Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana cepów

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 21:47

Wymiana cepów Witam. Czy ktoś ma jakiś sprytny sposób na skuteczną wymianę cepów bez konieczności specjalistycznego wyważania bębna i konieczności sciągania pasa napędowego w celu prostego wyważania statycznego? Zauważyłem, że sposób polegający na przykręcaniu cepów o tej samej wadze po przeciwnych stronach bębna jest chybiony. Zważyłem przeciwległe, oryginalne cepy i różnica wagi jest na tyle duża, że trudno to wytłumaczyć nierównomiernym zużyciem. Myślę, że najlepiej będzie doważać nowe cepy do starych, mając nadzieję, że te są równomiernie zużyte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana cepów Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:17

Wymiana cepów Nie ma innego sposobu, to co ty ważyłeś nowe cepy?? to co za dziadostwo kupiłeś? na nowych są naklejki z dokładną wagą, i są dobierane parami o bardzo podobnej a niekiedy takiej samej wadze i te o tej najbliższej wadze naprzeciw siebie, a później tylko lekka korygacja ciężarkami i ma hulać
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:41

Wymiana cepów ważyłem nowe cepy i mają różną wagę, i żadnych znamion do dobierania w pary. Po zważeniu starych, przeciwległych cepów stwierdziłem tak dużą rozbieżność, że na pewno nie wynikała z nierównomiernego zużycia. Wymiana cepów metodą dobierania w pary miała by sens, gdyby konstrukcja bębna bez cepów była wyważona. Ktoś może potwierdzić z całą penością, że można na to liczyć???

Edytowany przez gigix, 19 lipiec 2011 - 22:43.

#4 Share gruby89

gruby89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:35

Wymiana cepów Witam. Panowie mam pytanie odnosnie cepow. Moze ktos polecic jakiegos sprawdzonego producenta? Nie usmiecha mi sie wymieniac cepy co dwa sezony...

#5 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:17

Wymiana cepów Niestety z tymi cepami nie jest tak kolorowo. Na rynku wszystko jest albo słabej albo średniej jakości.
Szukam porządnego producenta już ze 3 lat i nic.

Edytowany przez pooch, 29 grudzień 2012 - 15:19.

W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gruby89

gruby89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:31

Wymiana cepów Witam panowie czy sa jeszcze cepy oryginalne z plocka bo w sklepie poinformowali ze takie maja z tamtąd.

#7 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:10

Wymiana cepów Nie ma takiej opcji.
W rolnictwie siła!!! :)

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:00

Wymiana cepów W dużych składnicach jeszcze się trafiają (bo kosztują 3-4 razy więcej niż te tanie i większość woli te tanie) ale już bardzo rzadko. W agromie kutno jak kupowałem to zostały chyba tylko 2 sztuki.

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:17

Wymiana cepów A ile dałeś za komplet cepów i jakiej produkcji i czy były połączone parami wg. wagi i jaki kolor miały? Nie wiesz może czy uzupełnią braki, może coś mówili że trzeba będzie zamówić?
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:20

Wymiana cepów Musiałbym fakture poszukać ale chyba 200zł sztuka, Producent CNH Płock. Zakończono już produkcje i więcej nie będzie.

Dodany obrazek

A może ktoś wie czy od NH seri 15xx pasują cepy i czy można kupić oryginalne?