Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomoc dla poszkodowanych przez kleski

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 16 lipiec 2011 - 22:31

pomoc dla poszkodowanych przez kleski witam.jestem jednym z wielu rolnikow ktorzy w tym roku zostali poszkodowani przez przymrozki.komisja ocenila moje straty na 31%.chcialem skorzystac z pomocy prow bo od tego naboru dodano rowniez do klesk m.in. przymrozek ale jest tam podany drugi warunek tzn.straty w srodkach trwałych w wysokosci min. 10000.i tu pojawia sie problem jak to obejsc zeby załapac sie na te pomoc.przeciez logiczne jest ze przymrozek nie uszkodził mi ani budynków ani sprzetu.zaznaczam ze prowadze produkcje polowa zboz rzepaku i ziemniaków.
pomocy :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomoc dla poszkodowanych przez kleski Dzisiaj, 21:43
  •  

#2 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 16 lipiec 2011 - 23:16

pomoc dla poszkodowanych przez kleski no to chyba nie skorzystasz z prow-u, to co klęska Ci zabrała to majątek obrotowy.
pukaj o inną pomoc

#3 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 16 lipiec 2011 - 23:31

pomoc dla poszkodowanych przez kleski u mnie straty sa tylko w uprawach.
to po co tyle trabia o pomocy skoro dla wiekszisci srodki te sa niedostepne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 07:13

pomoc dla poszkodowanych przez kleski Po to trąbią, że niektórzy cały majątek stracili i dla nich są te środki.

#5 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 17 lipiec 2011 - 09:19

pomoc dla poszkodowanych przez kleski no to w takim razie dopisanie poszkodowanych przez ujemne skutki przezimowania i przymrozki mija sie z celem.rozumiem powodzian spustoszenia po nawałniach-ok.ale jak już chca rozszerzyć zakres pomocy nie to robia tak zeby srodki te były realnie dostepne.

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 18:48

pomoc dla poszkodowanych przez kleski Wiem, że każdy by chciał darmowych pieniędzy. Ale utrata części plonów to nie to samo co utrata mienia. Generalnie według mnie ludzie powinni więcej się ubezpieczać chociaż żaden z polityków tego nie powie. Po zeszłorocznych klęskach zrobiono badania i liczba ubezpieczonych wcale nie wzrosła. Pomoc przydzielana jest dla kazdego indywidulanie dlatego, że poszkodowany poszkodowanemu nie równy. Pozatym gdyby na przymrozki dawali pomoc z prow to skąd kasy ludziom wszystko by na potęge marzło.

Edytowany przez hubertuss, 17 lipiec 2011 - 18:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 17 lipiec 2011 - 20:51

pomoc dla poszkodowanych przez kleski przecież sami ludze sobie do wniosku danych nie wpisuja trzeba dołaczyć protokół z ogledzin i wysokość strat oszacowane przez komisje powołana przez wojewode.ubezpieczalnia broni sie nogami i recami przed wypłata odszkodowań.u mnie było minus 9 z rzepaku zostały kije przesiałem i po miesiącu bez opadów z jarych została tabaka.zboża tez osłabione przez przymrozki wiec nie mów mi ze nie poniosłem strat.skoro jest taki program pomocowy powinien być dostępny dla beneficjentów.wydaje mi sie ze nie bardzo wiesz o czym mówie.najedzony nigdy nie zrozumie głodnego :( wysokich plonów ci życze.
o to o czym mówie http://www.arimr.gov...ych-prze-1.html

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 06:06

pomoc dla poszkodowanych przez kleski "w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach średnio powyżej 30% wielkości średniej rocznej produkcji rolnej z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła szkoda, albo z trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym wystąpiła szkoda, z pominięciem roku o najwyższej i najniższej wielkości produkcji w gospodarstwie rolnym
oraz

w budynkach, budowlach, maszynach lub urządzeniach służących do produkcji rolnej, sadach lub plantacjach wieloletnich, lub stadach podstawowych zwierząt gospodarskich, nie mniej niż 10 tys. zł.
Te dwa warunki muszą być spełnione łącznie"

Rzepak o ile wiem nie jest rosliną wieloletnią. Nie spełniasz poprostu wszystkich kryterjów więc nie wiem w czym problem. Nadal uważam, że przymrozek nie jest klęską rzywiołową, chociaż może być dotkliwy i trochę kosztować. Chcesz zobaczyć klęskę włącz tv jeszcze pokazują. Ludziom prawie nic nie zostało. Swoją drogą temat pomocy zawsze będzie budził emocje. Ktoś powie, że dostał za mało inny powie, że sąsiad miał rudery odbudował nowe a jemu nie starcza w ramach pomocy na odbudowanie tego co mial itd. Jeszcze raz powtarzam jak by na przymrozki dotacje na odtworzenie dawali to kasa rozeszła by się w roku czy dwa.

#9 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:37

pomoc dla poszkodowanych przez kleski próbuje ci tylko uswiadomić ze telewizja i politycy manipulują opinia publiczna i informacja.w tv głośno mówia o pomocy dla poszkodowanych przez przymrozki a to BUJDA!!

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 08:03

pomoc dla poszkodowanych przez kleski W tym przypadku akurat nie manipulują. Poprostu niektórzy nie rozumieją co się do nich mówi lub pize. Chciał bys dostać kilkaset tys pomocy za straty za kilkanaście tys. Człowiek realnie myślący wie, że to nie możliwe. Ci co rozdzielają pomoc nie są głupi. A od przymrozków to są ubezpieczenia. Pomoc z prowu możesz dostać w przypadku przymrozkó i zniszczenia plantacji, których założenie i przygotowanie do zbiorów trwa kilka lat i kosztuje kilkaset tys czy to tak trudno zrozumieć.
Jak widać przy okazji klęsk pojawiło się mnóstwo "przedsiębiorczych" rolnikó, którzy chcieli by na tym zarobić. Zresztą założyciel tematu napisał w pierwszym poście, że chciał by te przepisy obejść. Potem widzisz w tv rolników. Jednemu zalano pole przy okazji powoidzi. W tym roku już rzepak z niego zbierał. Tez chiał by kasy z prowu. Innemu pękła ściana w starej chacie nawte zabardzo w tv widac nie było. Rolnik stoi z boku i mówi, że biedaa bo postawienie nowej 800 tys będzie kosztować. Podobne przypadki można by mnożyć. Jeszcze raz napisze jak ktoś nie widział prawdziwych dramatów ludzi to włączcie tv niestety dzisiaj nowa porcja obrazków się pojawiła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 21 lipiec 2011 - 20:18

pomoc dla poszkodowanych przez kleski przeczytaj dokładnie rozporzadzenie a dopiero potem rozpoczynaj dyskusje.pomoc wynosi max.130% szkód oszacowanych przez komisje a nie 300tyś. ktore piszesz.