Skocz do zawartości

Zdjęcie

C330/328 Rozrząd

81 odpowiedzi na ten temat

#21 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 14:41

C330/328 Rozrząd dzięki za tą fotkę u mnie jest tak jak na rys. A to nie kropki ale symbole i trzeba ustawić je tak jak na rysunku i wszystko będzie grać i nic więcej nie trzeba sprawdzać mam na myśli tłoki wystarczy tylko zamocować te koła tak by te symbole były na przeciwko i odpalać a jak ustawić pompę wtrysków koło zębate według znaku 0 ale on jest przymocowany na 3 śruby i jak będzie trochę przesunięty to morze być przyczyna nieodpalania ciągnika jeśli tak to proszę o instrukcję jak to koło ustawić na co zwrócić uwagę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C330/328 Rozrząd Dzisiaj, 01:59
  •  

#22 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 15:00

C330/328 Rozrząd To koło ustawiasz według własnych upodobań. Ja przyspieszyłem wtrysk co skutkuje tym że gorzej zapala przy niskich temperaturach ale za to ma siłę nie do porównania.

#23 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 16:38

C330/328 Rozrząd W tyle bloku jest taki bolczyk ustalający (powinien być z prawej strony tam gdzie pompa paliwowa) wykręca się go i wkłada się go tym dłuższym końcem w ten otwór który pozostał musisz pokręcić wałem aby bolczyk trafił w odpowiednie miejsce wyczujesz to ponieważ wejdzie głębiej uważaj bo można go bardzo łatwo zgiąć, w ten sposób blokujesz koło zamachowe następnie poluzujesz te trzy śruby od tego trybu od pompy paliwa gdy je poluźnisz przekręcasz tą większą nakrętkom co jest na pompie wtryskowej w kierunku pracy pompy odpowiedni wtrysk paliwa jest wtedy gdy paliwo w pierwszej sekcji pompy (licząc od strony chłodnicy ) powinno zacząć się podnosić (pojawiać ) ,musisz odkręcić przewód wysokiego ciśnienia od pompy wtryskowej. tylko najpierw ustaw cały rozrząd a później resztę

#24 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:57

C330/328 Rozrząd ok dzięki za wszystkie porady we wtorek ustawie te koła według tych symboli a pompa paliwa te 3 śruby przykręcę obojętnie i zobaczę co się stanie a zawory jak przykręcić czy dokręcić i co jeszcze przy remoncie silnika trzeba ustawić według instrukcji żeby odpalił ciągnik

#25 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 kwiecień 2010 - 08:03

C330/328 Rozrząd Obojętnie to nie przykręcaj tylko tak by w okienku koła napędu pompy było 0. Potem odpal i popatrz jak chodzi jak coś jeszcze nie tak to poreguluj. Kolego rumcajs9 myślę że ten kołek w ponad 20 letnich maszynach już nic nie da bo są za duże luzy na rozrządzie. Sam ustawiłem że było idealnie to ciągnik w mrozy palił bardzo ładnie ale siły zero. Zrobiłem po swojemu i jest super.

#26 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 05 kwiecień 2010 - 08:54

C330/328 Rozrząd Dopuszczalny luz na kołach rozrządu to max. 0.5mm. Powyżej niego raczej silnik niezbyt nadaje się do użytku. Mniejszy luz raczej nie będzie w stanie sfałszować położenia koła zamachowego(wału korbowego) względem innych podzespołów w rozrządzie. :lol:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 09:02

C330/328 Rozrząd Luz na kołach rozrządu ma wpływ jedynie na wałek rozrządu. Na nim nie ma regulacji. Dla tego pompa ma regulację żeby korygować zmianę punktu wtrysku paliwa wynikłą z zużycia części. Jak ustawisz na kołek w kole zamachowym to musi gadać.
KPK Kumurun Team

#28 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 09:02

C330/328 Rozrząd tylko tak by w okienku koła napędu pompy było 0 nie rozumiem tego to znaczy ustawić te koła według znaków czyli koło od wału korbowego gdzie jest symbol S z symbolem na kole po środkowym gdzie jest S i rozrząd według znaków S z S a pompa O z O oto ci chodziło sorry za takie głupie pytania ale nie jestem mechanikiem albo przedstaw to graficznie

#29 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 14:03

C330/328 Rozrząd Znaki muszą być ja zakładałem oryginalne Ursusowskie to na wał i na wałek rozrządu były punkty a na pompę wtryskową było 0. Wszystko ustawiłem pięknie ładnie tylko, że jak jest zimny silnik to nie zapali od razu (prawdopodobnie za wczesny wtrysk) a pompa po regeneracji. Chodzi o ciągnik C-360.

#30 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 20:55

C330/328 Rozrząd moja c 330 ma 41 lat i ustawiałem na ten kołek i chodzi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 06:55

C330/328 Rozrząd Witam mam pytanie do mechaników czy ktoś mógłby mi podać numer gg w tedy morze szybciej rozwiązałbym swój problem z góry za wszystko dziękuję a problem mój polega ze ustawiłem ten rozrząd według znaków i jak kręciłem korbom to wydzielało się powietrze dokładnie jak kręcę korbom to w pewnym miejscu przy obrocie jest ciężko obracać i w tym czasie słychać jakby powietrze schodziło z tłoków nie wiem co by mogło być nie tak wiec proszę o gg żeby można szybciej rozwiązać ten problem

#32 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:44

C330/328 Rozrząd Jak ręcznie ustawić rozrząd ponieważ są znaki na kole po środkowym S,S,O pompie wtryskowej O i rozrządu S wale korbowym S i według tych znaków połączyłem i nic rozrząd skręciłem według oznaczeń i gdy kręciłem korbą to tak jakby z tłoków uciekało powietrze to znaczy kręciłem korbą w pewnym momentcie ciężko szło i jednocześnie jakby ulatniało się powietrze i potem znowu szło lekko i potem znowu ciężko itd oczywiście z tym powietrzem nie wiem już co morze być nie tak przecież ustawiłem wszystko według oznaczeń ale rozrusznikiem nie próbowałem odpalać tylko kręciłem korbą co to morze być czy morze tak na początku musi być czy co

#33 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:53

C330/328 Rozrząd jak ustawiłeś na znaki to powinno być ok, a te syczenie to poprostu powietrze nad tłokiem. Ustawiłeś wszystkie znaki zgrywają sie z sobą i ok, odpalisz to po pracy bedzie wiadomi co i jak

#34 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:55

C330/328 Rozrząd te powietrze to sprezanie kolego jesli na znakach jest odpowiednio ustawione to smialo naciskaj na starter :lol:

#35 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:56

C330/328 Rozrząd Przecież to logiczne, że otwarcie zaworu wypuszcza z komory spalania sprężone powietrze. :lol:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#36 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 22:04

C330/328 Rozrząd Normalka tak ma być Właśnie przyszedłem z warsztatu po takiej operacji i traktorek szczeknął na dotyk .

#37 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 11:47

C330/328 Rozrząd no to ok tylko to powietrze jakby uciekało z tych tłoków przy sprężaniu ale mi się zdaje ze tłokiem ucieka a nie zaworami próbowałem rozrusznikiem odpalić ale chyba akumulatory słabe bo 2 razy obrócił i koniec a powietrze nadal było słychać jak schodzi a jeszcze jedno przy rozruszniku tam gdzie są kable połączone to strasznie się grzeje wręcz gorące jak podłączyć chwilowo rozrusznik tylko do akumulatorów gdzie plus a gdzie minus

#38 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:01

C330/328 Rozrząd minus tam gdzie wychodzi ten gruby przewód na akumulator a plus na obudowe do silnika . Nie zawsze dobre ustawienie na znakach da odpowiedni efekt panowie to nie 3p czy c 360 , trzeba moze jeszcze pobawić się z ustawieniem koła pompy wtryskowej ???

Opus meum est

#39 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:19

C330/328 Rozrząd plus na mase oczywiście jeśli jest jeszcze prądnica :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rolnik86

rolnik86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:15

C330/328 Rozrząd Witam wszystkich na forum ,jestem tutaj nowy i mam takie pytanie mam ursusa c-330 w którym od pewnego czasu zaczeło coś klekotać w okolicy rozrządu ! wymieniłem już wszystkie koła rozrządu ale nic nie pomogło ! myślę o pompie oleju ale niewiem czy ją wymieniać bo ciśnienie oleju ma dobre ! a więc pytanie moje brzmi czy wie ktoś co to może być i czy pompa olejowa może sie tłuc ? zaznaczam że te odgłosy najbardziej słychać przy rozgrzanym silniku w czasie jazdy i powyżej 1400 obrotów a ten odgłos to jakby gdzieś łożysko wysiadło! jeśli ktoś się domyśla co to może byc to niech napisze ! z góry dziękuje za pomoc!