Zaloguj się, aby obserwować  
sarutek21

chora gąśka

Polecane posty

sarutek21    0

Wysłany: 2011-07-10, 21:33 choroba gęsi

 

nie wiem co sie dzieje z moimi gąskami (mają 3 tygodnie) bo jedna zdechła i sie z tym pogodziłam ale dziwne zachowanie drugiej nie pokoi mnie. nie wystaje na nogi, chwieje głową jak by nie miała siły jej utrzymać. byłam z nią u lekarza ale nie miał specjalizacji z drobiu, dał jej antybiotyk przeciw zapalny i nawodnij ją z glukozy i witamin. wielkiej poprawy nie widać ale nadal żyje.

 

czy to moze być zatrucie bo dostała mieszanke z ziemniakami(a ponoć mieszanka mokra szkodzi). czy mogą zachorować inne?

 

proszę o szybką odpowiedz

 

 

Wysłany: Dzisiaj 1:16

 

gąske mamy do tej pory ale myślimy o jej zabiciu, szkoda nam jej ale nie mamy już cierpliwości. głowe trzyma coraz sztywniej i ma apetyt ale nadal nie chodzi i czesto gorączkuje podejrzewamy ze to jakiś wylew czy udar. próbowaliśmy z nią pływać i nogami dobrze rusza ale przechyla sie na bok i tonie. czy jest szansa ze z tego wyjdzie

 

 

 

posty z innego forum, tan sie niczeko nie dowiedziałam POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

Gęsi potrzebują dodatkowo witamin i składników mineralnych poza stosowaną paszą, kup Polfamix W to jest specjalnie dla drobiu(kaczki gęsi), powinno pomóc.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

do tego co napisał @andrzej89de to witamine D bym dał do wody


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Tak D3 jest na receptę 3 krople na litr wody i co młode nielubi mokrych pokarmów powinnły dostać suchą pasze


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

moje trzy sztuki wsuwają mieszanke owies z pezenicą i śrute i czasami coś zielonego


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Upadki są normalne, 5-10 % stada zawsze pada. Nie wiem ile masz tych gęsi ale sobie du.. nie zawracaj jedną gęsią. Odizoluj ją (je) od stada. Mi w tym sezonie padło około 200 gęsi


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Upadki są normalne, 5-10 % stada zawsze pada. Nie wiem ile masz tych gęsi ale sobie du.. nie zawracaj jedną gęsią. Odizoluj ją (je) od stada. Mi w tym sezonie padło około 200 gęsi

 

wiesz im masz więcej czegos tym mniej zwracasz na to uwage i ciebie już to nie rusza a jak mało masz to dbasz i chuchasz na wszystko my mamy z200kur i 50 kaczek i jest normalne że albo cos padnie albo ci cos wezmie i się wkur...sz ale nie az tak jagbys mial 10szt


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Jeżeli jest to około miesieczna gąska,to jest prawdopodobne,że zlapała kokcydiozę,więc dobrze jest podać jakiś sulfonamid do picia.Miałam podobne problemy z takimi maluchami i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

bossky ma racje upadki są ,jak masz mniej to mniej pada. A co do kokcydiozy to:

"Kokcydioza jest chorobą pasożytniczą wywoływaną rzez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Choroba ta nadal przynosi duże straty wielkostadnym chowie kurcząt brojlerów"

To chyba gąsek nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

bossky ma racje upadki są ,jak masz mniej to mniej pada. A co do kokcydiozy to:

"Kokcydioza jest chorobą pasożytniczą wywoływaną rzez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Choroba ta nadal przynosi duże straty wielkostadnym chowie kurcząt brojlerów"

To chyba gąsek nie dotyczy

To paskudztwo dotyczy i gąsek(kokcydioza drobiu wodnego),schorzenie cienkiego jelita i nerek,też je wywoluje pierwotniak Eimeria,ale ten to Eimeria anseris,nocens i truncata.Mlode gąsieta sabardzo wrażliwe,nawet 80%stada może wykorkować,i wloaśnie przy tej nerkowej odmianie obserwuje sie zaburzenia równowagi,ptak traci równowagę i dość szybko umiera.Ja swoje skutecznie leczyłam środkiem pt.Esb3 30%,do wody przez trzy dni,no i oczywiście trzeba pilnować żeby ptaki miały sucho i nie paść je na terenach podmoklych od lat używanych jako pastwiska dla gęsi,bo to wtedy jest stałe żródło choroby,a najlepszą opcją byloby na 2 lata zaniechanie hodowli gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

wiesz im masz więcej czegos tym mniej zwracasz na to uwage i ciebie już to nie rusza a jak mało masz to dbasz i chuchasz na wszystko my mamy z200kur i 50 kaczek i jest normalne że albo cos padnie albo ci cos wezmie i się wkur...sz ale nie az tak jagbys mial 10szt

 

 

To nie jest tak do końca jak napisałeś. Zależy mi jak i każdemu na każdej szt. Przy dużej ilości musi być w kurniku wręcz (sterylnie).

Czystość i dezynfekowanie okresowe środkami chemicznymi to obowiązek.

Ja podaję też aspirynę w takich sytuacjach. Ale w moim przypadku najlepiej jest (uśpić ;) ) jednostkę i zutylizować aby choroba się nie rozprzestrzeniała po budynku i obejściach.

Niby jednostka, ale od tego się zaczyna i przenosi na całe stado.

 

 

Jak tam gąska polepszyło się jej? Ile liczy stado szt?

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Widzę, że pora już zamknąć temacik. Właściciel gęsi już się nie interesuje dysusją na forum :P


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj