BartekDolnyslask

Zezwolenia starosty na kombajn

Polecane posty

tak jak w temacie. Słyszałem ostatnio o tym że starosta jeżeli pojazd przekracza jakaś szerokość wyznacza godziny przejazdu. opiszcie mi ten przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Też słyszalem że trzeba wykupic jakieś winiety aby poruszać sie kombajnem podczas żniw po szosach :huh:


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To słabo pytałeś, za co ony tam pieniądze biorą? Sami maja wydać kwitek a nie wiedzą o co chodzi? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak w starostwie nie wiedzą to olej to.W razie czego powiesz, że byłeś w starostwie ale oni nic tam nie wiedzieli na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Ten przepis to chyba raczej dotyczy samochodów ciężarowych przewożących ładunki ponad gabarytowe.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Dotyczy wszystkich pojazdów o szerokości ponad 3 m, nie tylko ciężarówek.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak przekracza 3.5m to potrzebny jest pilot to 3.5 m starczy pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

nie pozwolenie tylko informacja do starosty i do policji i oni cie muszą pilotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Aż tyle będziesz jeździł po drogach że pozwolenie potrzebujesz? Na jakie odległości będziesz jeździł? To jakieś ruchliwe drogi? Jeżeli krajówka to starostwo nic nie pomoże, trzeba załatwiać na wyższych szczeblach, bo wnioski należy kierować do zarządców dróg. Policja wtedy też tylko na szczeblu wojewódzkim.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pozwolenie tylko informacja do starosty i do policji i oni cie muszą pilotowac

 

czyli oni muszą mnie pilotować (policjanci)??

 

 

Bede jeździł drogami krajowymi 30 km. drogą nr8 i 382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no 30 km to sporo wiec chyba nie ma co tego olewac sobie tylko sie pozadnie wypytac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Jest już podobny temat na forum http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13963-legalna-jazda-kombajnem-z-hederem-po-drogach/

Przepisu który by jednoznacznie określał sposób poruszania się kombajnem po drogach publicznych nigdzie nie znalazłem o ile takowy w ogóle istnieje.

A tak właściwie to dlaczego kombajny tak nagle zaczęły przeszkadzać na drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przeszkadzać to może nie przeszkadzają do póki nic się nie stanie. Czasami jednak ktos wpadnie na heder i wtedy zaczynają się schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Od 19 października zaczęły obowiązywać nowe zasady wykonywania przewozów tzw. pojazdami nienormatywnymi - w tym także ciągnikami rolniczymi . Za ciągnik z maszyną lub przyczepą specjalną trzeba będzie zapłacić 100 PLN rocznie .

Następny podatek , w sumie nie wiem po co mamy się na niego godzić ? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie żeś to wyczytał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Kolega jest w-ce starostą i chyba chciał mnie zdenerwować :) . Ale mowa była na poważnie . Zezwolenia będą wydawane przez zarządców dróg , czyli gminy , powiaty i województwa . Nawet niezgorsze kary są przewidziane - 1,5 tys. PLN ciągnik , auto ciężarowe 5 tys. PLN .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw niech zarządcy dróg je naprawią, bo maszyny na dziurach chcą po odpadać, a potem niech wydają zezwolenia na przejazd. ;[

Jak coś takiego wejdzie, to na pewno już za nich dróg naprawiał nie będę w czynie społecznym, tylko zacznę żądać ich naprawy. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

100 zł to chyba nie tak źle. Ciekawe czy jak nam znaki ograniczające tonaż a np jadę do lasu to też można coś załatwić. Bo nieraz się zdarza że trzeba pod ten zakaz wjechać, albo na drodze na skróty stoi takie ograniczenie. Chodzi o ciężarówkę transportującą to drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to ile za kombajn o szerokości 3.98m? ile za traktor o szerokości 2.35m ale z agregatem 3m?

Dziwna ta tabela - tak na szybko mało czytelna.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj