Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:40

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke lawa3p czekasz aż kolby będom twarde?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Dzisiaj, 07:44
  •  

#22 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:47

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke pierwszy raz słyszę taki pomysł i wydaje się dość nie dorzeczne ze względu
po pierwsze na koszty ile będą Cie kosztować worki do tej kiszonki a ile sama folia na pryzmę
po drugie czym zamierzasz napełniać te worki czym by to nie było zajmie ci na pewno więcej czasu niż ujeżdżenie i nakrycie pryzmy.
po trzecie czy Ci się uda zakisić ja w tych workach

A termin koszenia kukurydzy jest zależny od
stopnia dojrzałości ziarna
i czym ma być zbierana

#23 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:51

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke ALe ja niechce dawać tej kukurydzy całe 4ha tylko uwrotniki...Ile tak spalicie paliwa przy kukurydzy?

#24 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:51

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Worek kosztuje tam 10zł chyba, ale teraz mi się przypomniało, jak chcesz ubijać w worku, to najpierw ten worek wrzuć do bigbaga [tego na 4 uszy] żeby to miało jakąś formę i można było jakoś to przewozić, bo sam worek to się "rozleje" i nie będzie tego jak przewieź ani zawiązać ani nic.

#25 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:56

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Jeden worek spróbuje zrobic i potem zrobie zdjęcie i dam na AgroFoto :D

#26 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 22:00

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke o paliwo to chodzi o cały zestaw ile spali tzn sieczkarnia ciągniki do odwożenia i do ugniatania czy tylko chodzi o samą sieczkarnie?

a jeśli chodzi o uwrocia to nie lepiej jest je wykaszać już od sierpnia i dawać dla bydła

#27 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 22:00

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke wożenie i ubijanie...Ja sieke traktorem i jednorzędówką

Edytowany przez milanreal1, 16 lipiec 2011 - 22:17.

#28 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 22:12

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke u mnie 9 ha to poszło bez sieczkarni jakieś mniej więcej 400 l odległość 3 km tylko kukurydza u mnie w tamtym roku nie była za specjalna

Edytowany przez raul1985, 16 lipiec 2011 - 22:12.

#29 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 16 lipiec 2011 - 23:23

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Ubić nogami to raczej powinieneś bo stópki mają mniejszą powierzchnię niż koła ciągnika i musisz to robić stopniowo.
Jaki jest tego sens ??
I skąd ten materiał, co to za uwrocia?? (u mnie wszystko w pryzmę)

#30 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 08:22

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Bo ja siekę jednorzędową i mam tą kukurydze między domami i muszę uwrotniki wyrobić ;(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:07

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke ja zacznę kosić ququ gdzieś w połowie śierpnia dla krów bo w z tamtego roku już dawno nie ma... za to w tym roku zapowiada się najlepiej od kilku lat... na jednym polu które jest "delikatne" na pogode przez 3 lata prawie nic nie było tak w tym roku jest na wwysokość kabiny w zetorze... zastanawiam się czy w tym roku nie wynająć sieczkarni bo zetprek trochę dostanie po d*pie w sieczkarni tylko że jest taka kwestia że najbliższa jest 30km odemnie... jest jedna troche bliżej ale jak kosił u nas kiedy pierwszy raz zasialiśmy ququ to podziękowaliśmy... cieła na dł. pół kolby... 3 ha kosił 2 i pół dnia czego dzień to naprawy... :blink:

#32 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:59

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke @lawa QQ tnie się wtedy gdy nie przetniesz paznokciem skórki ziarniaka w 1/3 wysokości kolby a jedynie zrobisz kreskę. W kiszonce z QQ chodzi o energię, a nie o wodę.
@lukasz zobacz w internecie ofertę firm zajmujących się usługowo cięciem QQ, ja płaciłem 100zł od ha +paliwo, firma kosi góra 4letnim sprzętem, 25ha w niecałe 2 dni.

Edytowany przez agromatik, 17 lipiec 2011 - 12:07.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#33 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:55

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Ja mam niektóre kolby już duże tylko czekać aż stwardnie,ale tak myśle przy tych upałach to początek września będzie na 100%...Mam do was pytanie bo mam jedeno pole 0,25ha i fajnakukurydza tam jest...Ile przyczep 4t tam wyjdzie?

#34 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:55

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke 2 lata temu dowiadywałem się o cenę w jednej tego typu firmy i powiedział 700zł za ha + "kary" za przestoje sieczkarni w oczekiwaniu na następne przyczepy... wychodzi mi prawie 8 tysi. więc się nie opłaca...

#35 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 14:56

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke

@lawa QQ tnie się wtedy gdy nie przetniesz paznokciem skórki ziarniaka w 1/3 wysokości kolby a jedynie zrobisz kreskę. W kiszonce z QQ chodzi o energię, a nie o wodę.
@lukasz zobacz w internecie ofertę firm zajmujących się usługowo cięciem QQ, ja płaciłem 100zł od ha +paliwo, firma kosi góra 4letnim sprzętem, 25ha w niecałe 2 dni.

100zł za ha i ile ta sieczkarnia paliwa wypaliła?

#36 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:40

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke W tamtym roku był Clas z 8 rzędowym chederem, żłopał 35l na godzinę pracy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#37 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 16:40

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke u mnie gość brał 400 zł za ha po znajomości i kosił class jaguar 4 letni a tak normalnie inni biorą po 500 zł za a tak ogólnie nie radze brać starych sieczkarń i tym bardziej nie niezadbanych później jest sporo odpadów jak ktoś ma nieodszykowany sprzęt a kasę bierze za koszenie jak każdy inny

Edytowany przez raul1985, 17 lipiec 2011 - 16:42.

#38 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 08:25

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke u mnie kosil 2 letnim jaguarem 8 rzedów + john deere 130KM z samozbierajaca clasa i dwie przyczepy do których mozna bylo zaczepic ciagniki to bral 500zl od ha

#39 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 11:42

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke Ile macie tak na oko przyczep z ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 18 lipiec 2011 - 11:59

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke u mnie zawsze kukurydza jest wcześnie ponieważ nie mam co dawać krowom kosze kukurydze na bieząco nawet jest wiecej mleka po takiej świezo skoszonej qq