Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kruszenie ziarna przez Z056

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 14 lipiec 2011 - 07:47

Kruszenie ziarna przez Z056 Witam. Koledzy co może być przyczyną kruszenia ziaren (pszenica ,rzepak itp.),jest tego dosyć dużo.Ja dopatruje się problemu w podajniku ziarnowym jego gumowe łapki idą ponad blachą prawie centymetr,przynajmniej w miejscu wziernika,poza tym tam gdzie łapki nabierają ziarno guma bardzo ciasno przechodzi i powoduje bezustanne szarpanie łańcucha.Wyglada mi na to że konstrukcja podajnika jest wadliwa,przed sezonem zostały wymienione zębatki oraz wszystkie łapki na łańcuchu.Moim zdaniem gumowe łapki powinny przylegać do dna podajnika i łańcuch nie powinien szarpać.Co wy na to, może macie jakies inne pomysły gdzie może jeszcze kruszyć ziarno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kruszenie ziarna przez Z056 Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:27

Kruszenie ziarna przez Z056 Konstrukcja też jest wadliwa bo podajnik ziarnkowy powinien być kubełkowy, ale ty coś mi się wydaje masz łańcuch napięty na sztywno, i skacząc tłucze ziarno, łańcuch ma się sunąć pogrodzi, a łopatki przede wszystkim powinny być dobre w dolnej części, sprawdź też czy nie masz dziur w grodzi podajnika, czyli w jeden otwór latarka i patrzeć przez drugi czy nie świeci
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 14 lipiec 2011 - 10:13

Kruszenie ziarna przez Z056 a może masz za wysokie obroty młocarni?

#4 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2011 - 11:15

Kruszenie ziarna przez Z056 Jeśli nie jest to wina przenośnika to albo masz za duże obroty bębna albo za małą szczelinę pomiędzy bębnem a klepiskiem.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#5 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 14 lipiec 2011 - 15:13

Kruszenie ziarna przez Z056

Jeśli nie jest to wina przenośnika to albo masz za duże obroty bębna albo za małą szczelinę pomiędzy bębnem a klepiskiem.

klepisko jest opuszczone na maxa obroty bębna 700,to zapewe wina podajnika ziarnowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 lipiec 2011 - 06:08

Kruszenie ziarna przez Z056 Ja nie wiem z własnbego doswiadczenia co trzeba zrobić ale ostatnio pewien kombajhnista przekonywał mnie ,że obroty młocarni muszą mieć minimum 900 do 1000 obr/min a klepisko nie może być dociągnięte za bardzo ;) Także może spróbuj zwiększyc troszkę obroty młocarni ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 15 lipiec 2011 - 12:39

Kruszenie ziarna przez Z056 Kolego pawlus224 im większe obroty bębna tym cepy uderzają z większą siłą i wtedy mogą kruszyć ziarno.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#8 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 13:08

Kruszenie ziarna przez Z056 Rzepak kosiłem na 500-550 obr/min, pszenica 900-950 obr/min i nie kruszyło ziarna. A może coś nie tak ze ślimakiem co podaje na podajnik ziarnowy.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#9 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:49

Kruszenie ziarna przez Z056 hmm proponuję zacząć od regulacji szczeliny, następnie obroty bębna, szczelinę dolnego sita zwiększyć (to ma spore znaczenie), dziwie się ze wymieniając zebatki i gumy nie wymieniłaś łańcucha (łańcuch jest zbyt mocno naciągnięty powinien być napięty aby oparł się o spód podajnika patrząc przez tą klapkę co się otwiera ale nie był zbyt luźny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 22:19

Kruszenie ziarna przez Z056 Ludzie co ma szczelina na młocarni do pokruszonego zmielonego zboża w zbiorniku? gdy młocarnia mieli zboże to te połówki ziarna i mąka zazwyczaj są wyrzucane razem z plewami bo są zbyt lekkie, chyba że to są grube połówki, tu mieli tylko i wyłącznie dziurawy podajnik ziarnkowy , lub napięty na sztywno łańcuch podajnika który skacze tłucząc ziarno, a dalej idąc zbyt lużno latający ślimak w rurze wysypu, gdy łańcuch w podajniku jest za luźny to nie mieli ziarna, tylko szumi,trze zbyt mocno o grodzie podajnika zużywając go szybciej
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.