bastotek

Claas od jakiego kombajnu to silnik?

Polecane posty

bastotek    1

Cześć wszystkim mam pytanie może z was ktoś będzie wiedział od jakiego kombajnu jest to silnik gdyż mam go w Claas Dominator 98S i według mnie jest on trochę za słaby jak na ten kombajn. Czekam na wasze sugestie i odpowiedzi. :rolleyes:

post-30306-0-17466000-1311181587_thumb.jpg

post-30306-0-38037800-1311181606_thumb.jpg

post-30306-0-34806300-1311181622_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastotek    1

Ale na konedatcie nie ma numerów silnika tylko typ silnika, a typ silnika znam i jest to OM 352A. I mam ten model zamontowany w kombajnie co na tych zdjęciach jest, a chce wiedzieć w jakich kombajnach był ten silnik montowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

jak dla mnie to ten silnik wygląda jak od dominatora 85/80, nie wiem jak w Dominatorze 98S ale w 98SL to była szóstka turbo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Na 99% motor Mercedesa

 

no to zabłysnąłeś tą odpowiedzią:D to wszyscy wiedzą nawet zdjęcia mają podpisy MB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

heheh bez kitu :lol: Kurna nie przeczytałem ze zrozumieniem hehehehehe Sory heh

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastotek    1

No właśnie i ten silnik jest za słaby jak na Dominatora 98S co nie?? I teraz mam dylemat czy po żniwach wymienić cały kombajn czy zmienić tylko silnik na mocniejszy? co o tym sądzicie? Czekam dalej na sugestie i wszystko co związane z tematem. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastotek    1

no właśnie taki mam zamontowany. I czuć że brak mu mocy. I nie wiem co zrobić czy silnik wymienić czy nie bawić się w to i zmienić cały kombajn. Co o tym myślicie doradźcie cokolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

To jest silnik Mercedesa 6 cylindrów 120 KM

 

Model silnika to OM 352 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: no nie wiem silnik wymienić to nie problem, gorzej jak wymienisz cały kombajn i okaże się że chodził w qq będzie miał moc silnik ale reszta do wymiany jak masz nagrany dobry motor to lepiej wymienić ;)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

tylko skąd wiesz że masz dobry motor? z dobrego kombajnu nikt nie wyciąga silnika ;) a jak kupujesz kombajn to trochę oglądasz czy wszystko do wymiany czy nie ;P trzeba z dobrego źródła kupić i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: masz racje kolego z dobrego kombajnu nikt nie wyciąga silnika ale po paru sezonach w QQ motor jest OK ale reszta wiadomo kto w tym robi to wie :o


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

to wiesz trzeba do QQ zmieniać klepisko, sita, przysłony na bęben a na koniec sezonu ładnie wyczyścić i zakonserwować i jest ok;) jak kto dba tak ma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastotek    1

No i teraz nie wiem co zrobić te żniwa muszę jeszcze dać rady z tym co mam bo nie zmienię w połowie sezonu :D takim ryzykantem nie jestem. Rozglądam się za silnikami i są jedynie z samochodów ciężarowych tylko, że one na pewno są do kapitalnego remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

ejj no to musisz mieć coś w nim walniętego skoro tak, widziałem wiele 98 i spokojnie dawały sobie rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj