Skocz do zawartości

Zdjęcie

chora gąśka

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sarutek21

sarutek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 06:01

chora gąśka Wysłany: 2011-07-10, 21:33 choroba gęsi

nie wiem co sie dzieje z moimi gąskami (mają 3 tygodnie) bo jedna zdechła i sie z tym pogodziłam ale dziwne zachowanie drugiej nie pokoi mnie. nie wystaje na nogi, chwieje głową jak by nie miała siły jej utrzymać. byłam z nią u lekarza ale nie miał specjalizacji z drobiu, dał jej antybiotyk przeciw zapalny i nawodnij ją z glukozy i witamin. wielkiej poprawy nie widać ale nadal żyje.

czy to moze być zatrucie bo dostała mieszanke z ziemniakami(a ponoć mieszanka mokra szkodzi). czy mogą zachorować inne?

proszę o szybką odpowiedz

Wysłany: Dzisiaj 1:16

gąske mamy do tej pory ale myślimy o jej zabiciu, szkoda nam jej ale nie mamy już cierpliwości. głowe trzyma coraz sztywniej i ma apetyt ale nadal nie chodzi i czesto gorączkuje podejrzewamy ze to jakiś wylew czy udar. próbowaliśmy z nią pływać i nogami dobrze rusza ale przechyla sie na bok i tonie. czy jest szansa ze z tego wyjdzie

posty z innego forum, tan sie niczeko nie dowiedziałam POMOCY!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chora gąśka Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Share Andrzej89de

Andrzej89de

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 09:19

chora gąśka Gęsi potrzebują dodatkowo witamin i składników mineralnych poza stosowaną paszą, kup Polfamix W to jest specjalnie dla drobiu(kaczki gęsi), powinno pomóc.
KPK Kumurun Team

#3 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 14:59

chora gąśka do tego co napisał @andrzej89de to witamine D bym dał do wody
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sarutek21

sarutek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 18:21

chora gąśka z tego co wiem to chyba witamina D jest na recepte?

#5 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:46

chora gąśka Tak D3 jest na receptę 3 krople na litr wody i co młode nielubi mokrych pokarmów powinnły dostać suchą pasze

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:58

chora gąśka moje trzy sztuki wsuwają mieszanke owies z pezenicą i śrute i czasami coś zielonego
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#7 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 20 lipiec 2011 - 16:31

chora gąśka Upadki są normalne, 5-10 % stada zawsze pada. Nie wiem ile masz tych gęsi ale sobie du.. nie zawracaj jedną gęsią. Odizoluj ją (je) od stada. Mi w tym sezonie padło około 200 gęsi
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:13

chora gąśka

Upadki są normalne, 5-10 % stada zawsze pada. Nie wiem ile masz tych gęsi ale sobie du.. nie zawracaj jedną gęsią. Odizoluj ją (je) od stada. Mi w tym sezonie padło około 200 gęsi

wiesz im masz więcej czegos tym mniej zwracasz na to uwage i ciebie już to nie rusza a jak mało masz to dbasz i chuchasz na wszystko my mamy z200kur i 50 kaczek i jest normalne że albo cos padnie albo ci cos wezmie i się wkur...sz ale nie az tak jagbys mial 10szt

#9 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:24

chora gąśka Jeżeli jest to około miesieczna gąska,to jest prawdopodobne,że zlapała kokcydiozę,więc dobrze jest podać jakiś sulfonamid do picia.Miałam podobne problemy z takimi maluchami i pomogło.

#10 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:58

chora gąśka bossky ma racje upadki są ,jak masz mniej to mniej pada. A co do kokcydiozy to:
"Kokcydioza jest chorobą pasożytniczą wywoływaną rzez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Choroba ta nadal przynosi duże straty wielkostadnym chowie kurcząt brojlerów"
To chyba gąsek nie dotyczy

#11 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 21 lipiec 2011 - 14:17

chora gąśka

bossky ma racje upadki są ,jak masz mniej to mniej pada. A co do kokcydiozy to:
"Kokcydioza jest chorobą pasożytniczą wywoływaną rzez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Choroba ta nadal przynosi duże straty wielkostadnym chowie kurcząt brojlerów"
To chyba gąsek nie dotyczy

To paskudztwo dotyczy i gąsek(kokcydioza drobiu wodnego),schorzenie cienkiego jelita i nerek,też je wywoluje pierwotniak Eimeria,ale ten to Eimeria anseris,nocens i truncata.Mlode gąsieta sabardzo wrażliwe,nawet 80%stada może wykorkować,i wloaśnie przy tej nerkowej odmianie obserwuje sie zaburzenia równowagi,ptak traci równowagę i dość szybko umiera.Ja swoje skutecznie leczyłam środkiem pt.Esb3 30%,do wody przez trzy dni,no i oczywiście trzeba pilnować żeby ptaki miały sucho i nie paść je na terenach podmoklych od lat używanych jako pastwiska dla gęsi,bo to wtedy jest stałe żródło choroby,a najlepszą opcją byloby na 2 lata zaniechanie hodowli gęsi.

#12 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 01:27

chora gąśka

wiesz im masz więcej czegos tym mniej zwracasz na to uwage i ciebie już to nie rusza a jak mało masz to dbasz i chuchasz na wszystko my mamy z200kur i 50 kaczek i jest normalne że albo cos padnie albo ci cos wezmie i się wkur...sz ale nie az tak jagbys mial 10szt

To nie jest tak do końca jak napisałeś. Zależy mi jak i każdemu na każdej szt. Przy dużej ilości musi być w kurniku wręcz (sterylnie).
Czystość i dezynfekowanie okresowe środkami chemicznymi to obowiązek.
Ja podaję też aspirynę w takich sytuacjach. Ale w moim przypadku najlepiej jest (uśpić ;) ) jednostkę i zutylizować aby choroba się nie rozprzestrzeniała po budynku i obejściach.
Niby jednostka, ale od tego się zaczyna i przenosi na całe stado
.

Jak tam gąska polepszyło się jej? Ile liczy stado szt?

Edytowany przez boosky, 28 lipiec 2011 - 01:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 19:16

chora gąśka Widzę, że pora już zamknąć temacik. Właściciel gęsi już się nie interesuje dysusją na forum :P