Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnice pomiędzy claas protektor merkator

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 12:27

Różnice pomiędzy claas protektor merkator Tak jak w temacie czym się różnią te kombajny między sobą??
I którego byście polecili??
Liczę na wasze odp. :rolleyes:

Jeśli jest taki temat to proszę mię przekierować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnice pomiędzy claas protektor merkator Dzisiaj, 14:40
  •  

#2 Share tprc330

tprc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2011 - 12:45

Różnice pomiędzy claas protektor merkator nie wiem czym się dokładnie różnią. na temat claasa protekatora nie mam najlepszego zdania są u mnie dwa we wsi i nie za ładnie czyszczą zborze o dużo gubią za sobą zboża, nie wiadomo czy wina kombajnistów czy takie te kombajny są. i w dodatku te sieczkarnie one za bardzo nie tną słomy tylko szarpią nie ma porównania z bizonem <_<

#3 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2011 - 12:53

Różnice pomiędzy claas protektor merkator http://www.konedata....as_mercator.htm

Tutaj zobacz.

#4 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 13:40

nie wiem czym się dokładnie różnią. na temat claasa protekatora nie mam najlepszego zdania są u mnie dwa we wsi i nie za ładnie czyszczą zborze o dużo gubią za sobą zboża, nie wiadomo czy wina kombajnistów czy takie te kombajny są. i w dodatku te sieczkarnie one za bardzo nie tną słomy tylko szarpią nie ma porównania z bizonem <_<

Przestań opowiadać takie pierdoły na forum, już nie pierwszy raz jak mi się dobrze wydaje.
Tak więc my mamy Claasa Senatora, co do czyszczenia zboża to Bizon startu nie ma, każdy się dziwi że młóci tak czysto. O gubieniu też nie ma mowy, chyba że ktoś się nie zna i nie umie kombajnu sobie ustawić. Co do sieczkarni - jak mają tępe noże to czemu się dziwić, trzeba dobrze ustawić kąt, podostrzyc jak tępe albo wymiana na nowe.
Obojętnie którego kupisz, będziesz zadowolony.

#5 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 14 lipiec 2011 - 16:51

Różnice pomiędzy claas protektor merkator @tprc330 - Mam mercatora 60, tym roku podajże 13sezon u mnie, przyjedź na żniwa i zobacz chociaż jedno ziarnko za kombajnem to ci nowego fendta kupie, chyba :lol: Może i nawet lexion kosić ale jak nie będzie dobrze ustawiony to nic z tego nie będzie. Każdy kombajn należy samemu na polu ustawiać, a instrukcja obsługi(o ile ktoś ma) to powinna do tego służyć aby ustawianie kombajnu zaczynać od tych ustawień.

#6 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 10:59

Różnice pomiędzy claas protektor merkator a więc może mi ktoś napisać różnice pomiędzy nimi,i który z nich jest lepszy??

#7 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 14:19

Różnice pomiędzy claas protektor merkator Odp. Niczym się nie różnią Merkator 50 od protectora M.
Natomiast Merkator 60,70,75, mają większe silniki , większą powierzchnię sit i wytrząsaczy oraz większy zbiornik ziarna, paliwa i szersze chedry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:19

Różnice pomiędzy claas protektor merkator czy kosilł ktoś rzepak tymi kombajnami? Jak jest z stołami do takiego sprzętu?

#9 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 13:30

Różnice pomiędzy claas protektor merkator Witam ja mam Claasa Protektora już czwarty sezon, silnik czterocylindrowy perkinsa, cheder niecałe 3m, z sieczkarnią. kombajn jak na swój wiek w bardzo dobrym stanie. Mało awaryjny, (nic nie jest wieczne) jak się o niego zadba i codziennie przed wyjazdem w pole nasmaruje to i chodzi długo, większość pasów jest oryginalnych, natomiast te które musiałem zmienić zmieniłem na polskie ale gdyby cena oryginalnych była trochę niższa to bym wcale się nie zastanawiał tylko kupowałbym oryginały np. pas jezdny od silnika do pierwszego koła pasowego taki wąski długi zamiennik polski kosztował około 350-400zł wychodził jeden dzień a oryginał 1200zł. co do sieczkarni tak jak wyżej ktoś pisał noże muszą być ostre najlepiej wszystkie wyciągnąć naostrzyć z obu stron jak się stępią szybko nawet na polu można je odwrócić. jeżeli chodzi o czyszczenie i gubienie ziaren to tylko i wyłącznie kwestia ustawienia maszyny. A czym się różni protektor o merkatora 60 i wyżej to co ja zauważyłem to wielkość kół, ilość cepów w Pr.. jest 6szt a w Me.. 8szt, podajnik ukośny do zbiornika jest inaczej skonstruowany w Pr.. jest schowany, prędkość jazdy e to jest związane z rozmiarem kół.

#10 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 13:37

czy kosilł ktoś rzepak tymi kombajnami? Jak jest z stołami do takiego sprzętu?

My kosimy Senatorem rzepak, stół był razem z nim jak go kupowaliśmy, ale stół jest dorabiany przez jakiegoś niemca (poprzedniego właściciela).

#11 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 13:44

Różnice pomiędzy claas protektor merkator nie wiem jak inni użytkownicy Protektorów ale ja zazwyczaj koszę na drugim biegu i średnio 1ha wychodzi mi około 1godz. 15min. przy wydajności zboża około 5ton/ha ale wszystko zależy od zboża. Korzystając z okazji chciałbym się zapytać czy ktoś wie co jest między bębnem młócącym a podajnikiem ukośnym. u mnie jest takie korytko jakby chwytacz kamieni ale je da się obrócić i zablokować w tej płaszczyźnie ma na sobie jakby pręty przyspawane w poprzek, następna rzecz to są jakieś blachy pod klepiskiem które są ze sobą połączone i normalnie zwisają ale dźwignią można je ustawić równolegle do klepiska a u mnie nie da się ich w tym miejscu zablokować czy to jest może tartka do koniczyny?

#12 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 20:44

Różnice pomiędzy claas protektor merkator Koryto między pochyłym a klepiskiem to przedłużenie klepiska ja też myślałem że chwytacz kamieni,natomiast te klapki służą do zatrzymania zboża dłużej w młocarni celem lepszego oczyszczenia np. z ości w jęczmieniu ozimym.Temat klapek był omawiany w temacie kombajny claas dominator i mniejsze.

#13 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 09:59

Różnice pomiędzy claas protektor merkator no dobra to korytko można ustawić w dwóch pozycjach dnem do góry to faktycznie wygląda jak przedłużenie klepiska ale jaką funkcję ma pełnić pozycja dnem do dołu. A te klapki to można używać do koszenia koniczyny czy to coś da? Pytam bo jeszcze nigdy nie kosiłem koniczyny i jestem w tym temacie zielony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share piotrs1

piotrs1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 22:15

Różnice pomiędzy claas protektor merkator Witam
niedawno kupiłem protektora i mam pytania
słado obija ości z jęczmienia jarego, wyczytałem na necie o klapce pod klepiskiem przestawiłem ją i jak pogoda pozwoli to
sprawdzę czy poprawiło się
dolne sito ma otwory 14 milimetrów czy nie są zbyt duże i jakie ewentualine powinno być
dzięki za pomoc