Lukasz8707

John Deere 550 nie wskazuje gotowości do owijania beli

Polecane posty

Lukasz8707    0

Witam,

 

Mam prasę John Deere 550 i problem z nią związany mianowicie: nie wskazuje mi kiedy belka jest gotowa do owijania(nie piszczy), a tym samym "ramię" nie podaje sznurka? Oczywiście nie chciałbym za każdym razem robić tego ręcznie, czyli ciągnąć za sznurek!

Czy potraficie pomóc i wskazać przyczynę?

 

Z góry serdecznie dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

nie wiem jak u ciebie ale u nas nie piszczy a jedynie jak bela dochodzi do swojej wielkości to zaczyna migać żółta kontrolka a gdy już zaczynie się owijanie to świeci ciągłym światłem ,chyba że masz owijanie elektryczne to może nie łączyć gdzieś styk lub przewód w wtyczce lub komputerku ,tak że to zależy jakie masz owijanie i od tego zależy co tam nie gra


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz8707    0

Ok! To już jest jakaś wskazówka, ale może precyzyjniej określę problem: niech nawet tak będzie jak piszesz że kontrolka zaczyna świecić ciągłym światłem, to dlaczego ramię nie zaczyna pracować tzn. podawać sznurek do nawijania beli?

Więc co jest odpowiedzialne lub czym regulować, aby ramię załączało się gdy belka jest gotowa do nawijania?

W załączniku umieszczam zdjęcie ramienia o którym mówię?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Regulowałeś wielkość beli suwakiem z prawej strony?

Może coś nie pozwala na zwolnienie zaczepu od naciągu paska napędzającego pompę, albo pompa.

Elektryka nie ma wpływu na obwiązywanie jeżeli masz napęd hydrauliczny.

Zrób zdjęcie prawej strony, mechanizmu napędu pompy może będzie coś widać

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Tak jak kolega wyżej napisał elektryka nie ma nic do owijania sznurkiem (hydraulicznego) - ona tylko sygnalizuje co się kiedy dzieje. Moment załączania sznurka regulujesz wielkością balota tzn. tym suwakiem z pokrętłem po prawej stronie. Jak popatrzysz trochę dłużej tam gdzie jest regulacja wielkości balota to sam zrozumiesz jak to działa. Jeśli masz wszystko sprawne to wystarczy, że zmniejszysz wielkość balota i będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz8707    0

Witam,

 

A spytam z innej strony czy regulacja zbicia beli(pokrętło z przodu) ma wpływ na samoczynne załączanie owijania beli?tzn. regulowałem tym pokrętłem, aby uzyskać bardziej zbitą belkę! A po drugie przy powrocie z pola z belą w komorze załączyło się ręcznie owijanie(przypadkowo został pociągnięty sznurek), ale w tym momencie wałek nie pracował!Dopiero po kilku minutach został włączony wałek i od razu nastąpiło owijanie!

Proszę o wskazanie czy któryś z przypadków może mieć wpływ na automatyczne załączanie owijania, gdy według mnie belka jest gotowa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Układ zbicia beli nie ma nic wspólnego z obwiązywaniem.

W 2 przypadku została zwolniona zapadka naciągu paska pompy i po włączeniu WOM-u zaczęła od razu owijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

Witam. Mam prasę JD 545 i problem polega na tym, że podczas rolowania nie sygnalizuje mi że rolka dochodzi do swojego rozmiaru. Muszę obserwować Kiedy zapali się żółtą lampka światłem ciągłym i wtedy momentalnie się zatrzymać. Kiedy robię pierwszą rolke wszystko działa a następne już nie. później po kilku dniach gdy zaczynam robić to znów pierwszą rolke sygnalizuje ze rolka dochodzi do swojego rozmiaru a następnej już nie. Dziwnie to wygląda. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
tomek2201

Prawdopodobnie zacina się krańcówka na suwaku, włącz wtyczkę do ciągnika i prąd a następnie ręcznie wciśnij krańcówkę na suwaku kilka razy i obserwuj czy będzie migać kontrolka na strowniku. Jeżeli krańcówka jest sprawna to może jest zbyt daleko od pokrętła i nie zawsze się włączy, trzeba wtedy ją przyblizyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

to znaczy mówisz o tym czujniki który tam jest na suwaki? dobrze myślę?
wiem już o co chodzi.dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj