Skocz do zawartości

Zdjęcie

UTP Bydgoszcz

97 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 13:37

UTP Bydgoszcz Co po takich kierunkach rolniczych można dalej robić? Znajdzie się jakaś dobra praca?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UTP Bydgoszcz Dzisiaj, 09:12
  •  

#22 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:10

UTP Bydgoszcz Zapraszam do lektury ; P

http://www.utp.edu.p...-rolnictwo.html

#23 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:28

UTP Bydgoszcz @Maniaa wielkie dzięki ;) Czytało się miło <hehe>

#24 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:36

UTP Bydgoszcz A ktoś jeszcze wybiera się na kierunek rolnictwo? Znaczy został już przyjęty na studia stacjonarne ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#25 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 14:54

UTP Bydgoszcz Czy jest tu może jakiś student mechaniki i budowy maszyn? Dodany obrazek Najlepiej taki, który orientuje się w rekrutacji na studia drugiego stopnia. Bo tak się zastanawiam czy uda się takie coś, że skończę inżynierkę z tril-u, a magisterkę właśnie na mechanice ze specjalizacją maszyn rolniczych. Bo wiem tylko tyle, że biorą pod uwagę ocenę z dyplomu. Dają też może jakieś punkty za kierunki spokrewnione czy coś? bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na stronie.

Edytowany przez Maniaa, 12 listopad 2012 - 21:07.

#26 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:35

UTP Bydgoszcz Mam znowu pytanie odnośnie UTP i kierunku zootechnika niestacjonarne (zaoczne)
Jak jest? idzie wytrzymać czy zaj jak w ruskim czołgu ? Jeżeli jest jakiś absolwent lub student to proszę niech powie wszytsko o tym kierunku wykładowcy ilość materiału etc ;)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#27 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:45

UTP Bydgoszcz

Czy jest tu może jakiś student mechaniki i budowy maszyn? :) Najlepiej taki, który orientuje się w rekrutacji na studia drugiego stopnia. Bo tak się zastanawiam czy uda się takie coś, że skończę inżynierkę z rolnictwa, a magisterkę właśnie na mechanice ze specjalizacją maszyn rolniczych. Bo wiem tylko tyle, że biorą pod uwagę ocenę z dyplomu. Dają też może jakieś punkty za kierunki spokrewnione czy coś? bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na stronie.

Z tego co mi się o ucho obiło, ale nie jestem pewien, to nie można ot tak sobie wybierać drugiego stopnia jak się chce. Musiałbym spytać mojego młodszego byłego lokatora z akademika, bo on to przerabiał, wtedy dam dokładną odp. Ale coś pamiętam, że on jak szedł na 2 st. to miał tylko do wyboru rolnictwo albo zootechnikę.

#28 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 14:25

UTP Bydgoszcz

Czy jest tu może jakiś student mechaniki i budowy maszyn? :) Najlepiej taki, który orientuje się w rekrutacji na studia drugiego stopnia. Bo tak się zastanawiam czy uda się takie coś, że skończę inżynierkę z rolnictwa, a magisterkę właśnie na mechanice ze specjalizacją maszyn rolniczych. Bo wiem tylko tyle, że biorą pod uwagę ocenę z dyplomu. Dają też może jakieś punkty za kierunki spokrewnione czy coś? bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na stronie.

Ja widziałem na plakacie rozpisane kierunki na studiach II stopnia i dla mechaniki kierunkiem pokrewnym był miedzy innymi TRiL.Rolnictwa nie było.Jestem na TriLu na UTP.

#29 Share matis831

matis831

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, a w szczególności nowoczesny sprzęt rolniczy oraz motoryzacja-samochody, motory.

Napisany 05 grudzień 2011 - 22:29

UTP Bydgoszcz Witam, w tym roku kończę technikum i po zdanej maturze wybieram się na studia rolnicze, zastanawiam się nad UTP w Bydgoszczy i związku z tym chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji na temat tego uniwersytetu, np. jak trudno jest się dostać na kierunek rolnictwo, czy polecacie mieszkanie w akademiku i czy te studia zaliczane są do tych raczej znośnych czy trudnych pod względem nauki, z góry dziękuje za odpowiedzi.P.S. jbc. to jestem tu nowy:P Mateusz

Edytowany przez matis831, 05 grudzień 2011 - 22:31.

#30 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 05 grudzień 2011 - 23:15

UTP Bydgoszcz ja studiowałem zootechnike zaocznie na ATR pozniej UTP, ogolnie studia w bydgo a porownujac poznan to w bydgo uczelnia uchodzi za o wiele łatwiejsza , nawet jak porownuwałem z kolegami z technikum ktorzy w poznaniu tez studiowali zootechnike zaocznie to my mielismy łatwiejsza taryfe w bydgo :P jak co to pisac :)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 23:47

UTP Bydgoszcz Co tu dużo pisać, kończę akurat 1 stopięń rolnictwa na UTP w tym tygodniu. Ogólnie nie jest źle. Idzie przeżyć zależy jaki system studiowania sobie zakładasz. Ja przyjąłem system bardzo trudny czyli jak najwięcej się nauczyć więc nie było lekko. Inni którzy przyjeli system mniej naukowy a bardziej imprezowy, ale jednoczesnie mieli dużo samozaparcia i chęci walki tez kończą razem ze mną :) tak że dla każdego coś miłego :D. Jak chcesz wiedzieę coś więcej to pisz gg 1370173.
O dostanie się nie martw bo co roku problem z rekrutacją.
Ogólnie krąży powiedzenie że na UP w Poznaniu trudno się dostać a na UTP łatwo się dostać ale za to trudniej na nim utrzymać :).

#32 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:26

UTP Bydgoszcz witam ! jestem rok po rolnictwie na UTP idąc tam myślałem że bd o krowach świniach polach itp. nic z tego na pocztek botanika chemia ale to wszystko miało swój ciąg i logiczny sens najpierw takie przedmioty które były podstawą do zdobywania dalszej wuedzy i na kolejnych latach były zgłąbiane. byłem po technikum informatycznym więc kierunek zupelnie odmianny pochodze z gosp i tego czego sie nauczyłem na studiach to kosmos rolnictwo od podszewki dla kogoś kto sie tym interesuje to masa nowych rzeczy i zupelnie inne spojrzenie na przyrode bo to de fakto studia przyrodnicze nauka o roślinach procesach chemicznych w nich zachodzących odżywianiu roślin genetyka po prostu w pip wiedzy co do zwierząt to tylko muśnięcie bo od tego jest wydział hodowli (pozdrowienia dla prof Mroczkowskiego:)). polecam i kto chce to skończy to, pierwsza zasada nie poddawać sie. a potem na wyższych rocznikach to i obycie ze studiami inne i kontakt z wykładowcami inny a sama uczelnia jak drugi dom. a jest tu ktoś kto pisał pracę u pani Grażyny Hermann nt pszenżyta???

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:30

UTP Bydgoszcz "prof Mroczkowskiego:))" genetyka genetyka :P zaliczenie ćwiczeń za 3 razem za to egzamin za 1 haha pozdrawiam całe UTP

#34 Share rolass

rolass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:34

UTP Bydgoszcz A jak oceniacie biochemie na UTP:) jestem własnie na 2 roku studiów zaocznych:)
Wszystkie moje fotografie chronione prawem autorskim!
Pozdrawiam Adam

#35 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:58

UTP Bydgoszcz Jeżeli jest tak samo jak na dziennych, to jak poznasz sposób to zdasz bez problemu :) Mi udało się dopiero na 4 roku, ale w końcu się udało. Za pierwszym razem zupełnie ją olałem, nawet na kolokwia nie chodziłem (to był błąd), na 3 roku zaliczyłem ćwiczenia, całkiem gładko poszło, ale parę nocy było nieprzespanych :), z egzaminem mi nie poszło, bo nie znałem cudownego sposobu i goniły mnie praktyki, więc odpuściłem sobie poprawkę i pojechałem w świat :). Za to drugi warunek, już tylko z egzaminu zdałem za pierwszym podejściem. Poszło całkiem gładko dzięki wcześniej już wspominanemu sposobowi. Chcesz go poznać pisz na PW, bo zbyt wiele osób znających sposób, to sposób spalony :)
Z perspektywy absolwenta mogę stwierdzić, że nie było tak strasznie jak to malują :)

Edytowany przez MichalR, 28 grudzień 2011 - 20:59.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:00

UTP Bydgoszcz Jesli chodz o biochemie na wydziale hodowli i biologii zwierząt i prof. Janickiego to latwo nie było duzo nauki i duzo szczescia to klucz do sukcesu :D w moim przypadku to sesja o miesiąc przedłużona i za 3 podejsciem sie udało (troche nauki i dzień przed ostro zakrapiana impreza) wszystko jest do przejscia :)

#37 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:15

UTP Bydgoszcz Po jakich szkołach średnich byliście bądź jesteście na UTP ?

#38 Share suchar

suchar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:53

UTP Bydgoszcz Witam, @MichalR jako absolwent UTP może masz jakieś wskazówki co do wyboru katedry do napisania pracy inżynierskiej, ponieważ stoję teraz przed takim wyborem i chciałbym dobrze wybrać?

#39 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:34

UTP Bydgoszcz hm może nie do mnie to pytanie ale ja również kończyłem UTP w tym roku i jeśli chodzi o pisanie pracy inż to tylko Katedra chemii rolnej najlepiej u Marii Ralcewicz była moim promotorem lub u Tomasza Knapowskiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:47

UTP Bydgoszcz Ja pisałem na katedrze ekonomiki i doradztwa w agrobiznesie i przyznam, że trochę żałowałem swojego wyboru, ale po obronie byłem już jednak zadowolony. To jaka katedra byłaby najbardziej odpowiednia dla ciebie to już zależy od twoich własnych predyspozycji.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->