Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 dusi się

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:17

MTZ 82 dusi się witam
ruskowi coś odwaliło i zaczął sie dusić i gasnąć ;[ odpala normalnie filtry czyste co mogło się stać..? czy może to być pompka zasilająca..?
dodam że gdy mi z zgasł zapalił i gdy dopompowałem ręczną pompką paliwa wszedł na obroty pochodził 3 min na dużych obrotach i zgasł jakby zabrakło paliwa.. podpowiedzcie coś.. :rolleyes:
czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 dusi się Dzisiaj, 15:25
  •  

#2 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:47

MTZ 82 dusi się ty a weź powiedz czy on kopci czy normalnie?? bo może cos pompa jakie paliwo włałes moze paproch sie gdzies dostał zobacz odstojnik:)

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:48

MTZ 82 dusi się Mojem uteż tak odwalało. Jak jechałem prasować nie mógł z 7 ruszyc po prasowaniu postawiłem na podwórko i nie odpalił już, patrzę węże zassane. Wąż zbiornik-odstojnik zapchał się
Mój Wladimirec podbija świat

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:48

MTZ 82 dusi się pewnie przewod w zbiorniku sie zatkal tak jak bylo u mnie w pronarze przedmuchaj porzadnie sprezarka powinno pomoc ale na jak dlugo to nie wiem

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#5 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 23:00

MTZ 82 dusi się To może być :pompa paliwowa, pompka zasilająca albo zapłon ,rozrząd ale to już chyba nie ale sprawdź ;) .

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 23:01

MTZ 82 dusi się Zlej paliwo ze zbiorników, odkręć kraniki i je przeczyść. Warto też przemyć zbiorniki. Ten typ tak ma, że po pewnym czasie, nie wiadomo jak, nałazi brudu i zatyka kraniki.
Szczególnie zapłon :lol:.

Edytowany przez agromatik, 14 lipiec 2011 - 23:02.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 23:03

MTZ 82 dusi się Pompka ,miałem to samo.

http://moto.allegro....1710222927.html

Edytowany przez Eryko, 14 lipiec 2011 - 23:04.

#8 Share PGRTVP

PGRTVP

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 06:28

MTZ 82 dusi się Musisz zbadać wszystkie wężyki, zbiorniki itp. w których znajduje się paliwo. MTZ, który był kiedyś w pobliskim gospodarstwie miał ten sam problem, ale to chodziło coś o paliwo, nie było czyste czy coś.
I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

#9 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 15 lipiec 2011 - 06:59

MTZ 82 dusi się Standard w Ruskim
Najpierw sprawdź banalne rzeczy a nie jak niektórzy już tu radzą że padnięta pompka zasilająca itp co najgorsze zapłon ,rozrząd :D
Pewnie nie dochodzi paliwo ten typ tak ma :) Mój też się często przytyka.
A więc zacznij od prostych czynności, odkręć wężyk od filtra co idzie do baków paliwa po prawej stronie ciągnika i spróbuj przedmuchać jak nie da rady to masz baki przypchane to najlepiej spuścić z nich paliwo odkręcając kraniki często bywa tak, że po odkręceniu nie chce z nich zlecieć tak że trzeba pomóc udrożnić drutem. Od Razu odkręć tą drugą śrubę przy filtrze co idzie do odstojnika i zobacz czy w tym oczku jak i na śrubie paliwa w jednej i drugiej nie ma paprochów bardzo często tam się zapycha. Przy okazji wyczyść filtr paliwa. Jak będziesz go odpowietrzał to nalej paliwa do odstojnika bo będzie tak jak pisałeś pochodzi parę minut i zgaśnie bo wypali paliwo a nie nadąży ciągnąć, chyba że przepompujesz aż górną śrubką pójdzie na odstojniku wtedy ok , ja radzę tam nalać.
I to powinno pomóc.

Pozdrawiam
:)

#10 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 15 lipiec 2011 - 13:59

MTZ 82 dusi się filtry wyczyściłem pompka raczej dobra bo jak włożyłem wężyk do butelki to chodzi.. teraz szukam dalej do zbiornika musi gdzieś być przytkane.. dzięki za wszystkie podpowiedzi niektóre troche mnie przeraziły zwłaszcza te z rozrządem i pompą paliwową B)

ps już zrobione zatkał się wężyk który idzie ze zbiorników do pierwszego filtra prz samym filtrze ;[ już śmiga ja trzeba :D

Edytowany przez czesio200, 15 lipiec 2011 - 16:27.

czesio200

#11 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 16:58

MTZ 82 dusi się miałem to samo :) niestety ten typ tak ma :) u mnie się przypchało na krućcu łączący 2 zbiorniki w jeden przewód :) i też nie pójdzie ale kompresor i poszło ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 15 lipiec 2011 - 19:17

MTZ 82 dusi się no to dobrze ze juz wszystko w porzadku

p.s Zapraszam wszystkich posiadaczy rusków do KPK Kumurun Team

http://www.agrofoto....__1#entry752335 :rolleyes:

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź