Skocz do zawartości

Zdjęcie

C330/328 Rozrząd

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:50

C330/328 Rozrząd Najpierw przeżuć sobie pompę z innej c330, to półtorej godziny zabawy i zobacz czy lepiej chodzi, te objawy pasują mi bardziej do pompy. A przed tym remontem też był taki mół? Wałki rozrządu to jedynie te z Chełmna i Tyczyna, a do c330 kosztują ok 115-120zł, innych nie kupuj np.thm. Najpierw sprawdź pompę bo bo walka musisz zmienić i rozwiercać też tulejki w bloku, a do tego trzeba spruć silnik na kawałki do gołego bloku.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C330/328 Rozrząd Dzisiaj, 03:13
  •  

#62 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 13:08

C330/328 Rozrząd przed remontem tez był muł ale teraz jakby troche mniej ale dziura w mocy dalej jest.
co do pracy silnika - to jest moim zdaniem dobry silnik przyklad - mniej wiecej tak chodzi c330 mojego wujka , moj silnik w takiej samej sytuacji by zdychał

CO jeszcze, ktoś moze wie czy była róznica w fazach rozrządu pomiedzy 328 a 330, czy raczej to to samo?

#63 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 13:29

C330/328 Rozrząd kolego a z jaka sila dokrecales wal?? korbowody?? moze za mozno skreciles bo u nas gosc mial taki przypadek ze silnik byl slaby po remoncie
sprobuj zakrecic silnikem jakas korba i zobacz czy sie lekko kreci

jesli nie to jak koledzy mowia pompa, wtryski a moze zaplon masz le ustawiony

#64 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 18:42

C330/328 Rozrząd kolego wał chodzi bez zastrzeń , już przy składaniu na sucho obracał sie lekko i bez zacieć , pozatym ciśnienie oleju mam na zimnym 6 atm a jak sie nagrzeje do 90' to cisnienie na obr jałowych trzyma 4.5 atm - wiec rewelka
Wał, korby, przeciwcieżary przykrecane kluczem dynanometrycznym - odp momentem.

Zastawnawia mnie czy była jakaś roznica pomiedzy pompami w 328 a 330 , bo napis na mojej tabliczce sie wytarł

#65 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 18:25

C330/328 Rozrząd panowie mam pyt czy chcac wymienić wałek musowo musze odkrecic miske olejową ????
da rade jakoś podeprzed popychacze żeby nie wpadły - macie jakies sposoby , robił ktoś tak ?
jc pisac

#66 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 23:13

C330/328 Rozrząd Wątpliwa sprawa aby wałek pasował ci do tych tulejek które są w bloku, choć nie mówie nie jeżeli są zużyte będzie pasować, pisałem wyżej aby to dobrze zrobić trzeba wszystko spruć, nabić nowe tulejki i rozwiercać czy rozhonować ich na wymiar czopów wała rozrządu, czyli trzeba dać blok do człowieka który tym się zajmuje, a odpowiadając na twoje pytanie nie da się tego wykonać baz zdjęcia miski, popychacze spadną w dół
A przerzucałeś tę pompę?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#67 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 00:06

C330/328 Rozrząd widze że odgrzewa sie stary kotlet ale ciekawi mnie co sie dzieje z ciapkiem
pompa od 28 posiada przekręcaną dawke a 30 już takiej nie ma
chyba to głupie ale czy ten ciągnik może nie jest przypadkiem zapowietrzony bo miałem raz tak gdy zabrakło paliwa w polu i sie dolało niby odpowietrzyło odpaliło i nie miał siły dopiero w domu porządne upuszczenie z filtrów i pompy pomogło

#68 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 09:42

C330/328 Rozrząd Generalnie tydz temu ciągnik przeszedł wymiane olejów +wszystkie filtry, - bez zmian w pracy silnika
Podmienilem też pompe i wtryski z innego ciapka (było kilka przekładek moje pompa inne wtryski - bez zmian oraz inna pompa moje wtryski i nna pompa innne wtryski wtedy chodził delikatnie ineczej (bylo odrobine wiecej dymu (czarnego), ale mocy dalej brak- silnik pracował podobnie jak na mojej pompie)i moich wtryskach :(

#69 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:46

C330/328 Rozrząd UP po długim czasie moja pompa i jeden wtrysk powiedziały dziekujemy na razie cieżkiej pracy. Raczej był to 1 wtrysk bo po wykreceniu widać na nim straszny nagar- coś jak przypalony olej na spodzie długo nie mytej patelni, z tak lejącym wtryskiem ciągnik popracował może z 2mth - wiec nie sądzę aby wypaliło dziurę w tłoku, lub zawór , man przynajmniej dużą nadzieję ?
Po zawiezieniu pompy do Tyczyna okazało się ze byla w strasznie złym stanie tak stwierdził człowiek zajmujący sie tam remontami aparatury wtryskowej - ale to tylko zasłyszana wiadomość - wiec mało w tym obiektywizmu.
Jutro odbioram i montuję pompę po regeneracji oraz wtryski z nowymi koncówkami i zobaczymy organoleptycznie czy jest jakaś poprawa. w przeciwnym wypadku bedę musiał zmianić ten cholerny wałek.

#70 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 listopad 2013 - 21:14

C330/328 Rozrząd Dam glowe ze to nie walek ja bym obstawial filtr powietrza albo pompe paliwowa.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share seebbel

seebbel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 21:53

C330/328 Rozrząd

Witam mam pomieszany rozrząd w ciapku przez co ustawienie pompy na tzw. drugi otwór jest niemożliwe, muszę dołożyć roboty wyciągnąć wtryska i opuścić tłoka o dany wymiar, tylko jaki? Czy kiedy kol wiek ktoś sprawdzał ile to jest mm? W serwisówkach podają tylko stopniach.

ps. nie chce ustawiać na słuch,

#72 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 22:14

C330/328 Rozrząd

Pierwszy otwór to prawidłowy kąt wtrysku.
Drugi otwór to GMP pierwszego tłoka.

W którą stronę kręcisz silnikiem?

Jak regulujesz pompę?

Edytowany przez mtracz, 22 marzec 2015 - 22:15.

#73 Share seebbel

seebbel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 22:23

C330/328 Rozrząd

Pomyłka, myślałem o pierwszym napisałem drugi.

kręcę zgodnie z pracą silnika, następnie pompą aż do początku pojawienia się paliwa, ale jak mówię mam pomieszany rorząd....

#74 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 22:47

C330/328 Rozrząd

To jak ma ciągnik prawidłowo działać gdy rozrząd źle złożony.

Najpierw zacznij od jego prawidłowego ustawienia to i z kątem wtrysku nie będziesz miał problemu.

Nawet jak kąt wtrysku ustawisz to praca takim silnikiem nie wyjdzie mu na zdrowie.

A dlaczego rozrząd pomieszany i skąd to wiesz?

#75 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 20:29

C330/328 Rozrząd

Witam. Wymieniam przedni uszczelniacz i przy okazji sprawdzam napęd rozrządu. Mam takie pytanie. Czy jest możliwość zdemontowania koła wałka rozrządu na silniku?

Nie ma tam praktycznie dostępu, ponieważ koło przylega blisko do bloku. Dlatego trudno byłoby założyć tu jakiś ściągacz.  Pytam, gdyż chciałem sprawdzić stan klina i czy nie ma ewentualnie luzu.  Chociaż próbując podważać to koło, nie widać luzu, osadzone jest ścisło.

A czy przy ściąganiu i zakładaniu tego koła nie przesunie się przypadkiem wałek do tyłu, bo na końcu jest tylko uszczelnienie wałka czy może też jakiś ogranicznik?

Bo jego ruch do przodu blokuje ta płytka przykręcona do bloku.  Czy może trzeba wyciągać wałek z kołem, ale jak zablokować wówczas popychacze, żeby nie wypadły?

Byłbym wdzięczny za wszelkie porady.

#76 Share TomaszE1994

TomaszE1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 16:37

C330/328 Rozrząd

Witam! Mam do was kolejną prośbę otóż mam straszny problem ponieważ nie mam pojęcia jak mają się pokrywać znaki na zębatce pompy z zębatką środkową która potem łączy się z tą od wałka rozrządu. Na jakim znaku powinny si pokrywać dodam, że na trybie od pompyprzy samej krawdzi jest "0" a na tej środkowej "S1" o ile dobrze odczytałem czy one mają sie pokrywać czy jaki inny znac ma się schodzić z którymś z podanych.

Z góry dzięki za pomoc!!!

#77 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 lipiec 2015 - 18:07

C330/328 Rozrząd

http://www.agrofoto....330328-rozrząd/

#78 Share KRUS

KRUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 14:12

C330/328 Rozrząd

Witam jak w temacie jakie są różnice pomiędzy wałkami?

Bo mam rozebranego ciapka i kupiłem tulejki wałka i są za małe o prawie milimetr.

Halo nikt nie wie?

Edytowany przez KRUS, 06 grudzień 2015 - 14:34.

#79 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 15:35

C330/328 Rozrząd

Witam. Bo najpierw musisz je wcisnąć w blok a następnie rozwiercić lub roztoczyć do wymiaru wałka. Bynajmniej ja tak robiłem w swoim. I tu pojawia się problem bo samemu to będzie trudno zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share KRUS

KRUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 08:02

C330/328 Rozrząd

Wiem że samemu tego nie zrobię ale chcąc rozwiercić je do wymiaru wałka to z tulejek nic nie zostanie.

Ale czy są jakieś różnice pomiędzy wałkiem z 328 a 330 ?

Bo tego ciapka co ja posiadam to całkowita hybryda tłoki z c 330 głowica z 330M skrzynia biegów też 330M.