tracker

Traktor 4x4 85 - 100 KM nowy czy używany

Polecane posty

tracker    650

Witam. Powinienem pewnie założyć kilka wątków i to w różnych działach forum, ale wolę napisać w jednym. Mam gospodarstwo o powierzchni 11 ha + dzierżawy do 2 ha użytków zielonych - 9,5 ha to grunty orne, uprawiam na nich głównie pszenicę ozimą, i mniejszą ilość rzepaku ozimego, i po kilka, kilkadziesiąt arów ziemniaków, buraków pastewnych, koniczyny czerwonej lub lucerny. Ze zwierzaków mam 2 krowy i 2 byki, trochę kaczek i kur, pasa, 6 kotów i … stado pcheł. Pszenicę sprzedaję na wiosnę, a mleko i przetwory, oraz ziemniaki na rynku. W tym roku sprzedałem po dobrej cenie ok. 40 ton pszenicy ze zbiorów zeszłorocznych i 5 ton rzepaku tegorocznego. Tak więc mam trochę oszczędności które chciałbym zainwestować bo … wszystko wskazuje że będzie się system sypać, będzie rosnąć VAT, będą rosnąc podatki. Mam w gospodarstwie C- 30kę i 55kę z lat 70 dziesiątych + podstawowy sprzęt oprócz kombajnów. Pracuję w zasadzie sam, dorywczo biorę do pomocy sąsiada, pracuję także poza rolnictwem, więc z braku czasu chciałbym kupić nowy lub w dobrym stanie używany ciągnik z napędem na 4 koła o mocy ok. 85-100 KM, aby pociągnął agregat uprawowo siewny, oczywiście do orki też i do transportu. Na moim terenie ciężko też o mechaników, jeszcze takich, co robią 30ki i 60ki znajdę, ale na inne modele już jest problem:/ Sam drobne rzeczy przy traktorach robię, ale do grubszych się nie biorę.

 

Jak myślicie czy opłaca się przejść na VAT i kupić nowy ciągnik np. New Hollanda TD5040 czy TD5050, czy też odpowiedniki firmy Case, lub Pronara, Belarusa – tych ceny ostatnio dużo poszły w górę, Zetora, czy też kupić używanego Deutz Fara DX 4.70, DX 4.71, Renaulta 106.54 lub 110.54, lub może coś jeszcze innego???? Trochę słabszego, ale ceniącego się Zetora 7745 lub 7340 – widziałem na youtube śmigającego z agregatem uprawowo siewnym bodajże 2,5 metra. Czy też kupić rupcia Zetora 10145 lub Ursusa 1014 i remontować od podstaw. Mam C-330 od nowości i złego słowa powiedzieć nie mogę, a C-355 był kupiony wyjechany z PGRu i od razu remontowany, 5 lat temu robiłem mu znów generalny remont i na razie chodzi przechodził ok. 400 mth, cieknie z tyłu, trochę oleju silnikowego bierze, ale najbardziej mnie wkurzają biegi – podczas koszenia tak mi się zakleszczył że nawet po wykręceniu tej przystawki przy skrzyni nie mogłem dziada rozkleszczyć – zablokowały się 2 prowadnice, ale po godzinie szarpaniny rozkleszczyłem.

Tak więc co radzicie, wiem że wpakowywanie dużej kasy na małym gospodarstwie to idiotyzm, ale mam obawy co do kupna używki.

I jakby ktoś znał ceny nowych traktorów o mocy 85 – 100 km to tez bym prosił.

 

Trochę się rozpisałem

Dzięki za wszystko

Pozdrawiam

Rafał

Dolnośląskie


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Masz racje: " wpakowywanie dużej kasy na małym gospodarstwie to idiotyzm". Ja na twoim miejscu bym dużo nie inwestował w gospodarstwo (no chyba że w ziemie). Twoim miejscu kupiłbym Ursusa 4514 lub 5314 (taka moc ci w zupełnosci wystarczy). Naped 4x4, bardzo mały apetyt na rope, prosta konstrukcja no i przede wszystkim dostęp do dosyć tanich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Zależy ile pan pieniędzy uzbierał i ile pan chce wydać . Ja myślę że dlatego że pan powinien , jeśli pana stać to jakiś nowy ciągnik ... Nowy to w końcu nowy .

http://otomoto.pl/ursus-5524-A58827.html

http://otomoto.pl/ursus-6824-A58828.html

Jak dla pana to tylko ursus prosty w obsłudze , łatwy w naprawie , łatwy dostęp do części które są tanie , silnik perkins na pewno bardziej oszczędny niż zetor który jest droższy np.

http://otomoto.pl/zetor-proxima-85-f4-A61614.html

silniejszy tylko o 7KM a droższy o 27tyś ...

Dobrze by było gdyby pan kupił ciągnik od razu z turem . Pomoże we wszystkich pracach w polu . W New Hollanda bym się nie pakował , dobre ciągniki ale jak się nie ma mechanika to się nie naprawi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Przy takim areale to to co masz w zupełności wystarczy. Ja miałem więcej UR i w calości obrabiałem jednym 360 3P i spoko dawał radę (robiłem nim ok 700 mth w sezonie) wyremontuj skrzynie w 355 żeby sie nie kleszczyła a kasę to na przyjemności swoje przeznacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Myślę że masz troche zamało tych Ha aby Ci sie opłacało kupowac Nowy ciągnik chyba że na dotacje Unijne ale to i tak przynajmniej trzeba 50tys z własnej kieszeni wyłożyc :)

ile dokładnie mógłbys przezanaczyc na zakup?

 

 

 

Co do cen nowych to masz tu przykładowe oferty z allegro:

http://moto.allegro.pl/agrofarm-85-km-ciagnik-deutz-nie-case-zetor-fend-i1710263152.html

http://moto.allegro.pl/ciagnik-ciagniki-zetor-proxima-85-i1722109996.html

http://otomoto.pl/mccormick-c-max-100-nie-landini-case-new-holland-john-deere-A50830.html

http://otomoto.pl/valtra-a-93-hi-tech-nowosc-ciagnik-rolniczy-A74592.html

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@Karol445 naprawi jedno to popsuje się drugie i tak cały czas :lol: , a tak kupi jeden lepszy nowy i nic nie będzie się działo i będzie zadowolony że w coś zainwestował <_< .

Jak dla ciebie to Zetor proxima 90 o mocy 80km albo NH TD5030 teraz dwonisz po serwis i ci wszystko naprawiają B) , a jak nie to samemu konstrukcja obu ciągników chyba nie jest bardzo skomplikowana :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Witam wszystkich. Jeżeli chcesz ulżyc sobie w pracy ,to czemu nie jak masz na to fundusze.Ja dla przykładu mam 8ha pola i 2,5ha dzierżawy i mam t25 . Kupiłem c360 i po roku wymieniłem go na zetora 7245 i jestem z niego bardzo zadowolony .Ale pamiętaj jak kupisz mocny ciągnik, to zostaw sobie pieniądze na pożdny osprzęt do niego.Jeżeli to ma być ciągnik do transportu to pamietaj o szybkiej skrzyni.Ja na twoim miejsu kupił bym np.,, http://otomoto.pl/zetor-7745-ladny-A65711.html i porządny osprzęt do niego. Albo takiego zetora: http://allegro.pl/zetor-9145-odpowiednik-ursusa-1014-i1708990701.html. Do tych traktorów części kupisz wszędzie i są proste w naprawie.Ale to tylko moje sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja popieram @KLbul ,na twoje ''plantacje'' kup zetora np.7745/7245 lub mtz-a ,bo zetor może sobie nie dać rade z upr -siewnym,bo na twoje ha raczej nowego ci się nie opłaca kupować chyba że myślisz o rozwoju w ciągu najbliższego czasu ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Zetor 7245 ma tylko 65KM . Belarusa nie polecam . Jak coś to ursus 5314 albo jakiś u-914 . Zależy jaka kasa wchodzi w grę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryszuk3    1

CASE 4230 w cenie zetora 7745 kupisz a wydaje mi się lepszym wyborem chociaż te stare zetory to nie do zdarcia maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

@Rolnikursus Te dwa ciągniki to nie do zajechania i proste w naprawach więc nawet jak coś raz na jakiś czas się zepsuje to nie taki ból, a wydać 120 tyś na nowy to dość duży wydatek jak na taki mały areał. O funduszach unijnych też niech nawet nie marzy bo przecież pracuje to KRUSu nie płaci to za żadne skarby ani grosza nie dostanie. Ale kto bogatemu zabroni.....? niech sobie kupi i spełni marzenia

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Ja bym Ci zasugeroweał jakiegos belarusa nowego lub używanego tylko na moście krzyżakowym i dobrze by było jakby miał monoblok. Nowy 920(82km) nie całe 100tys a używka pięcio letnia mniej niż 60tys. Sami mamy takiego belarusa na łącznie prawie 50ha i planujemy kupić kolejnego tym razem 1025.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Zetor 7245 ma tylko 65KM . Belarusa nie polecam . Jak coś to ursus 5314 albo jakiś u-914 . Zależy jaka kasa wchodzi w grę ...

Dlaczego Belarusa nie polecasz ?

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mtz, belarus, zetor 7245/7745.

Edytowano przez milanreal1
brak uzasadnienia

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Tak, moim zdaniem na twoje gospodarstwo Zetor 7745 byłby dobry, aczkolwiek jeśli chcesz mieć zapas mocy, w agregacie czy też innym sprzęcie to możesz kupić coś mocniejszego, dobre i tanie jak na swoje wyp. i moc to Renault np. http://otomoto.pl/renault-celtis-456-rx-A69132.html http://otomoto.pl/renault-106-54-4x4-A69691.html Ogólnie to duży wybór, tylko podaj przedział cenowy.

Jeśli jednak wolisz coś nowego, to pooglądaj może różne Farmtrack'i lub nowe Zetor'y proxima. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak ma pieniądze to nowy jak najbardziej, poleciłbym ci NH TD5040 lub TD5050, sam jestem posiadaczem tego drugiego i nie mogę powiedzieć o nim żadnego złego słowa, ciągnik jest prosty w budowie i jest dość komfortowy, jest zwrotny i ekonomiczny, zobacz u mnie w galerii, pod jednym zdjęciem jest wyposażenie i cena ile za niego zapłaciliśmy w listopadzie 2010r :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Masz racje: " wpakowywanie dużej kasy na małym gospodarstwie to idiotyzm". Ja na twoim miejscu bym dużo nie inwestował w gospodarstwo (no chyba że w ziemie). Twoim miejscu kupiłbym Ursusa 4514 lub 5314 (taka moc ci w zupełnosci wystarczy). Naped 4x4, bardzo mały apetyt na rope, prosta konstrukcja no i przede wszystkim dostęp do dosyć tanich części.

 

Tanie częsci do 4514 czy 5314 ? :blink: Sam nie wiesz co piszesz

Przykład : głupia pompa hydrauliczna 1795zł :blink: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12728

 

To jest według ciebie tanio ?

Kiedys pisałem do Case, to do JX 70 pompa kosztowała o ile mnie pamięć nie myli 700zł....

 

A do 914 pompa kosztuje 300/400 zł.

 

 

@Marrus co sie tak uparłeś ze do nowych Ursusów są tanie i dostępne cząsci ?

Kupowałeś cos ze myslisz ze są tanie ?

Co z tego że do c-360 mozna było kupić czesc za pare groszy ? To myślisz ze w nowych jest tak samo ?

Łatwy dostęp do części ? Przecież je tylko w fabryce Ursusa dostaniesz, o ile będą mieli, a teraz warfama przejeła Ursusa to ciekawe czy w ogóle częsci będa :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

W Legnicy w Agrohandlu oferowano z jakieś 3 miesiące temu była promocja na NH TD5050 po 95 000 netto - to wychodzi z vatem ok. 120 000. Mam obecnie tyle i nawet jeszcze trochę na sprzet typu pług i agregat uprawowo siewny.

I jeszcze jedno czy opłacało by mi przejść na vat i czy cos by mi to dało gdybym trochę inwestował w sprzęt, czy przy takiej skali produkcji to nie jest opłacalne.

 

Dzięki za sugestie.

 

Ceny Belarusów są obecnie bardzo wysokie więc chyba nie opłaca się ich obecnie kupować.

 

Z tego co wiem to Zetor 7211/7245 ma 58KM, a 7711/7745 coś koło 70KM, wersja turbo 7745 - 77,5 KM.

 

Są jeszcze traktory pokazowe, maja mały przebieg, a cena duzo niższa, muszę sie czymś takim zainteresować, samemu pooglądać używki, może się coś wartego trafi, a jak nie zaszaleję a co :D

 

 

MgrLukash - masz DF dx 4.50 - po czym poznać zużycie, możesz zrobić kilka fotek, np pedału sprzegła, mam w okolicy handlarza co ma dx 4.70 z turem, trochę drogo chce, opony wyjechane i cos dość długo nikt go nie kupuje:

 

http://otomoto.pl/deutz-fahr-dx-4-70-tur-ladowacz-A37354.html


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W moim pedał jest wytarty bo ciągnik ma na zegarze ponad 9500mth ;)

Ogólnie to muszisz sprawdzic czy z przednim mostem jest w porządku (bo przy pracy z ładowaczem jednak ten podzespół dostaje po 4 literach :D

ramiona TUZ - czy nie są mocno rozwalone, silnik (czy nie dymi, nie wydaje dziwnych odgłosów), skrzynia (czy biegi nie trzeszczą i nie wyskakują)

W kabine czy nie jest mocno zniszczony (pourywane dźwignie, podarta tapicerka)oczywiście też czy za bardzo z niego niecieknie ;)

 

co do tego z tego ogłoszenia na pewno nie jest on z 1988r ponieważ ma jeszcze tą starszą zieloną kabinę :P

I ten model ma równo 90KM :D

 

Co do ceny nie jest aż taka wielka jśli jest on w oryginale( bo nie wygląda na odnawiany co najwyżej felgi) i w dobrym stanie to warto :)

 

 

Zetor 7211/7245 ma 66KM wg normy DIN ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tracker, jesli bedziesz porywnywal moc w starcyh zetorach typu 7211/7245 do nowych NH to nigdy nie bedzie to miarodajne. Wydaje mi sie ze 'stare konie' beda - zabrzmi to dziwnie - mocniejsze od tych nowszych.

Tak więc ja na Twoim miejscu kupiłbym zadbanego zetorka 7245, albo jak chcesz troche mocniej, to 7745. One naprawde zrobią juz sporo w polu, nie wiem jak z zestawem upr-siewnym, ale nie mają mocnego podnosnika, chyba ze 7745 z lekkim siewnikiem (poznaniak).

 

Nie wydawaj całej uskładanej pewnie przez jakiś czas w pocie czoła kasy na nowy ciągnik przy takim areale. Dziś jest jako taka koniunktura, jutro moze byc inaczej. Ostroznie z takimi duzymi wydatkami.

 

Ja na Twoim miejscu nigdy w zyciu nie kupilbym nowego ciagnika za ~~ 120-140tys zł na taki areał. Modernizuj budynki, kup sprzętu troche, ciągnik za 50 tys to samo zrobi co za 100tys. A zetora kupisz naprawde w bdb stanie. Ktos podawał renówki, też polecam, za 50 kupisz w bdb stanie, gorzej jak coś nawali...

 

pozdro!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@pawelec różne normy mocy np: taki DF stare modele mają podaną moc wg normy DIN a nowe wg ECE R24 stad bierze się ta różnica ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

W Legnicy w Agrohandlu oferowano z jakieś 3 miesiące temu była promocja na NH TD5050 po 95 000 netto - to wychodzi z vatem ok. 120 000. Mam obecnie tyle i nawet jeszcze trochę na sprzet typu pług i agregat uprawowo siewny.

I jeszcze jedno czy opłacało by mi przejść na vat i czy cos by mi to dało gdybym trochę inwestował w sprzęt, czy przy takiej skali produkcji to nie jest opłacalne.

 

Dzięki za sugestie.

 

Ceny Belarusów są obecnie bardzo wysokie więc chyba nie opłaca się ich obecnie kupować.

 

Z tego co wiem to Zetor 7211/7245 ma 58KM, a 7711/7745 coś koło 70KM, wersja turbo 7745 - 77,5 KM.

 

Są jeszcze traktory pokazowe, maja mały przebieg, a cena duzo niższa, muszę sie czymś takim zainteresować, samemu pooglądać używki, może się coś wartego trafi, a jak nie zaszaleję a co :D

 

 

MgrLukash - masz DF dx 4.50 - po czym poznać zużycie, możesz zrobić kilka fotek, np pedału sprzegła, mam w okolicy handlarza co ma dx 4.70 z turem, trochę drogo chce, opony wyjechane i cos dość długo nikt go nie kupuje:

 

http://otomoto.pl/de...acz-A37354.html

 

Małe sprostowanie, 72xx ma 66km, 77xx ma 72km, wersja turbo 77xx 82km.

:) Pawelec dobrze gada, polać mu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W pierwszym linku jest podana moc na jaką uzyskuje ciągnik na WOM (PTO) 58KM, a te 53KM to zapewne moc uciągowa, natomiast 66KM jest to moc jaką generuje silnik :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj