mrmtz82

Sipma Z 279/1 -Skracanie łańcucha

Polecane posty

deere2140    21

@ysy

Mógłbyś mi napisać w miare dokładniejszą instrukcję jak to zrobić ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a więc możesz wyciągnąć jeden pęt ten z łożyskami na końcach inaczej ten co ciągnie słomę w komorze tak aby po miedzy każdymi prętami była ta sama ilość ogniw łańcucha nie inaczej bo ta zębatka co ciągnie łańcuchy jest niesymetryczna i inaczej nie pójdzie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

a więc możesz wyciągnąć jeden pęt ten z łożyskami na końcach inaczej ten co ciągnie słomę w komorze tak aby po miedzy każdymi prętami była ta sama ilość ogniw łańcucha nie inaczej bo ta zębatka co ciągnie łańcuchy jest niesymetryczna i inaczej nie pójdzie pozdrawiam

 

dzięki ! ! !


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roofie    0

Wybaczcie , że odnawiam temat ale mam pytanie dotyczące skracania łańcuchów. Ostatnio zdecydowałem się na wyrzucenie jednego pręta wraz z ogniwkami tymi co pisaliście wyżej. Wszystko spoko ale gdy przyszło się do złożenia łańcucha brakowało mi około 2 cm na zczepienie łańcucha aby wszystko grało musiałem przestawić ogranicznik koło śruby napinającej http://imageshack.us/photo/my-images/20/zdjcie07381.jpg/ z numerem (4). Moje pytanie dotyczy tego czy teraz to ma szanse chodzić czy w krótkim czasie mogę się spodziewać awarii bo co prawda przy zamkniętej klapie wszystko chodzi w miare to ciekawe czy nie zechce rozerwać łańcucha podczas pracy gdyż tak jest napięty. Czy jedynym wyjściem teraz jest powrócenie do dawnej długości łańcucha czy ewentualnie przedłużenie kanałka regulacji w celu zwiększenia luzu łańcucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

u mnie jest jakaś dziwna sytuacja bo jeden łańcuch jest naciągnięty a drugi luźny, no i jak podciągnę ten luźny to łańcuch nie wpasowuje  się idealnie na zębatki tylko przyciera zęby. Sprawdzałem wszystkie łożyska no i są dobre, nie mam pojęcia skąd się zrobiła taka różnica.  Naciąg łańcucha też jest prawie na maxa. Macie jakiś pomysł żeby to rozwiązać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Podpowiedzcie jeśli mi padło łożysko na tym właśnie łańcuchu (belce).

To muszę wyciągać łańcuch aż od spinki do tego uszkodzonego, czy da się jakoś bez rozpinania łańcucha?

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8
Napisano (edytowany)

Podpowie może ktoś o co chodzi z tym naciągiem łańcuchów komory prasowania? W którym momencie ten odstęp maleje? Gdy otwieram lub zamykam klapę wciąż jest podobny odstęp. Odstęp pomiędzy śrubą, a tą kostką ma być od 5-10mm. U mnie jest 30mm tego odstępu.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Mam pytanie. Wymieniał ktoś łożyska w Sipmie Classic na walkach łańcucha głównego te co są na wierzchu? Bo nie wiem od czego zacząć przy ich wymianie. Niestety dwa się rozpadly(górne pierścienie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543

Witam,lekko odświeżam temat odnośnie naciągu łańcucha komory zwijania:) W prasie jest już tak naciągnięty że tak jak wyżej kolega pisał, rolki uderzają w wałek zwijający belę. Czy kiedy popuszczę napinacz maksymalnie i robiąc najmniejszy odstęp między tymi płytkami to czy bez problemu będę mógł skrócić łańcuch wyrzucając jedną belkę? Czy będzie konieczność odcięcia tej płytki i przyspawania w innym miejscu? Jeżeli można skrócić bez odcinania to byłbym wdzięczny za odpowiedź. Szczerze nie chce rozpinać łańcucha na marne gdyż już raz chciałem skrócić łańcuch a wyszło tak, że musiałem z powrotem założyć belkę bo brakowało niewielkiej długości. Dodam że łańcuchy nie były ściągane pasami a jedynie linką splecioną ze sznurka:) Czekam na odpowiedzi i dokładne wytłumaczenie krok po kroku co mam odkręcić zakręcić wyrzucić:) (które części łańcucha odpiąć to wiem i czy ważne jest położenie tylnej klapy podczas skracania łańcucha?) Wielkie dzięki za każdą odpowiedź:) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1222    0

Tak przy temacie mam pytanie do was. Czy może macie belkę ałańcucha na odsprzedanie? Może ktoś by odsprzedał? Jestem z łódzkiego i chętnie jedną bym kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj