Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś wygodnego na 70 - 80ha

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chible

chible

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 14:27

Coś wygodnego na 70 - 80ha Co polecicie ciągnik będzie pełnił właściwie funkcję głównego w gospodarstwie. Niecały rok temu zakupiliśmy Pronara 82sa , no ale wybaczcie panowie z Narwi to szmelc. Zakup taki z powodu innych wydatków : kombajn, ziemia, kurnik. Teraz spzedaję Pronara i zostaje Zetor 7211 oraz Ursus c-330. Co więc na taki areał, bedzie pracował w pracach ciężkich, transportowych i wszelakich możliwych, ale bez tura, tu robotę załatwi wiedemann (czy jak kolwiek się to pisze). Więc słucham specjalistów <_<

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś wygodnego na 70 - 80ha Dzisiaj, 11:58
  •  

#2 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 14:43

Coś wygodnego na 70 - 80ha Ile chcesz na niego wydać i jaką chciałbyś moc? Jakie wyposażenie cię interesuje?
Myślę, że ponad 100 HP bedzie potrzebne.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:07

Coś wygodnego na 70 - 80ha wygodnego?? To może JD ?? tylko że on kosztuje.....<_<

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:10

Coś wygodnego na 70 - 80ha Może jakiegoś Ursusa i Zetora
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#5 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:18

Coś wygodnego na 70 - 80ha Ja bym na twoim miejscu kupił JD 7610 /7710 lub ZTS Zetor 16X45 jeżeli chodzi o używane. A nowy to 6630/6830 z Autopower.

#6 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:21

Coś wygodnego na 70 - 80ha Myślę że na te areał to coś koło 120-130 km bedzie w sam raz <_< Pewnie sprawdził by się w tej sytuacji JD, jakiś Claas a pewnie i Zetor. Myślę że te marki są pewne ale możesz też sprobować z Samem/DF/Lamborghini czy też NH ;) Postawił bym na te pierwsze, wiem że pewnie Was dziwi Zetor ale to dobre cenowo ciągniki a chodzą też nie najgorzej.
A ma być nowy czy używany? :)
Pozdrawiam

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:25

Coś wygodnego na 70 - 80ha No to ciągnik musi być już mocny...ponad 100 KM by trzeba było...ile chcesz przeznaczyć na ten cel....?? <_<

#8 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:29

Coś wygodnego na 70 - 80ha Nie zgadzam się, z tego co rozumiem to kolega ma jakąś hodowlę(kurnik), więc wg. mnie można się zaopatrzyć w większy ciągnik. U mnie ludzie mają po 30-40 ha ziemi, maja hodowlę i mają ciągniki 160 KM(16145). Ja sam mam 35 ha i mam ciągnik 120 KM. Drugi ma 70 ha i ma 180 Km fendta. Nie rozumiem dlaczego polecacie zawsze mniejsze ciągniki. Lepiej zrobić szybciej robotę w polu i posiedzieć przed telewizorem, odpocząć w domciu czy pogrzebać w garażu.

#9 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 15:34

Coś wygodnego na 70 - 80ha ursus odpada bo to nie wygodne.po pierwsze w jakiech pieniądzach sie ma zamknąc ten ciągnik?to podstawa jak ci mamy doradzić<_<

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#10 Share chible

chible

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 16:29

Coś wygodnego na 70 - 80ha Jeśli mowa o pieniądzach jeszcze nie mam ustalonej kwoty więc wdzieczny bym był jeśłi pisalibyście ile dany ciągnik kosztuje i uzasadniali dlaczego ten a nie inny. Wyposażenie... tutaj wymagam jak już napisałem wygody tj. dobrego wyciszenia, fotela, radia, klimatyzacji, fajnie by mieć resorowaną kabinę. Po całym dniu w polu odczuwa się to nieźle w kościach jeżdżąc Pronarem. Ursus mnie nie interesuje po prostu nie podobają mi się i chyba coś lepszego od Zetora, myślałem o Class, NH, JD, a może nawet JCB sa ciekawą alternatywą.
Aha i w sprawie hodowli to macie rację jestem drobiarzem i zaczynam też myśleć o danielach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 16:35

Coś wygodnego na 70 - 80ha No to ja stawiałbym na JOHN DEERE...może model 6030 Premium...?? <_<

Tutaj masz opisany model... ;)

Przygoda pracy na poziomie premium!

Nowe ciągniki Premium o mocy od 100 do 155 KM (97/68EC)
od 110 do 180KM z Inteligentnym Zarządzaniem Mocą

Nowe ciągniki serii 6030 Premium zaprojektowano z myślą o wszechstronności zastosowań. Nowatorskie Inteligentne Zarządzanie Mocą zapewnia mniejsze zużycie paliwa i wyższą moc. Systemy nawigacyjne i informacyjne pozwalają wykonywać prace polowe z większą precyzją. W przeprojektowanej kabinie pracuje się łatwiej, wygodniej i wydajniej.

Aby zapewnić komfort i niezawodność, inżynierowie firmy John Deere przemyśleli każdy detal, od rozmieszczenia elementów sterujących do złączy elektrycznych. Rezultat? Ciągnik, który zapewni Ci doskonałe wyniki, zarówno dziś, jak i w przyszłości.

Niezawodność Jest Naszą Siłą

http://www.deere.com...030_premium.pdf

#12 Share chible

chible

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 16:37

Coś wygodnego na 70 - 80ha Przyznam, że o nim myślałem już na początku a jaka jest jego cena.. ? A i teraz zainteresowała mnie oferta JCB ...

#13 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 17:55

Coś wygodnego na 70 - 80ha Może claas 557 atz. Z prawie pełnym wypasem (brakuje przedniego tuz i resorowanej przedniej osi) kosztuje około 170-180 tyś zł netto. Ma w wyposażeniu skrzynię automat, ehr tce25, resorowaną kabinę, nie wspominając o pneumatycznym siedzeniu i klimie, bo to chyba oczywiste. Szwagier miał kupić taki sprzęt, niestety nie dostał kredytu...

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#14 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 18:07

Coś wygodnego na 70 - 80ha a moze jakigoś MF lub class albo DF lub valtre
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#15 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 18:11

Coś wygodnego na 70 - 80ha Myślę ,że JD 6630 Premium będzie super na taki areał . Cena to (jeśli się mylę to mnie poprawcie ) bez AP 300 tys. brutto ,a z AP w granicach 330 tys. brutto .

#16 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 18:23

Coś wygodnego na 70 - 80ha Nom na taki areał to 6630 będzie w sam raz. A podobno można do tych jelonków w opcji można zamówić skórzany fotel i skórzaną kierownice tak pisali w rtp <_<
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#17 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 18:31

Coś wygodnego na 70 - 80ha jak wypas to na całego <_< popieram 6630

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#18 Share chible

chible

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 21:29

Coś wygodnego na 70 - 80ha No 300tys. to nie mało a class ciekawa propozycja, jeśli chodzi o te inne MF DF Fendt to fajnie by było gdybyście podali modele. I chciałem zapytać co to takiego te AP w 6630.

#19 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 21:35

Coś wygodnego na 70 - 80ha No wiem że cena jest duża, ale pomyśl, ciągnik kupujesz na kilkanaście lat...lepiej coś dołożyć i być zadowolonym niż kupić trochę tańszy i być złym i nie zadowolonym... <_< ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share chible

chible

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 21:53

Coś wygodnego na 70 - 80ha A JCB? Co sądzicie o nim ten Fastrack o najmniejszej mocy tj. chyba 142KM