Zaloguj się, aby obserwować  
Jelcz

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke

Polecane posty

raul1985    10

o paliwo to chodzi o cały zestaw ile spali tzn sieczkarnia ciągniki do odwożenia i do ugniatania czy tylko chodzi o samą sieczkarnie?

 

a jeśli chodzi o uwrocia to nie lepiej jest je wykaszać już od sierpnia i dawać dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

wożenie i ubijanie...Ja sieke traktorem i jednorzędówką

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

u mnie 9 ha to poszło bez sieczkarni jakieś mniej więcej 400 l odległość 3 km tylko kukurydza u mnie w tamtym roku nie była za specjalna

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Ubić nogami to raczej powinieneś bo stópki mają mniejszą powierzchnię niż koła ciągnika i musisz to robić stopniowo.

Jaki jest tego sens ??

I skąd ten materiał, co to za uwrocia?? (u mnie wszystko w pryzmę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Bo ja siekę jednorzędową i mam tą kukurydze między domami i muszę uwrotniki wyrobić ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

ja zacznę kosić ququ gdzieś w połowie śierpnia dla krów bo w z tamtego roku już dawno nie ma... za to w tym roku zapowiada się najlepiej od kilku lat... na jednym polu które jest "delikatne" na pogode przez 3 lata prawie nic nie było tak w tym roku jest na wwysokość kabiny w zetorze... zastanawiam się czy w tym roku nie wynająć sieczkarni bo zetprek trochę dostanie po d*pie w sieczkarni tylko że jest taka kwestia że najbliższa jest 30km odemnie... jest jedna troche bliżej ale jak kosił u nas kiedy pierwszy raz zasialiśmy ququ to podziękowaliśmy... cieła na dł. pół kolby... 3 ha kosił 2 i pół dnia czego dzień to naprawy... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@lawa QQ tnie się wtedy gdy nie przetniesz paznokciem skórki ziarniaka w 1/3 wysokości kolby a jedynie zrobisz kreskę. W kiszonce z QQ chodzi o energię, a nie o wodę.

@lukasz zobacz w internecie ofertę firm zajmujących się usługowo cięciem QQ, ja płaciłem 100zł od ha +paliwo, firma kosi góra 4letnim sprzętem, 25ha w niecałe 2 dni.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja mam niektóre kolby już duże tylko czekać aż stwardnie,ale tak myśle przy tych upałach to początek września będzie na 100%...Mam do was pytanie bo mam jedeno pole 0,25ha i fajnakukurydza tam jest...Ile przyczep 4t tam wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

2 lata temu dowiadywałem się o cenę w jednej tego typu firmy i powiedział 700zł za ha + "kary" za przestoje sieczkarni w oczekiwaniu na następne przyczepy... wychodzi mi prawie 8 tysi. więc się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

@lawa QQ tnie się wtedy gdy nie przetniesz paznokciem skórki ziarniaka w 1/3 wysokości kolby a jedynie zrobisz kreskę. W kiszonce z QQ chodzi o energię, a nie o wodę.

@lukasz zobacz w internecie ofertę firm zajmujących się usługowo cięciem QQ, ja płaciłem 100zł od ha +paliwo, firma kosi góra 4letnim sprzętem, 25ha w niecałe 2 dni.

 

 

100zł za ha i ile ta sieczkarnia paliwa wypaliła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W tamtym roku był Clas z 8 rzędowym chederem, żłopał 35l na godzinę pracy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

u mnie gość brał 400 zł za ha po znajomości i kosił class jaguar 4 letni a tak normalnie inni biorą po 500 zł za a tak ogólnie nie radze brać starych sieczkarń i tym bardziej nie niezadbanych później jest sporo odpadów jak ktoś ma nieodszykowany sprzęt a kasę bierze za koszenie jak każdy inny

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

u mnie kosil 2 letnim jaguarem 8 rzedów + john deere 130KM z samozbierajaca clasa i dwie przyczepy do których mozna bylo zaczepic ciagniki to bral 500zl od ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

u mnie zawsze kukurydza jest wcześnie ponieważ nie mam co dawać krowom kosze kukurydze na bieząco nawet jest wiecej mleka po takiej świezo skoszonej qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy siał ktoś z was poplon na sianokiszonke? Ile jest balotów z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj