Skocz do zawartości

Zdjęcie

UTP Bydgoszcz

97 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 18:55

UTP Bydgoszcz Witajcie. Czy może się wybiera ktoś z użytkowników AF na tą bydgoską uczelnię? Ja na TRiL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UTP Bydgoszcz Dzisiaj, 08:42
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2011 - 20:39

UTP Bydgoszcz Siemanko ja studiuję na UTP w Bydgoszczy :P od pazdziernika zaczynam 3 rok zootechniki na wydzile hodowli i biologii zwierząt :D

#3 Share BartoszGorskiGorsk

BartoszGorskiGorsk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 18:46

UTP Bydgoszcz Witam . Ja też się od października wybieram na TRiL ,czyli jest już Nas dwóch .
PS . A propos , był ktoś z AF na drzwiach otwartych WIM w dniu bodajże 28 kwietnia ?

Edytowany przez BartoszGorskiGorsk, 19 lipiec 2011 - 18:46.

#4 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 21:19

UTP Bydgoszcz Ja byłem na drzwiach otwartych, ale mało z nich pamiętam, my z kumplami zwiedzaliśmy infrastrukturę i zacieliśmy się w windzie :lol: na TRiL idzie jeszcze moderator Pan @krolikNH, z którym wczoraj składaliśmy papiery :)

#5 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:42

UTP Bydgoszcz Mam pytanie może nie związane z tą uczelnią ale po co mam nowy temat zakładać więc czy jeśli pójdę na Zeotechnika na (Utp właśnie ) to czy mogę przejąć gospodarstwo czy muszę skończyć kierunek rolnictwo?
Ps Dopiero za 3 lata idę ale lepiej wiedzieć wcześniej ;)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#6 Share BartoszGorskiGorsk

BartoszGorskiGorsk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 08:37

UTP Bydgoszcz @PatrykGY : Oczywiście , że tak , ponieważ profil ten jest przecież bezpośrednio związany z rolnictwem . Tak mi sie wydaje .

#7 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 11:53

UTP Bydgoszcz Zootechnika jest jednym z przedmiotów rolniczych, więc nie ma problemu. Gdzieś na stronie ARiMR była lista kierunków.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#8 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:51

UTP Bydgoszcz O to dobrze :D Dziękuję za szybkie odpowiedzi ;)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#9 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:08

UTP Bydgoszcz Witam wszystkich. Mam takie pytanie.
Który kierunek polecacie bardziej? Rolnictwo czy technikę rolniczą i leśną? Być może znajdzie się jakiś student któregoś z tych kierunków, który zechce opowiedzieć co nieco?:D
Najprawdopodobniej wybiorę bydgoskie UTP, ale chętnie wysłucham ludzi z innych uczelni :)

#10 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:29

UTP Bydgoszcz Najlepiej oby dwa kierunki na raz :D
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:42

UTP Bydgoszcz Zależy czy lepiej wchodzą ci nauki techniczne i matematyczne, czy biologiczno - chemiczne.
Skończyłem rolnictwo na utp i z doświadczenia wiem, że jak ktoś nie lubił i nie znał nigdy dobrze chemii i nauk biologicznych to i tak siłą rzeczy w trakcie studiów stanie się w tych dziedzinach prawie ekspertem :)
Ja twierdzę, że rolnictwo dla osoby, która w przyszłości będzie prowadzić gospodarstwo jest lepszym kierunkiem niż tril.
Z dwoma kierunkami to niezły pomysł, bo znaczna część materiału się powtarza, jedynie zmienia się jego zakres. Oczywiście trzeba dużo więcej wysiłku włożyć w studiowanie dwóch kierunków równocześnie.

#12 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:24

UTP Bydgoszcz O, skoro już z absolwentem mam okazję zamienić słowo to tak z ciekawości. Ilu ludzi miałeś na roku? Bo z tego co się orientowałam jest bardzo dużo miejsc zawsze, i stąd dodatkowe nabory. A ile potem w rzeczywistości jest to nie wiem :D
A jaką specjalizację sobie wybrałeś?

Edytowany przez Maniaa, 07 sierpień 2011 - 22:24.

#13 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 08 sierpień 2011 - 11:23

UTP Bydgoszcz Sorry że odejdę od tematu ale czy widzieliście w Bydgoszczy fale żółtych koszulek (byliśmy też na UTP) ? To może mnie widzieliście. 15-26 lipca. Banda kilkuset dzieciaków w żółtych koszulkach.

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:06

UTP Bydgoszcz

O, skoro już z absolwentem mam okazję zamienić słowo to tak z ciekawości. Ilu ludzi miałeś na roku? Bo z tego co się orientowałam jest bardzo dużo miejsc zawsze, i stąd dodatkowe nabory. A ile potem w rzeczywistości jest to nie wiem :D
A jaką specjalizację sobie wybrałeś?

To ja Ci odpowiem za kolegę, bo nawet był ze mną w grupie :). Z tego co pamiętam miejsc było jak startowaliśmy 210, a chętnych coś koło 170-180. Skończyło o wiele mniej- niecałe 70 osób. Nasza specjalizacja to agronomia i agrobiznes. Do tego były jeszcze ochrona roślin oraz przetwórstwo i przechowalnictwo surowców roślinnych.

#15 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:15

UTP Bydgoszcz Ja jestem na TRiL-u na UTP.Pierwszy rok mam za sobą.Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Edytowany przez ursusc914, 10 sierpień 2011 - 21:25.

#16 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:30

UTP Bydgoszcz Witam kolegę :) To teraz zniechęciłeś tymi statystykami trochę przyszłych studentów, ale nie jest aż tak strasznie, jak się wydaje. Najważniejsze to mieć trochę umiaru we wszystkim co się robi :)
Z tego co widziałem niższe roczniki miały łatwiej od nas (my byliśmy na jednolitych, oni mają dwustopniowe i stanowczo więcej wolnego czasu.
@pawiu16 w tym czasie na pewno nie widzieliśmy bo już dawno po obronie byliśmy.

#17 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:46

UTP Bydgoszcz

Ja jestem na TRiL-u na UTP.Pierwszy rok mam za sobą.Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

I jak wrażenia? Podobało się? Ciężko? Ile osób zaczęło, ile skończyło ten pierwszy rok xd ;dd

#18 Share coolkiwi

coolkiwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 05:30

UTP Bydgoszcz

Witam kolegę :) To teraz zniechęciłeś tymi statystykami trochę przyszłych studentów, ale nie jest aż tak strasznie, jak się wydaje. Najważniejsze to mieć trochę umiaru we wszystkim co się robi :)
Z tego co widziałem niższe roczniki miały łatwiej od nas (my byliśmy na jednolitych, oni mają dwustopniowe i stanowczo więcej wolnego czasu.
@pawiu16 w tym czasie na pewno nie widzieliśmy bo już dawno po obronie byliśmy.

Zgadzam się tu z kolegą z roku....umiar do wszystkiego, ale jak ktoś chce dobrze bawić się i studiować w jednym czasie to na początek powinien zamieszkać w akademiku :). Na TRIL nie radzę nikomu iść, bo tam niczego nie nauczycie się. Warto iść na rolnictwo osobie, która posiada gospodarstwo z przyszłością, a tak ciężko i strasznie nie jest. Skończyłem ochronę roślin i twierdzę, że warto iść na UTP w Bydgoszczy.

#19 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 19:43

UTP Bydgoszcz

I jak wrażenia? Podobało się? Ciężko? Ile osób zaczęło, ile skończyło ten pierwszy rok xd ;dd

Nie jest ciężko.Trudno powiedzieć ile osób skończy pierwszy rok.było nas około 20 studentów.Na pewno ktoś odpadnie ,ale to z własnej winy.Jest nas mało tak więc wykładowcy wszystkich znają.Tak więc uczestnictwo w wykładach się opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrek118

piotrek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego rasy limousine , nowe technologie w rolnictwie Szeroko rozumiane rolnictwo i jego otoczenie.

Napisany 21 sierpień 2011 - 13:27

UTP Bydgoszcz witam ja studiuje na UTP rolnictwo ,od pazdziernika 3 rok i jak narazie luzik polecam wszystkim ta uczelnię