chible

Coś wygodnego na 70 - 80ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chible    0

Co polecicie ciągnik będzie pełnił właściwie funkcję głównego w gospodarstwie. Niecały rok temu zakupiliśmy Pronara 82sa , no ale wybaczcie panowie z Narwi to szmelc. Zakup taki z powodu innych wydatków : kombajn, ziemia, kurnik. Teraz spzedaję Pronara i zostaje Zetor 7211 oraz Ursus c-330. Co więc na taki areał, bedzie pracował w pracach ciężkich, transportowych i wszelakich możliwych, ale bez tura, tu robotę załatwi wiedemann (czy jak kolwiek się to pisze). Więc słucham specjalistów <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ile chcesz na niego wydać i jaką chciałbyś moc? Jakie wyposażenie cię interesuje?

Myślę, że ponad 100 HP bedzie potrzebne.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wygodnego?? To może JD ?? tylko że on kosztuje.....<_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Ja bym na twoim miejscu kupił JD 7610 /7710 lub ZTS Zetor 16X45 jeżeli chodzi o używane. A nowy to 6630/6830 z Autopower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Myślę że na te areał to coś koło 120-130 km bedzie w sam raz <_< Pewnie sprawdził by się w tej sytuacji JD, jakiś Claas a pewnie i Zetor. Myślę że te marki są pewne ale możesz też sprobować z Samem/DF/Lamborghini czy też NH ;) Postawił bym na te pierwsze, wiem że pewnie Was dziwi Zetor ale to dobre cenowo ciągniki a chodzą też nie najgorzej.

A ma być nowy czy używany? :)

Pozdrawiam


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to ciągnik musi być już mocny...ponad 100 KM by trzeba było...ile chcesz przeznaczyć na ten cel....?? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Nie zgadzam się, z tego co rozumiem to kolega ma jakąś hodowlę(kurnik), więc wg. mnie można się zaopatrzyć w większy ciągnik. U mnie ludzie mają po 30-40 ha ziemi, maja hodowlę i mają ciągniki 160 KM(16145). Ja sam mam 35 ha i mam ciągnik 120 KM. Drugi ma 70 ha i ma 180 Km fendta. Nie rozumiem dlaczego polecacie zawsze mniejsze ciągniki. Lepiej zrobić szybciej robotę w polu i posiedzieć przed telewizorem, odpocząć w domciu czy pogrzebać w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ursus odpada bo to nie wygodne.po pierwsze w jakiech pieniądzach sie ma zamknąc ten ciągnik?to podstawa jak ci mamy doradzić<_<


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chible    0

Jeśli mowa o pieniądzach jeszcze nie mam ustalonej kwoty więc wdzieczny bym był jeśłi pisalibyście ile dany ciągnik kosztuje i uzasadniali dlaczego ten a nie inny. Wyposażenie... tutaj wymagam jak już napisałem wygody tj. dobrego wyciszenia, fotela, radia, klimatyzacji, fajnie by mieć resorowaną kabinę. Po całym dniu w polu odczuwa się to nieźle w kościach jeżdżąc Pronarem. Ursus mnie nie interesuje po prostu nie podobają mi się i chyba coś lepszego od Zetora, myślałem o Class, NH, JD, a może nawet JCB sa ciekawą alternatywą.

Aha i w sprawie hodowli to macie rację jestem drobiarzem i zaczynam też myśleć o danielach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to ja stawiałbym na JOHN DEERE...może model 6030 Premium...?? <_<

 

Tutaj masz opisany model... ;)

 

Przygoda pracy na poziomie premium!

 

Nowe ciągniki Premium o mocy od 100 do 155 KM (97/68EC)

od 110 do 180KM z Inteligentnym Zarządzaniem Mocą

 

Nowe ciągniki serii 6030 Premium zaprojektowano z myślą o wszechstronności zastosowań. Nowatorskie Inteligentne Zarządzanie Mocą zapewnia mniejsze zużycie paliwa i wyższą moc. Systemy nawigacyjne i informacyjne pozwalają wykonywać prace polowe z większą precyzją. W przeprojektowanej kabinie pracuje się łatwiej, wygodniej i wydajniej.

 

Aby zapewnić komfort i niezawodność, inżynierowie firmy John Deere przemyśleli każdy detal, od rozmieszczenia elementów sterujących do złączy elektrycznych. Rezultat? Ciągnik, który zapewni Ci doskonałe wyniki, zarówno dziś, jak i w przyszłości.

 

Niezawodność Jest Naszą Siłą

 

 

 

 

 

 

 

http://www.deere.com/pl_PL/products_ag/tra...030_premium.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chible    0

Przyznam, że o nim myślałem już na początku a jaka jest jego cena.. ? A i teraz zainteresowała mnie oferta JCB ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Może claas 557 atz. Z prawie pełnym wypasem (brakuje przedniego tuz i resorowanej przedniej osi) kosztuje około 170-180 tyś zł netto. Ma w wyposażeniu skrzynię automat, ehr tce25, resorowaną kabinę, nie wspominając o pneumatycznym siedzeniu i klimie, bo to chyba oczywiste. Szwagier miał kupić taki sprzęt, niestety nie dostał kredytu...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a moze jakigoś MF lub class albo DF lub valtre


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Myślę ,że JD 6630 Premium będzie super na taki areał . Cena to (jeśli się mylę to mnie poprawcie ) bez AP 300 tys. brutto ,a z AP w granicach 330 tys. brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nom na taki areał to 6630 będzie w sam raz. A podobno można do tych jelonków w opcji można zamówić skórzany fotel i skórzaną kierownice tak pisali w rtp <_<


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak wypas to na całego <_< popieram 6630


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chible    0

No 300tys. to nie mało a class ciekawa propozycja, jeśli chodzi o te inne MF DF Fendt to fajnie by było gdybyście podali modele. I chciałem zapytać co to takiego te AP w 6630.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No wiem że cena jest duża, ale pomyśl, ciągnik kupujesz na kilkanaście lat...lepiej coś dołożyć i być zadowolonym niż kupić trochę tańszy i być złym i nie zadowolonym... <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Kupując ciągnik o mocy 140 km musisz mieć też sprzęt do niego. Więc nie wiem czy warto inwestować w taki drogi ciągnik. Nie lepiej było by kupić coś około 100-110 km i pracować na starym sprzęcie i z czasem najwyżej wymienić sprzęt od pronara na coś większego. Chyba, że stać cię i na ciągnik i na sprzęt, a z reguły na sprzęt musisz wydać minimum połowę tego co na ciągnik, a niekiedy wartość sprzętu przewyższa wartość ciągnika.

JCB fajny ciągnik, ale nie wiem czy na AF znajdzie się jego użytkownik. Z tego co iem to jest bardzo drogi.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

AP=AutoPower, automatyczna bezstopniowa hydrostatyczna skrzynia biegów z rewersem elektrohydraulicznym po lewej stronie kierownicy, odpowiednik Vario w Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chible    0

Dzieki, no ta skrzynia to coś interesującego, a powracając do tego Class'a jaką on ma przekładnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Ja moze zrobie OT, @ chible napisz cos wiecej o tych danielach w zakladce o hodowli zwierzoniow, bo tez sie tym interesuje. Pozadrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
jak wypas to na całego <_< popieram 6630

 

dokładnie 6630 to będzie full wypas ;):)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj