo oni żyją skromnie ale bez kredytów i dadzą sobie jakoś rade ... odpadnie część tych co mają full kredytów kombajny najnowsze itp. Bo nie dość ze mokro i nie idzie wjechać w pole to jeszcze zboża nie są za bogate... jedyne co to kukurydza i buraki się udały ale matka natura może nie pozwolić tego zebrać i będzie lipa :blink: u mnie dziś pochmurno jutro ma być słońce i po jutrze wjeżdzamy na gwałt w pszenice i na suszarnie.. bo już rosnąć zaczyna ;[
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#134 Share pawcio21

pawcio21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:27

Niszczycielska pogoda tegoroczna pogoda da popalic zachodniopomorskie pszenzyto zaczyna kielkowac oraz zyto :/ bedzie bida bo nikt jeszcze nic nie skosil nawet rzepaki gdzie niegdzie stoi:/ nie bedzie plonuu nie bedzie co siac ;/

#135 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:55

Niszczycielska pogoda jak jutro nie będzie padać to w poniedziałek wjeżdżam w jęczmień bo już zboże w magazynie się kończy i muszę dawać 2 razy więcej paszy krowom. a tak, chociaż będzie mokry ten jęczmień, to będę miał co ześrutować dla krów. niestety do siewu będę musiał w tym roku pewnie wszystko nowe kupić, przynajmniej jęczmień ozimy, pszenice, a na wiosnę jęczmień jary i owies bo te zboża najbardziej w tym roku dostały popalić. jęczmień ozimy koszony zbyt późno a na dodatek mokry nie da już plonów w przyszłym roku, pszenica powoli zacznie przerastać tak jak pszenżyto ale z tym drugim mniejszy problem bo nie wszędzie tak jest, no a jęczmień jary i owes to sam grzyb na kłosach ;[ mimo że było pryskane na grzyba, zbyt długo jest wilgotna pogoda.

#136 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 09:01

Niszczycielska pogoda Podkarpacie tragedia wczoraj przejechałem około 300 km przez wioski to skoszone było może z10 hektarów w mojej okolicy tylko ja mam skoszone 80 arów owsa żyta już się kładą owsy leżą to co było położone wcześniej jest już przerośnięte a pszenice kiełkują w kłosie a pada od tamtej niedzieli bez deszczu było tylko w piąte przez dzień a wczoraj uzupełniło braki dzisaj to samo i ma tak być do piątku tragedia :(

#137 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 10:42

Niszczycielska pogoda Małopolska

Chmm moze wrzesien bedzie lepszy i sie wyjedzie wkoncu kombajnem :(
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#138 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 31 lipiec 2011 - 10:46

Niszczycielska pogoda Ja mam skoszone 2 ha trawy nad Notecią i niestety od tygodnia moknie (a to tylko połowa bo druga połowa we wodzie stoi)
miałem nadzieję że za tydzień resztę skoszę ale przy tej pogodzie to woda szybko nie zniknie :unsure:
Pozdrawiam wszystkich którzy czekają na żniwa bo w mojej okolicy prawie nikt jeszcze nie zaczął i wszystko stoi czarne i marne :blink: a gdzie niegdzie nawet już zielone. Ja naszczęście już miesiąć jestem po żniwach i za miesiąc mam następne :rolleyes: :rolleyes: ( wszystko koszę na kiszonke)
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

#139 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 31 lipiec 2011 - 11:27

Niszczycielska pogoda Żniwa wczoraj się u nas rozpoczęły, ale w nocy popadało i przestój, tylko ciekawe do kiedy ? Dziś dosyć sucho i trochę słońca nawet. Może jak dziś będzie ładnie to jutro ciąg dalszy. tylko potrzeba teraz ok 10 dni żniw żeby to co dobre pokosić. Najgorzej wygląda owies u nas. Na 1/3 pola jest zielona od odmłódek. roundupować go ??

Edytowany przez kryssr, 31 lipiec 2011 - 11:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:32

Niszczycielska pogoda u mnie od wczoraj koniec z deszczem :D dziś już świeci słońce i jest ciepło, a na Onecie co najmniej do środy zapowiadają ładną pogodę :)