Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:11

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Jak grochem o ściane, małpie szybciej bym wyjaśnił i szybciej by to pojeła, pisałem to ogólnie że walnięta jest ta dziadowska 2 stopniowa pompa i jeszcze gorszy wynalazek ze smokiem ssącym i przelewowym.
Wyjaśnie oślęta o co dokładnie chodzi, otóż pompa ma 2 sekcje pracujące, obie takie same o tej samej przepustowości, 1 pompuje z miski teoretycznie ok 24l/min do pojemnika drugiego stopnia, lecz ze względu że jest zużyta i zasysa olej z niższego miejsca pompuje fizycznie mniej oleju, a drugiemu stopniowi też teoretycznie potrzeba 24l oleju, ale go nie ma, bo 1 stopień nie daje rady tyle dostarczyć, stąd skakanie ciśnienia oleju!!! po za tym te rurki rozkręcają się same, strzelają itd.
ostatni raz pisze wywalcie tę pompę w cholere, i zkładać z autosanu!
@balcerek nie przyszło ci do głowy że gdy silnik pracuje to w misce nie ma 20l oleju? może pompa gdzieś go ukryła?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Dzisiaj, 21:10
  •  

#42 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:16

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Ok zgadza się.Pogubiłem się o którego kolegę chodzi i który silnik

@bobytempelton a ty jaką masz pompę.Ja mam oryginał i tak na wybojach i pochyle sygnał się odezwie a jest na max

Edytowany przez balcerek1, 15 styczeń 2013 - 22:10.

#43 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:27

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Chodziło mi o kolegów co wymyślają różne usterki typu krzywy blok itp.
Ja niestety mam jeszcze to badziewie, sam nieraz się na tym przejechałem i wkładaliśmy jednostopniową i spokój zapanował zawsze, nawet w swoim w tym roku(znaczy zeszłym) to samo w środku sezonu ciśnienie raz jest raz nie ma, silnika byłem pewien, pozostała pompa głupieje i rurki, środek żniw nie było czasu na kupno nowej pompy bo na stanie jej nie było w sklepach, wrzuciłem tę samą z drugiego silnika, efekt jeszcze gorszy, ciśnienie do 0 nie spadło ale skakało jak głupie, zawsze jak wsadziłem jeden stopień i jeden smok z autosanu jak ręką odjął.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#44 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:35

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie U mnie jako podczas pracy jest równe.Zawór odetnie z 5 na 4,5 przy 1400 obrotów na 90 stopniach.

#45 Share grubson990

grubson990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:55

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Dołaczam sie do tematu mam bizonka z056 ale silnik od z058 ten z turbinka zalozony nowy 3 lata temu. Bizon w sezonie kosi niewiele bo ok 30-35ha i mam problem z cisnieniem oleju. Na silniku sw-400 cisnienie caly czas bylo 4 atm. na tym od rekorda na zimnym silniku i wolnych obrotach jest 3.1-3.5 atm jak dam mu gazu i silnik jeszcze nienagrzany to jest 4-4.1 ale jak zlapie temperture ok 60 st. to cisnienie spada do 3 atm na wysokich obrotach a na niskich bywa ze nawet ponizej 2 atm. co moze byc tego przyczyna???

#46 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 22:16

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Poczytaj posty wyżej.

#47 Share marcin1217

marcin1217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 20:04

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Dlaczego spada ciśnienie oleju śilnika jak jest ciepły zetor

#48 Share kamil70602

kamil70602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:44

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Witam :) Mam problem z ciśnieniem oleju silnika w bizonie. Ciśnienie wynosi troche powyżej 1 atm ale po rozgrzaniu silnika w czasie pracy ciśnienie nie spada. Silnik pracuje bez zarzutów. Czy to może być wina pompy oleju???

Z góry dziękuje :D pozdrawiam

#49 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 13:02

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Na początek sprawdź zawór ciśnieniowy wymień sprężynę i kulkę, to powinno pomóc.

#50 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 13:06

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Sprawdzałeś innym manometrem niż tym na pomoście operatora?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamil70602

kamil70602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 13:32

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Tak sprawdzałem innym manometrem. O który zawór ciśnieniowy chodzi ten w kadłubie silnika od strony filtra oleju??

#52 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 13:55

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Tak ten pod filtrem na klucz 34 .Wykręć i sprawdź czy grzybek nie jest uszkodzony.Jak w porządku to wkładaj grzybek sprężynę i sprawdź ile w śrubie masz podkładek.jak jedna to wkładaj od razu 3 podkładki 6 albo grosza razy 3 i sprawdź czy się podniosło tak żebyś nie przekroczył 4,5 bo rozwalisz magistralę olejową. :D

Edytowany przez balcerek1, 26 styczeń 2014 - 13:58.

#53 Share kamil70602

kamil70602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 14:07

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Grzybek i sprężynę wymieniałem na nowe i podkładałem 3 podkładki ale ciśnienie się nie zmieniło. Na chwile zakręciłem zawór który odcina obieg oleju do chłodnicy i wtedy ciśnienie troche wzrosło, ale to zrobiłem tylko dla sprawdzenia.

#54 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:27

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie To wygląda że masz już pękniętą rurkę od pompy do bloku.

#55 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:40

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Mam pytanie odnośnie tego zaworu ciśnieniowego a mianowicie czy da się do niego dostać bez wymontowanie miski oleju czy może chodzi o ten w filtrze oleju?

#56 Share kamil70602

kamil70602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:10

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Czy da rade się dostać do misy olejowej bez wyjmowania silnika z kombajnu????

#57 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:15

Mam pytanie odnośnie tego zaworu ciśnieniowego a mianowicie czy da się do niego dostać bez wymontowanie miski oleju czy może chodzi o ten w filtrze oleju?

Zawór masz za filtrem olejowym zaślepka na klucz 34 a nie na filtrze.
@kamil70602 musisz silnik podnieś do góry i postawić na klockach koło 20 centymetrów bo nie wyciągniesz miski albo wywalić silnik na tył kombajnu tylko blachy się pogną.

Edytowany przez balcerek1, 27 styczeń 2014 - 20:19.

#58 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:04

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Gdzie można kupić ten grzybek i sprężynę ?

#59 Share gentdelbarca

gentdelbarca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:52

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie czy da sie podrzucić zdjęcia jak to zrobić? mam cisnienie oleju na rozrzanym ok 2 atm i troche mnie to niepokoi a bizon dopiero co kupiony. Ten facet mi mówil ze miał niskie zawsze od kiedy go miał i ani nie kopci ani nie bierze oleju. czy to ma wpływ tylko na ciśnienie oleju czy jeszcze na cos ten zawór redukcji ciśnienia/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 21:38

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie witam. Ja w tym roku tez nabyłem bizona. Po paru drobnych awari doszło i do zwarcia wiazki kabli elektrycznych i straciłem wszystkie wskazniki kosiłem na oko bo nie było czasu bawic sie z kablami :huh: i to był blad bo padła pompa wody tzn zcioł sie klin i wentylator sie krecił a pompa wody raczej nie i troche sie zagotował :( i tak na poczatku cisnienie oleju było ok 3 na tym "zegarku" na zimnym silniku a dzis po naprawie wiazki i uruchomieniu zegarów wymianie paru czujników na nowe wyszła tragedia :blink: na wskazniku cisnienia oleju nawet po dodaniu gazu ledwo lwdwo cisnienie skoczyło na "1" :o po wkreceniu manometru w miejsce czujnika pod ta "banka" od zegara to wskazowka tyle ze sie oderwała od zera :( i teraz tak oleju nie zmieniałem bo jeszcze "bajki był" filter oleju wymieniłem bo był przypchany... da sie jakos to poprawic wymiana pompy oleju czy tego zaworu cisnieniowego czy silnik jest juz szrot i tylko kapitalka poprawi jego kondycje a moje samopoczucie B) bo na jakes 25godz koszenia to i ze 4-5l oleju wzioł (turdus). Dodam ze jestem juz po zniwach ale rok szybko minie i znow trzeba bedzie w pole a tu kicha wiec trzeba za wczasu myslec...