Ciastko

Claas senator kąt wiatrów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ciastko    0

Witam piszę w sprawie kątów wiatrów w claas'ie senator. Dokładnie to chodzi o to że nie wiem jak je ustawić co najgorsze że w rafkach zostają mi kłosy i są one pozapychane po około 1,5h jeździe. Chciałem też się dowiedzieć jakie są ogólne nastawy wszystkich parametrów od prędkości młocarni poprzez nastawy klepiska aż po ilość wiatru (nie kąt).

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Na zbożu obroty młocarni mam 1200, klepisko na 2-3 dziurkę licząc od góry, w zależności jakie zboże i czy zaczyna łupać ziarno. Jeśli chodzi o sita żaluzjowe to przednie mocniej przymknięte niż tylne, na przedostatni ząbek. Wiatr to już trzeba doszykować na polu, wychodząc ze średniego położenia dźwigni. Na rzepaku wiatr nieco mniejszy niż na zbożu, klepisko na sam dół, obroty 750. Muszę przyznać, że mój czyści idealnie. Jedyna wada to troszkę za krótkie sita, przez co każda próba pospieszenia się wpływa na duże straty. Aktualnie jadę 10. sezon i trochę poznałem tą maszynę, więc w razie czego pytaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastko    0

A jak masz ustawioną klapę od wiatru. Ta co jest regulowana z prawej strony kombajnu taką śrubką i tam przesuwasz. Bo ja nie wiem jak to powinno być ustawione ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1234    0

Również mam kłopoty z ustawieniem dwóch wajch od wiatru po prawej stronie kombajnu , proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Było o oto cytat z tego temetu

 

zetor@ tak to jest ta regulacja. Tą śrubą ustawia się skrzydło kierownicy wiatrów . Aby ustawić(zmierzyć) wymagane 50mm musisz zdemontować sita otworowe i lamelowe i wtedy szczelina między dołem skrzydła a dnem wialni ma wynosić 50mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj