Skocz do zawartości

Zdjęcie

UTP Bydgoszcz

97 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 18:39

UTP Bydgoszcz Z tym spinem to naprawdę lipa mieszkać w akademiku i żeby klubu nie było to masakra, to co na studiach robić uczyć sie?? he he sam mieszkałem na 2-gim pietrze nad spinem wpadło by sie kiedyś na piwko ale jak zamknęli to lipa, kosy za moich czasów, pierwszy semestr chemia nieorganiczna ,drugi semestr luzik, 2 rok biochemia pierwszy semestr drugi fizjologia roślin ale to były 2 semestry (szczególnie rudy wkurzający) po drodze były tez jakieś przeszkody ale zeby ekonomiki to był śmiech na sali a któż to tak kosi na tym przedmiocie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UTP Bydgoszcz Dzisiaj, 21:01
  •  

#62 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:32

UTP Bydgoszcz Przedmiot to ekonomika i organizacja rolnictwa a ciemiężca to sobczyński, podobno ludzie po kilkanaście razy próbują zaliczyć, jest bardzo zasadniczy i sztywno trzyma się swoich zasad. A co z dobrostanem zwierząt?

#63 Share bamber1990

bamber1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:32

UTP Bydgoszcz powiedzcie mi czy na utp znajde cos zwiazanego z uprawa warzyw(kalafior, brokół,kapusta).Jezeli nie to gdzie byscie mi polecili studia zwiazane z uprawa tych roslin

#64 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:56

UTP Bydgoszcz Witam :) Mam pytanie do studentów, którzy już przeszli zielnik u nas :) Mianowicie, czy ktoś jeszcze z tu obecnych jest w jego posiadaniu? Bądź ma pojedyncze rośliny, bo brakuje mi jeszcze kilku gatunków z kilku rodzin.

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2013 - 15:23

UTP Bydgoszcz witam :)
właśnie studiuje na utp rolnictwo zaocznie. jestem na drugim roku (III semestr) 1-wszego stopnia.
co możecie mi powiedzieć na temat pracy inżynierskiej??
Bo mam właśnie możliwość zdeklarowania się już na pracę inżynierską u dr Szulca, gdyż robi jakieś doświadczenie na kukurydzy i burakach cukrowych, i w tym roku po zebraniu wszelkich danych udostępni je do pracy inżynierskiej.
i właśnie się tak zastanawiam czy nie podjąć się ze względu na te gotowe dane. ale z drugiej strony boję się że później może być tak że będzie jakieś ciekawsze i może prostsze tematy do opracowania.
co sądzicie o tym?? :)

#66 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 09 październik 2013 - 21:32

UTP Bydgoszcz Szczerze to ja bym się nie podejmował tego, z uwagi na same dane. Co prawda jest punkt zaczepienia, ale trzeba uwzględnić inne rzeczy

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2013 - 20:13

UTP Bydgoszcz a ktos z Was zatrzymał dla przyszłych pokoleń może opracowane ćwiczenia z biochemii?? :)

#68 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:12

UTP Bydgoszcz Do studentów, którzy mieli tę przyjemność spotkać się z prof Koprem na biochemii :D
Czy ktoś słyszał o jakiś ulubionych pytaniach na egzaminie, coś coś :P
I jak to jest z zerówką ?

#69 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:09

UTP Bydgoszcz Cykl Krebsa. Ale nie mówię tu o pierwszym podejściu czy zerówce :P. To już na zakończenie jak i tak się nie wie nic na żadne pytanie to rysujesz wspomniany cykl :).

#70 Share kasperoo7

kasperoo7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:01

UTP Bydgoszcz Biochemia. Hmm... ;)
My dostaliśmy chyba 16 czy 20 pytań. Po ich przeczytaniu nie wiedziałem w większości z nich o co w ogóle chodzi.
Na 2 coś tam wypociłem, bardzo (bardzo!) ogólnie. I zmieniłem taktykę. Miałem opanowany perfekt cykl Krebsa, mocznikowy, oddychanie komórkowe i coś tam jeszcze- po prostu podstawowe zagadnienia z biochemii. I napisałem po prostu to co umiałem, mimo, że nie było to związane z pytaniami. Zamalowałem szczelnie chyba 5 stron A4 i skończyłem z oceną 3,5. Technika całkiem udana. Niektórzy mieli ściągi o długości prawie 4 metry po rozłożeniu. To był hardcore. Ale mnóstwo ludzi oblało.
Teraz czekam na obronę inżynierki. Wczoraj oddałem jako pierwszy na wydziale. :P
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 16 lipiec 2014 - 23:27

UTP Bydgoszcz Opowie ktoś o UTP? O Zootechnice może? A może ktoś się wybiera właśnie tam? Bo ja się wybieram. Już papiery złożone i przyjęte. Idzie ktoś?
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#72 Share piotr_

piotr_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:52

UTP Bydgoszcz Ja się wybieram na mechanikę i budowę maszyn na utp, może ktoś też?

#73 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:38

UTP Bydgoszcz Ja jestem ostatnim rocznikiem TRiLu właśnie z Wydziału Mechanicznego. Na mechanikę idź śmiało, fajne studia i pewna praca. Większość przedmiotów mieliśmy takich jak mechanika, a "branżowe" w naszym zakładzie. Na początku ciężka jest matma i fizyka, ale nie warto rezygnować, bo później jest już z górki.

#74 Share Ruslanek

Ruslanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 12:17

UTP Bydgoszcz moja znajoma skończyła zootechnikę ze specjalnością gospodarka łowiecka, bardzo ją wciągnęły te studia, teraz urodziła dziecko, ale myślu o doktoracie, mogę podpytać, co i jak

#75 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 18:58

UTP Bydgoszcz

Czy może ktoś coś powiedzieć na temat fitopatologii? Jacy są wykładowcy? Itp?

#76 Share dawidpl2

dawidpl2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:przyroda ,umiejetne i inteligentne ingerowanie bez wyrzadzania temu dobrodziejstwu szkody:)

Napisany 17 grudzień 2014 - 11:03

UTP Bydgoszcz tril jest prosty do tego ukończenia iali przydaje się w rolnictwie... głównym zagadnieniem jest obsługa maszyn rolniczych i leśnych... z tego co wiem jest to wydział mechaniczny utp. ja jestem ostatni rok na zaocznych rolnictwa i więcej nauczyłem się o rolnictwie a niżeli po trilu... i gdybym miał cofnąć czas napewno bym się nie zawahał z ponownym wyborem... sami pozytyni ludzie z branży rolniczej:-)

#77 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:22

UTP Bydgoszcz

Mam pytanie do studiujących czy polecacie zacząć zootechniką, a drugi stopień rolnictwo czy odwrotnie? Niestety w tym roku na UTP zootechniki zaocznie nie utworzono, bo startowałem-za mało ludzi.

#78 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:ogród, kwiaty, rośliny

Napisany 17 luty 2015 - 11:33

UTP Bydgoszcz

A wiecie może coś o podyplomówkach organizowanych na UTP? Jakieś opinie, wrażenia?

#79 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 luty 2015 - 22:47

UTP Bydgoszcz

Mam pytanie do studiujących czy polecacie zacząć zootechniką, a drugi stopień rolnictwo czy odwrotnie? Niestety w tym roku na UTP zootechniki zaocznie nie utworzono, bo startowałem-za mało ludzi.

zależy w zoo. jest ok 70 % zwierząt a 30% roślin a na rol. jest przeciwieństwo . Jeśli chodzi o mnie kończę teraz inż i na rol. na mgr. bym już nie poszedł szkoda czasu jak już to bym poszedł na ochronę śro. albo coś takiego ,Na razie muszę pracę  inż zacząć pisać, ogólne sam zadecyduj bo jeśli idziesz na studia to dla siebie POZDRO.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ate

Ate

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 16:14

UTP Bydgoszcz

cześć :) chodzi ktoś aktualnie na UTP na rolnictwo? Wybieram się na nie od października i chciałabym wiedzieć, jak są rozłożone zajęcia no i czy jest gdzie za darmo samochód zaparkować :)