Zaloguj się, aby obserwować  
szczurek05w

Pusta obora

Polecane posty

szczurek05w    3

witam

mam oborę na 20 szt bydła i kilka pomieszczeń co ja moge tam zrobić zeby mi kożysci przynosiło. bo mam dopiero 20 lat prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

To zależy od wielu czynników tj. Ile masz ha ? Czy masz jakieś maszyny żeby móc uprawić to pole jeżeli je masz..

Od tego zacznijmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam tak zgadza się a masz jakieś zwierzaki ile masz ha i co masz obsiane i jakim sprzętem dysponujesz to wtedy cos poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Zależy w jakim stanie są te budynki bo możesz wziąć świnie na kontrakt i pasze dostaniesz i nie potrzebujesz ziemi, tylko słoma będziesz musiał sobie załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczurek05w    3

świnie na kontrakt dobry pomysła na czym to polega i moge dostac jakas strone www gdzie bedzi to opisane co ile i za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Najlepiej pogadaj z jakims przedstawicielem np wipasz, provimi, HAGC albo z Duda.. duzo tego jest..

I poczytaj forum tucz kontraktowy tam troche pisalem ..

Edytowano przez rafal09086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Witam no 5 ha nie jest dużo ale mój wuja na tym areale miał za dobrych czasów ok 1300 świń z własnego chowu fakt że wszystko zboże kupowal ale twierdzil ze mu sie opłaći więc dla chcącego nic trudnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie znam realiów-ale jakbym ja miał takie rzeczy w moich realiach to bym na pewno w hodowlę się nie pchał,wydzierżawił pole w raz z oborą,i poszedłbym do pracy jak normalny człowiek,idziesz na etat i niczym już po pracy się nie martwisz,nogę na nogę założysz-przy hodowli ciągle jesteś uwiązany,zależny od pogody,co jakiś czas afera jakaś typu dioksyny,a ceny skupu to raz na kilka lat,że się opłaca,resztę czasu robisz za obornik,wolę już kostkę układać,czy rowy kopać niż się z hodowlą użerać.

kokosów na etacie nie ma,ale czy ze zwierzaków będą,przy małej hodowli,i tak zazwyczaj trzeba iść gdzieś dorobić,jaki sens dorobić coś na czarno i w wpakować to w gospodarstwo,żeby zwierzęta nie pozdychały.

taki mój punkt widzenia-a przyznacie że coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

,,Za Dobrych czasów" Przy tej cenie zboża i tucznika to się nie opłaci aby kupować zboże wiec dla mnie to jest bez sens... Ja Przy 50 sztukach tucznika planuje na jesieni zrezygnować całkiem z tego ,,Biznesu" i ustawić się tylko na Hodowlę roślinną...

Edytowano przez DJBOMBA12

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

ja nie mam z tym problemu:) mam 2 maciory i młode knórka przenosze do stodoły a szope daje pod wynajem sklepu jakiegoś ale ja mam dobre połozenie nie wiem jak u cb zrob sobie jakis magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Zapłacisz za małego jakieś 13zł/kg sprzedasz 300 kilowego po jakieś 8zł . Trochę zysku jest :D Najlepiej trzydniowego kupuj.Tylko tutaj pozostaje sprawa mleka bo jak trzydniowe byczki to ze dwie trzy krówki musisz mieć :) Mam nadzieję że pomogłem ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczurek05w    3

a ile taki trzy dniowy waży ? czym trzeba go karmic na poczatku i potem i do jakiej wagi trzeba go hodować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Co do wagi to nie pomogę ale karmi to się mlekiem. Tak co do areału i hodowli to jakbyś wydzierżawił 10ha + kilka krówek. Masz naturalny nawóz, nawóz to większy plon, większy plon to więcej paszy. Jestem jeszcze młody niedoświadczony może niech bardziej doświadczeni to lepiej objaśnią. Nie wiem czy tyle ha co napisałem wystarczy bo mój ojciec nie prowadzi hodowli, może niebawem


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj