Skocz do zawartości

Zdjęcie

Automat do pobierania próbek glebowych

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 20 lipiec 2011 - 17:16

Automat do pobierania próbek glebowych Witam Serdecznie, chcąc iść w przyszłość postanowiliśmy zainwestować w taki sprzęt jak Automaty do pobierania prób glebowych. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś takie coś użytkuje, jaka cena całego zestawu (Automat i DGPS, komputer pokładowy)? Mamy zamiar kupić do tego, quada yamaha grizzly 700, I jak pobiorę próbki glebowe to wysyłam je do Stacji Chemiczno-Rolniczej? i tam tworzą mi cyfrowe mapy zasobności do automatycznego sterowania rozsiewaczem, bo tylko w tym celu mi jest to potrzebne? Proszę się rozpisać i polecić coś :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Automat do pobierania próbek glebowych Dzisiaj, 22:38
  •  

#2 Share Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 14:36

Witam Serdecznie, chcąc iść w przyszłość postanowiliśmy zainwestować w taki sprzęt jak Automaty do pobierania prób glebowych. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś takie coś użytkuje, jaka cena całego zestawu (Automat i DGPS, komputer pokładowy)? Mamy zamiar kupić do tego, quada yamaha grizzly 700, I jak pobiorę próbki glebowe to wysyłam je do Stacji Chemiczno-Rolniczej? i tam tworzą mi cyfrowe mapy zasobności do automatycznego sterowania rozsiewaczem, bo tylko w tym celu mi jest to potrzebne? Proszę się rozpisać i polecić coś :)

Jakie duże masz gospodarstwo?
Jeżeli w okolicach 1500 - 2000 ha i masz kogoś, kto będzie to robił to może i się opłaci.
Stacja zrobi Ci tylko analizy.
Ty musisz wykonać mapy zasobności, na podstawie których wykonasz mapy aplikacji. Można uwzględnic ewentualnie mapy plonu, dzięki którym można aplikować nawozy nie tylko uwzględniając zasobność ale i zejście składników z plonem.
Koszty: automat do prób około 50000zł, oprogramowanie na PC (bez szkolenia: około 1350 Euro), oprogramowanie na porządnym palmtopie Recon około 3200 Euro.

Opcja druga: Niektóre firmy pobierają próby glebowe, i jeżeli kupisz u nich system GPS do zmiennego dawkowania, mapy aplikacji opracują Ci gratis. Przy zmiennym dawkowaniu pobieranie powinno wykonywać się co 2 lata. I myślę, że lepiej wejść w taki układ, niż męczyć się i uczyć wszystkiego od podstaw. Dodatkowo następnym razem otrzymasz mapy różnicowe, które potwierdzą lub obalą założenia odnośnie przyjętej polityki nawożenia.
W tym roku zakładam monitor plonu do kombajnu, żeby otrzymać więcej informacji dotyczącej nawożenia pól.
Pozdrawiam,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 maj 2015 - 20:51

Są firmy które zbudują ci system i cię przygotują do poboru prób, Cały system powinien się zamknąć w ok 30 tyś przy własnej budowie maszyny lub 50 tyś przy maszynach typu neidfeld czy wintex. Przeszkolenie nie jest drogie. Specjalizują się w tym. Firmy takie to ACTRA Leżajsk, Pawrol koło Lublina, Kamrol koło warszawy., polecam tą pierwszą ale możesz z każdą się skontaktować

Dodaj odpowiedź