Zaloguj się, aby obserwować  
Jelcz

Zielonka z kukurydzy w Workach na sianokiszonke

Polecane posty

Jelcz    3

Witam was, bardzo mnie by ciekawiło dać kukurydze do worków na sianokiszonke coz tego będzie według was? czy to sie zakisi?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No dokładnie o te worki;) nogami to ubijać ale ja myślałem tylko do tych worków dawać uwrotniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ile takich worków chcesz zrobić? 2? 5?

Zbyt pracochłonne i zbyt duże ryzyko.

Zrób sobie jeden worek na próbę, zobacz ile przy tym roboty i jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

no ja tak mysle z 6 worków zrobic...A zepsuć mi by się to nie powinno bo jest szczelnie zamkniete,co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeżeli będzie dobrze ubite i szczelnie zamknięte to się nie zepsuje, tylko kwestia czy się uda tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak prasujesz sianokiszonke i nie zbijesz odpowiednio to będzie pleśniała czy to w worku czy normalnie owinięta bo w środku będzie za dużo powietrza tak samo będzie z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No właśnie o to się boję :unsure: Jak myślisz nogami dobrze to ubije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Korci mnie żeby spróbować jeden worek :huh: ale czemu by nie ubiłem tego nogami jak ona jest zielona (suchą nie kosze;p) i mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Ja uwrocia i odkaszanie od miedzu robie zawsze w mała pryzem po żniwach..Jakies 10 przyczep..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

żeby ubić pryzmę trzeba ciągnika który waży ponad 3 tony(nie mówię o ciapku czy tym podobnych :P ) a ty chcesz to nogami ubić ... jeśli już tak bardzo chcesz w te worki to jedynym sposobem na ubicie jaki widzę w tym przypadku to ubijanie belką kiszonki... ale też może być cięzko... lepiej nie baw się w te worki tylko usyp małą pryzę... przynajmniej masz pewność że wszystko będzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ale ja chce do tych worków dać tylko uwrotniki...Bo będe miał kuku 4ha....Kiedy zamierzacie siec kukurydze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co ci szkodzi zrobić pryzme nawet i z jednej przyczepy. U nas przy normalnej pogodzie kasimy przeważnie od 5-20 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja chyba pod koniec sierpnia bo już ten kłos górny wychodzi i kolby się pojawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

pierwszy raz słyszę taki pomysł i wydaje się dość nie dorzeczne ze względu

po pierwsze na koszty ile będą Cie kosztować worki do tej kiszonki a ile sama folia na pryzmę

po drugie czym zamierzasz napełniać te worki czym by to nie było zajmie ci na pewno więcej czasu niż ujeżdżenie i nakrycie pryzmy.

po trzecie czy Ci się uda zakisić ja w tych workach

 

A termin koszenia kukurydzy jest zależny od

stopnia dojrzałości ziarna

i czym ma być zbierana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

ALe ja niechce dawać tej kukurydzy całe 4ha tylko uwrotniki...Ile tak spalicie paliwa przy kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Worek kosztuje tam 10zł chyba, ale teraz mi się przypomniało, jak chcesz ubijać w worku, to najpierw ten worek wrzuć do bigbaga [tego na 4 uszy] żeby to miało jakąś formę i można było jakoś to przewozić, bo sam worek to się "rozleje" i nie będzie tego jak przewieź ani zawiązać ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jeden worek spróbuje zrobic i potem zrobie zdjęcie i dam na AgroFoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj