chopin

Niszczycielska pogoda

Polecane posty

marian2011    113

Atak panowie jak widzicie tegoroczne żniwa ,bo przed żniwami Sawicki i inni już ogłosili że zboża będzie więcej lepszej jakości niż zeszłoroczne , u nas wielkopolska miała suszę do lipca a teraz leje niektórzy co skosili jęczmień zaczęli żyta pszenżyta minimalne ilości to mają pod dachem choć nie którym zalało klepiska ,w polu położone ,robi się coraz czarniejsza słoma porasta i woda stoi i pada już mniej ale siąpi kiedy to podeschnie nie wiadomo jeśli słoma wyschnie to kombajn utopi się w błocie chyba ten rok będzie ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:lol: koledzy trochę wiary i pozytywnego myślenia źle nie jest ja osobiście bardzo lubię jak pada deszcz, pamiętajcie bez wody nie ma życia na ziemi, o nie ja bardzo dziękuje za susze i upały 40st :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

U mnie od dwoch tygodni dzien w dzien jak nie burza to deszczyk. Cholera zyta jeczmienie i pszenice ozime juz dojrzałe i nie mozna wjechac i nie zanosi sie na to zeby predko sie dało. A owies umnie to juz 2 ha połozyło


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego zenas tylko że jak była susza to chociaż te 2 tony z ha ale zebrałem i inni też a teraz leje od środy u nas pierwszy raz takie deszcze dziadkowie nie pamiętają ,prognozy na sobotę mówiły o słoncu a tu leje nadal zboże łąki już na drugi pokos zalane ziemniaki 4 dzień zalane nie ma jak dojść aby nachakać na swoje potrzeby i jak woda zejdzie kiedyś to i tak w błocie zgniją a najgorsze według meteo na 15 dni nie ma widoku na pogodę żniwną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek732    0

U mnie w tym tygodniu tylko trochę popadało.Lecz najgorszy to był wiatr.Położyło kilka hektarów zboża i jabłka posypały się z drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: kolego @marian2011 bez urazy to jest moje osobiste odczucie, zdaje sobie sprawę, że nadmiar wszystkiego czy to słońca czy deszczu albo wiatru nic dobrego w naszym warsztacie pod chmurką nie wróży. Wszystko będzie dobrze zobaczysz. :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

:lol: koledzy trochę wiary i pozytywnego myślenia źle nie jest ja osobiście bardzo lubię jak pada deszcz, pamiętajcie bez wody nie ma życia na ziemi, o nie ja bardzo dziękuje za susze i upały 40st :D

Takie upały przez tydzień, góra dwa nie więcej, były by jak na lekarstwo


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

"Od kiedy pamietam to padało i przestało" Mój tata tak zawsze mowi jak sie wkurzam gdy ciagle pada. Ślask, wczoraj piekne słońce i wiatr, pieknie obsychało. Dzisiaj pochmurno ale bez opadów, oby do środy nie padało ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Łódzki U nas wczoraj rano jeszcze siąpiło dzisiaj spokój ale słonca niema czy ktoś oglądał pogode czy czasem znowu front nie wyskoczy :Djak by nie padało chociaż do środy to wjeżdzam ponownie do jęczmienia ozimego :D

Lepszy napewno będzie sierpien .

Słyszałem że lipiec i listopad to najbardziej deszczowe miesiące :P

Edytowano przez DEVID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dać na mszę, pomodlić się i cierpliwie czekać. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

dobra wiadomość: od następnej niedzieli ( ostatniego dnia lipca) na tereny europy mają wkroczyć wyże które utrzymają się do końca sierpnia jednak na jesień znowu nadają opady deszczu więc buraki kopać się będzie nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

dobrze ze nie mam buraków :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

W zeszłym roku straszyli śniegiem już na 15 października,nawet nie spadło ani gram a u nas we wsi karzy był po kopaniu buraków na 10 październik,a w listopadzie chodziłem w podkoszulce z krótkim rękawku. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

oby to co pisze Piotrek sie sprawdzilo znaczy sie z tymi wyzami i pogoda na caaly sierpien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Łódzki U nas wczoraj rano jeszcze siąpiło dzisiaj spokój ale słonca niema czy ktoś oglądał pogode czy czasem znowu front nie wyskoczy :Djak by nie padało chociaż do środy to wjeżdzam ponownie do jęczmienia ozimego :D

Lepszy napewno będzie sierpien .

Słyszałem że lipiec i listopad to najbardziej deszczowe miesiące :P

 

To zależy od regionu kraju. Środkowa polska tak jak ja kuj-pom największa ilość opadów przypada w lipcu i sierpniu. Na wschodzie najwiecej opadów na wiosne, na zachodzie najwięcej na jesieni. Tak przynajmniej mówi teoria.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tutaj się mylisz największe średnie sumy opadowe w całym kraj mamy w miesiącu lipcu

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

I znowu po marzeniach leje całe popołudnie super zaczynam powoli się wkurw...ale czekać tyle czasu i skosić mokre to porażka :P

Najgorzej wygląda jęczmien kłosy opadaja i zbozę wylega coraz bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam u nas pada co drugi dzień tak że w polu nic nie można skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piottrek    8

Wczoraj od południa do wieczora padało. Dziś nie pada, ale w zbożach stoi woda. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

U nas nie pada od soboty.

Ale przez cały poprzedni tydzień napadało 130 l/m2


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzisiaj poszedłem pochakać ziemniaków wiedziałem że jeszcze woda stoi ale myślałem że kilka worków uchakam ale dwa koszyki i szkoda roboty może jak by do jutra spasł to by jeszcze coś uratował a tak do garnka się nie nadają nagniłe i śmierdzą ściekami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Okolice Bielska, Cieszyna, Żywca pogoda w kratke z przewagą na deszcz. o sianie czy żniwach można pomarzyć. Jeszcze troche i okopowe chyba zaczną gnić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj