Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaworek w obudowie filtra oleju

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share f417

f417

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 11:51

Zaworek w obudowie filtra oleju Witam wszystkich.
W ubiegłym roku podczas przedsezonowej wymiany oleju znalazłem na filtrze oleju taki zaworek.
Dodany obrazek
Wykręcił się z gniazda w podstawie filtra oleju i leżał na filtrze. Wkręciłem go na swoje miejsce, założyłem filtr i w pole. W tym roku sytuacja się powtórzyła. Odkręcam filtr a na nim leży ten zaworek. Jaką funkcję pełni ten zaworek w silniku? Czy jego brak ma jakiś wpłuw na pracę silnika- ciśnienie np.(u mnie w tamtym sezonie było w normie)Niestety nie mam dostępu do instrukcji czy katalogu SW400 stąd moje pytanie.Liczę na Waszą odpowiedź.

Załączone miniaturki

• Zaw.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaworek w obudowie filtra oleju Dzisiaj, 01:29
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:52

Zaworek w obudowie filtra oleju Ten zaworek jest po to że jak filtr oleju się zasyfi i nie będzie przepuszczał oleju, to ten zaworek powinien się otwierać i puszczać olej, a jak się odkręcił to filtr nie działał, nie ma poza tym to wpływy na prace silnika, oprócz braku filtrowania oleju, dokręć go i przyklep boki czy coś aby nie wylatywał
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share f417

f417

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:15

Zaworek w obudowie filtra oleju Na zsyfienie filtra raczej bym nie stawiał - co sezon olej i filtr daje nowy. Może jaki wadliwy filtr, no ale dwa razy pod rząd? Może za lekko wkręciłem albo wyrobione gniazdo. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 22:11

Zaworek w obudowie filtra oleju Niezrozumiałeś , otwieranie się tego zaworka gdy jest zasyfiony wkład jest jego funkcją , u ciebie raczej się nie otwierał bo wyleciał z gniazda, musisz go wsadzić w gniazdo i dobrze zablokować
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 23:52

Zaworek w obudowie filtra oleju A co do filtra oleju to na obudowie jest taka dźwigienka do zamykania/otwierania chłodnicy oleju, to w którą stronę się zamyka, a w którą otwiera? tzn. w górę czy w prawo są otwarte chłodnice??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 lipiec 2011 - 06:01

Zaworek w obudowie filtra oleju W lewo zamykasz w prawo otwierasz. Jak kreska jest na w prost do góry to obieg jest otwarty na chłodnice jak w lewo zamkniety.