pokorny

Szukam kombajnu lubelskie i okolice

Polecane posty

pokorny    5

Witam, Szukam kombajnu w cenie do 30tys. oczywiście może być i za 15tys. Nie jestem zdecydowany na jakąś konkretną markę, zależy mi głównie na dobrym stanie maszyny. Heder około 3m, dobrze gdyby była sieczkarnia. Kombajn będzie pracować na moich 12h +15 do 20 usług. Mieszkam w okolicy Szczebrzeszyna, więc na pomorze raczej nie pojadę oglądać :)Jeśli ktoś widział u okolicznych handlarzy lub rolnika coś godnego uwagi to byłbym wdzięczny za informację.

pozdrawiam ludzi życzliwych i pomocnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Jestem z Łódzkiego

Z kombajnami to jest różnie haha

Ja mam Case 923 już 6 sezon i dziś trochę wyjechałem w pole

Powiększyło mi się gospodarstwo i tak chodzi mi po głowie jego sprzedaż ale po żniwach

Ma 2360 mth kupiłem od handlarza w Radomsku, kosa 3.6 sieczkarnia wysyp hydrauliczny silnik 6 cylindrów pali ok. 10 litrów na ha. Ogólnie marka Case to porządne kombajny, oczywiście zdarzają się awarie. Ja w swoim wymieniłem pas od młocarni i kilka łożysk. Jak coś piszczy to od razu szukam przyczyny.

Dobry kombajn trudno kupić. U tego handlarza nie zauważyłem kilku wad i potem sporo napraw miałem. Łożysko przy bębnie i pas.

Jak szukałem kombajnu to trochę pojeździłem w kraju. Sporo jest Clasów i zazwyczaj sporo wyeksploatowane. Fajne są Masy Fergusony, do 30 tyś można coś znaleźć. Do Case przemówił do mnie silnik , który jest OK.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

W modliborzycach jest duży wybór, 2handlarzy obok siebie, tu masz link z allegro http://moto.allegro.pl/listing.php/showcat?id=78176&price_from=&price_to=&state=0&postcode_enabled=2&city=modliborzyce&prepareTime=0&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC

A odchodząc od tematu fajnie wylegnięta pszenica na dwóch polach jest przed szczebrzeszynem :lol: Wdziałeś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

To w Modliborzycach wszystkie takie drogie?

damianbizon czytaj ze zrozumieniem- jest napisane: jeśli ktoś widział u okolicznych handlarzy lub rolnika coś godnego uwagi to byłbym wdzięczny za informację.

Edytowano przez pokorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W modliborzycach jest duży wybór, 2handlarzy obok siebie, tu masz link z allegro http://moto.allegro.pl/listing.php/showcat?id=78176&price_from=&price_to=&state=0&postcode_enabled=2&city=modliborzyce&prepareTime=0&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC

A odchodząc od tematu fajnie wylegnięta pszenica na dwóch polach jest przed szczebrzeszynem :lol: Wdziałeś może?

 

jak się zjeżdża z górki w stronę szczebrzeszyna po prawej? :P

zajrzyj do miejscowości Wysokie trasa z frampola w prawo na lublin, tam mają dużo maszyn rolniczych i kilka miejscowości wsześniej też koleś sprowadza kombajny, najlepiej poszukaj na allegro.pl kup anonse i poprzeglądaj. ;)

niedaleko mnie jest kombajn na sprzedaż: zobacz: http://moto.allegro.pl/new-holland-clayson-s-1540-i1721896615.html

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz2v51    0

W Rykach jest też duży wybór...ale może czasami warto pojechać do innego woj. i kupić coś lepszego a pieniądze te same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

pewnie że warto, ale jechać w ciemno świat drogi to tak nie bardzo :) dlatego pytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To w Modliborzycach wszystkie takie drogie?

damianbizon czytaj ze zrozumieniem- jest napisane: jeśli ktoś widział u okolicznych handlarzy lub rolnika coś godnego uwagi to byłbym wdzięczny za informację.

 

Gdybyś inaczej nazwał tytuł tematu to nie było by powodu do czepiania się. Ale że temat zmierza w ciut innym kierunku to zostawię.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Z tym spalanie to chyba trochę przesada 10 litrów???

 

Przesady żadnej :)

Mam 15 ha zboża i wlewam zawsze pełny bak czyli 200 litrów i średnio po sezonie zlewam 50 litrów. Na 1 mth spala ok. 8 litrów a ha robię ok. 1godziny 10 min. Wszystko zależy od pola. Ja mam 500 metrów długie. Ostatnie 2 sezony kosiłem na 7 ha u sąsiadki, takie kawałki po 100 metrów i 1 ha zwiększył mi się czasowo do 1,2 godzin.

Silnik Case jest po prostu oszczędny i za to go cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@pokorny - są tańsze, na allegro jest jeden handlarz aby, a maszyny to z placu na którym stoją lepsze a zarazem droższe, aby kombajny i nowe traktory, a na drugim placu są różne maszyny, starsze i tańsze.

@krzysiekfarmer5 - tak, tam są dwa takie pola, po prawej i po lewej :o Fajne ,,koszenie'' będzie miał koleś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego w Zolkiewce widzialem kombajny ale nie zajezdzalismy bo nie to nas interesowalo

poza tym Dragany, Polichna, Kosobudy, Gutanow to co z wiekszych handlarzy pamietam

prywatnie, tak jak pisali ananse i jazda


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Pojeździłem trochę i oto co znalazłem w dobrym stanie; sampo 600 z sieczkarnią za 16tys. fahr 900 z sieczkarnią 1980r 26,5 tys fahr750 20tys. claas consul z 1975r. za 26tys JD935 z sieczkarnią 18,5tys coś z tego trzeba wybrać. Może jutro jeszcze się rozejrzę, jeśli ktoś był w Żółkiewce to proszę o informację co tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

mister jeśli byłeś to napisz co tam jest, ja dzisiaj jeszcze byłem w kilku miejscach ale sama padlina. Najbardziej mi podchodzi z tych co oglądałem dzień wcześniej Deutz-Fahr m 900. W Draganach mocno obniżył ceny, na niektórych nawet o kilka tysięcy. Widziałem w anonsach dość ciekawe ogłoszenia z Romanówki w gminie Dwikozy, warto tam jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PDJDD    0

mister jeśli byłeś to napisz co tam jest, ja dzisiaj jeszcze byłem w kilku miejscach ale sama padlina. Najbardziej mi podchodzi z tych co oglądałem dzień wcześniej Deutz-Fahr m 900. W Draganach mocno obniżył ceny, na niektórych nawet o kilka tysięcy. Widziałem w anonsach dość ciekawe ogłoszenia z Romanówki w gminie Dwikozy, warto tam jechać?

 

witam szanowni koledzy jesli chodzi o sprzedaż kombajnów w Romanówce - z całą pewnością NIE POLECAM !!! jesli ktoś się zdecyduje tam zakupić maszynę - to jego sprawa tylko proszę uwazać z kim rozmawiacie a kto podpisuje czy to umowę zadatku czy kupno - sprzedaż , co prawda maszyny są trochę tańsze niz w posostałych składowiskach ale przed zakupem naprawdę trzeba je doprze sprawdzić i napewno nie liczyc na to że sprzedający do momentu zakończenia tranzakcji usunie daną usterkę (gdyz poprostu nie ma takiej mozliwosci - brak jakiego kolwiek zaplecza warsztatowego) ALE CZY WARTO MIEĆ KŁOPOTY ZWIĄZANE Z NIE DOKOŃCA JASNĄ TRANZAKCJĄ KUPNA - SPRZEDARZY. Pozdrawiam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj