Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas senator kąt wiatrów.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:36

Claas senator kąt wiatrów. Witam piszę w sprawie kątów wiatrów w claas'ie senator. Dokładnie to chodzi o to że nie wiem jak je ustawić co najgorsze że w rafkach zostają mi kłosy i są one pozapychane po około 1,5h jeździe. Chciałem też się dowiedzieć jakie są ogólne nastawy wszystkich parametrów od prędkości młocarni poprzez nastawy klepiska aż po ilość wiatru (nie kąt).
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas senator kąt wiatrów. Dzisiaj, 00:10
  •  

#2 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 17 lipiec 2011 - 23:00

Claas senator kąt wiatrów. Na zbożu obroty młocarni mam 1200, klepisko na 2-3 dziurkę licząc od góry, w zależności jakie zboże i czy zaczyna łupać ziarno. Jeśli chodzi o sita żaluzjowe to przednie mocniej przymknięte niż tylne, na przedostatni ząbek. Wiatr to już trzeba doszykować na polu, wychodząc ze średniego położenia dźwigni. Na rzepaku wiatr nieco mniejszy niż na zbożu, klepisko na sam dół, obroty 750. Muszę przyznać, że mój czyści idealnie. Jedyna wada to troszkę za krótkie sita, przez co każda próba pospieszenia się wpływa na duże straty. Aktualnie jadę 10. sezon i trochę poznałem tą maszynę, więc w razie czego pytaj;)

#3 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 00:24

Claas senator kąt wiatrów. A jak masz ustawioną klapę od wiatru. Ta co jest regulowana z prawej strony kombajnu taką śrubką i tam przesuwasz. Bo ja nie wiem jak to powinno być ustawione ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rafi1234

rafi1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 09:02

Również mam kłopoty z ustawieniem dwóch wajch od wiatru po prawej stronie kombajnu , proszę o pomoc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 21:24

Było o oto cytat z tego temetu

zetor@ tak to jest ta regulacja. Tą śrubą ustawia się skrzydło kierownicy wiatrów . Aby ustawić(zmierzyć) wymagane 50mm musisz zdemontować sita otworowe i lamelowe i wtedy szczelina między dołem skrzydła a dnem wialni ma wynosić 50mm