Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie

66 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:07

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie a ten silnik jest po remoncie,był rozbierany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Dzisiaj, 09:58
  •  

#22 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:18

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Witam

możesz podac kilka ważnych rzeczy:
czy zauważyłes to ze ciśnienie oleju trzymało się normalnie i nagle zaczeły dziac sie cuda z cisnieniem wraz z dodaniem "gazu" czy cały czas tak masz,

jak spada cisnienie oleju wzgledem obrotów przy jakiej temperaturze oleju ??

kiedys był remont silnika ??

moze pomoge jesli mo podpowiesz kilka rzeczy

pozdrawiam

#23 Share abdul77e

abdul77e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:36

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie był remont i w sumie od czasu remontu zaczęło cisnienie wariowac.spadek przy wzroscie obrotów jest i na zimnym silniku i na gorącym

#24 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:49

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie ok tylko ciśnienie spada z 5 atm przy 1000 rpm spada do 1.5 atm przy 2000 rpm ?....mozesz podac jak spada to ciśnienie?

#25 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:53

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie przerabiałem takie objawy w innym silniku, powodem było nadmierne uzycie silikonu przy składaniu silnika co spowodowało przytkanie przewodu ssącego przy pompie, na wolnych obrotach cisnienie było, natomiast zatkanie przewodu powodowało znaczny spadek cisnienia na wyższych obrotach. nie twierdze że tak jest w tym przypadku ale proponuję sprawdzić czy widac dużo silikonu np przy misce olejowej.

#26 Share abdul77e

abdul77e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:58

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Dokładnie jak spada teraz nie mam mozliwosci podac
na zimnym i na goracym silniku spada .a jakie sa mozliwosci usterek

Z silikonem odpada.pompa jest z 2 smokami. Czy moze to być to spowodowane uszkodzeniem magistrali olejowej lub pompy?

Edytowany przez abdul77e, 14 styczeń 2013 - 22:00.

#27 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:05

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie sw 400 to był mój pierwszy motor który kompleksowo składałem i nie sprawdziłem rurek do pompy olejowej(orginalna 2 stopniowa pompa olejowa bizona a nie autosan).pęknietą miałem rurkę od pierwszej sekcji co podaje olej do kosza i podawało zbyt mała ilość oleju i wraz z wzrostem obrotów cisnienie spadało z 5 na 2 atmosfery.Motor na bok, micha w dół i DOKŁADNIE sprawdzić rurki wszystkie 4.jezeli jest spadek cieśnienia o 0.5 do 1 atm. to wiąze sie jak koledzy mówili z otwarciem sie zaworu i to nie jest grożne jezeli ma cisnienie 3-4atm.jezeli jest 2 to słabo choć niektórzy opisuja ze jeszcze sporo jeżdza z tak niskim ciśnieniem......dzział motoryzacja to jest pełen zagadek.czasami trafi sie oberwany smok pod sitkiem tym metalowym...poluzowały sie srubki i obcieły smok i nawet jak było max oleju na bagnecie nie miał jak zaciagnac oleju...

Edytowany przez bbolas, 14 styczeń 2013 - 22:08.

#28 Share abdul77e

abdul77e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:09

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie ja sie silników troche naskładałem .Głownie mtz ursusy i dopiero sw 400 rogi pokazało.

#29 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:11

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie 3 razy składany :):) raz zatarty drugi raz problem z niskim ciśnieniem oleju i 3 raz dopiero jest prawie ok......

#30 Share abdul77e

abdul77e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:14

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Dlaczego prawie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:15

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie lekko mu ciśnienie chodzi lecz wiem dla czego.

#32 Share abdul77e

abdul77e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:17

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Chodzi czyli sie zmienia samoczynnie przy równych obrotach?

Edytowany przez abdul77e, 14 styczeń 2013 - 22:18.

#33 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:25

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie narmalnie jak motor sie rozgrzeje to na bardzo wolnych obrotach spada np. na 3 atm. dokładasz lekko gazu dobija 5.5 atm i spadnie na okolo 5 i im wiecej gazu to cisnienie po otwarciu zaworu powinno byc stałe....a mi chodzi na elektronicznym okolo 1 atm w góre i w dół...szlif wału,panewki bimet, wał azotowany komplet tuleji mahle, głowica zrobiona, nowa pompa olejowa tuchola, nowy zaworek przelewowy(ten pod podstawa olejowa) co utrzymuje cisnienie oraz dotarty pasta zaworowa.wyosiowany blok pod wał nowe tulejki pod wałek rozrzadu...........co stawiasz za przyczynę ze wskazówka chodzi rzędu 1 atm ?

#34 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:30

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie jak będzie różnica 0,5-1 atmosfera jest wszystko dobrze.Podłóż grosza jak pisałem do 4,5 atmosfery żeby było i jest ok.Możesz nowy zawór i sprężynę założyć ale po jakimś czasie to samo będzie.ale lepiej grosze podkładaj bo te nowe sprężyny co teraz robią to pod rozgrzaniem oleju całkiem słabną i ciśnienie spada.Przerabiałem to przy swoim 6 lat temu.Założyłem nowy zawór i sprężynę i je 4 atmosfery poszedł w robotę i oparł się na 2,5.Odkręciłem zawór założyłem starą sprężynę i jest 4 tak przelatał 5 lat w tym roku po żniwach remont wał poszedł do szlifu bo był porysowany i teraz jest 4,5 na 90 stopniach i nadal jest ten spadek o te 0,5 atmosfery.Jak docierałem to zakryłem chłodnice wodną folią zęby olej miał taką temperaturę i pracował na pełnym gwizdku.

#35 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:36

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie ale mi nie chodzi o spadek cisnienia o 1 atm tylko jak olej sie rozgrzeje to potrafi chodzic od 4 do 5 pulsacyjnie to widac na orgynalnym elektronicznym a na mechanicznym potrafi chodzic 1.5 atm w góre i w dół cały czas.co do podkładania grosza to sa już 3 podkładki 6 albo 8 (taki pasowały) :):)

#36 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:38

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Załóż taki zegar bo elektroniczne to o tyłek potrzepać http://moto.allegro....2902077849.html

#37 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:55

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Jeżeli po wsadzeniu kilku podkładek pod zawór jest to samo to jest jedna jedyna opcja, genialna 2 stopniowa pompa i jeszcze lepszy układ zasysania oleju w tym badziewiu stroi fochy, pisałem kilka razy o tym nawet zdjęcie wstawiłem i zawsze pisałem by wywalać to w cholere i wstawiać pompę z autosanu jednostopniową(za 380zł zamiast 550zł) i nalać 20l oleju zamiast 15 i spokój zapanuje, ale wy rad z darmo nie szanujecie więc męczcie się dalej i zarzynajcie silniki :D , bo przecież takie fabrycznie wyszły i nic nie wolno zmienić :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#38 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 23:07

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie ja obstawiam ze blok był krzywy i nie zostało zrobione osiowanie wałka rorzadu.a blok krzywi się cały.stopy główne przeosiował a pod wałek juz nie.stawiam ze to jest przyczyna ale juz brakło czasu bo zaczynal sie zniwa a miskę skrecałem..duzo 40 % wypite i wylane na silnik i całe zniwa przezył a teraz to zostawiam..przezył sezon i gorzej mu nie jest to musi pykać...co do tej pompy od autosana nie jestem przekonany

#39 Share abdul77e

abdul77e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 08:18

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Ja bym postawił ze jeszcze pompa stroi fochy a dokładniej na ssaniu jest mała nieszczelność i powietrza 2 stopień zaciaga.Nie pamietam jak jest konstrukcja tego zaworka czy może się przycierać zawieszać bo jesli tak to tez może byc powód.Moim zdaniem przez wałek to może byc zmniejszenie cisnienia oleju ale pulsacja to raczej nie.W swoim chyba wstawie pompe z jednym smokiem.więcej zalet niż wad widzę i kosi kombajn po płaskim terenie .

Edytowany przez abdul77e, 15 styczeń 2013 - 09:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 10:08

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie Najpierw załóż czujnik ten co dałem linka bo na te zegary elektroniczne to szkoda patrzeć.W polonezie też tak miałem pulsowała ciśnienie ale podłączyłem zwykły zegar i było stałe.Jak będzie to samo to wtedy można szukać.I załóż stary zawór bo on jest wyrobiony do gniazda a nowy się dopiero wyrabia i załóż starą sprężynę bo nowa może być za mocna i też pulsuję i podłóż grosza lub dwa tak do 4,5 atmosfery.Żeby zagrzać silnik to zakryj chłodnicę olejową lub zamknij zawór przepływu oleju na chłodnicę o ile masz zawór i sprawdzisz.Na wyciąganie silnika jest jeszcze czasu więc można na razie powierzchownie to sprawdzić.A jak to nie pomoże to coś z magistralą a może oring w rurce wypluwa. A co do pompy od autosana ale 20 litrów oleju w misce to korbowody będą ostro uderzać w lustro oleju będzie duży rozbryzg oleju.

Edytowany przez balcerek1, 15 styczeń 2013 - 10:30.