Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty WOM

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 08:43

Obroty WOM Na wszystkich maszynach rolniczych "aktywnych" są , albo powinny być naklejki mówiące o tym na jakich obrotach one mają pracować. Moje pytanie jest następujące: Czy zawsze stosujecie się do tych zaleceń producenta??? Jeśli nie to na jakich obrotach jeździcie?

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty WOM Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 10:18

Obroty WOM

Na wszystkich maszynach rolniczych "aktywnych" są , albo powinny być naklejki mówiące o tym na jakich obrotach one mają pracować. Moje pytanie jest następujące: Czy zawsze stosujecie się do tych zaleceń producenta??? Jeśli nie to na jakich obrotach jeździcie?

ja np podczas kopania buraka (stollem) używam 540 (nawet trochę ponad) poniewaz orkan musi mieć optymalne obroty do mojej predkosci, natomiast jeżeli wyoruje burak (ktoś ręcznie zebrał liście) to obroty WOM'u mam niewielkie (okolo 250-270obr/min) wtedy dobieram wyższy bieg a używam wolniejszych obrotów -z predkoscią nie przesadzam bo taśma musi nadązyc odbierać burak z ,,gwiazdy"
w przypadku mojego ,,systemu Kopania" to 540obr/min dla wyorywania to byla by przesada (burak sie niepotrzebnie tłucze, wyższe zużycie paliwa ma ciagnik)
natomiast gdy bym uzywal wolnych obrotow do pracy z orkanem to burak bylby slabo ogłowiony, byla by możliwość zapychania sie wyorywacza oraz strat związanych z gubieniem buraka)

wiec mój wniosek taki:
-używaj takich obrotów by były optymalne dla maszyny, przemysl plusy i minusy używania określonych predkosci obrotowych <_<

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 10:36

Obroty WOM Proste, jeśli maszyna musi osiągnąć pewne obroty robocze żeby pracowała efektywnie (np. kosiarka czy siewnik pneumatyczny) to kręce w okolicach 540 ale np. w prasie rolującej nie ma zawsze takiej potrzeby i zazwyczaj robie na mniejszych obrotach rzędu 350-400. Te naklejki są chyba po to aby ktoś nie podpiął wom 1000 i dał pracza <_< bo by sie sprzęt posypał, taka informacja że maszyna jest pod wom 540

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 07:26

Obroty WOM

Proste, jeśli maszyna musi osiągnąć pewne obroty robocze żeby pracowała efektywnie (np. kosiarka czy siewnik pneumatyczny) to kręce w okolicach 540 ale np. w prasie rolującej nie ma zawsze takiej potrzeby i zazwyczaj robie na mniejszych obrotach rzędu 350-400. Te naklejki są chyba po to aby ktoś nie podpiął wom 1000 i dał pracza ;) bo by sie sprzęt posypał, taka informacja że maszyna jest pod wom 540

A co z prasą kostkującą? Z kim bym nie rozmawiał to każdy ma inne zdanie.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#5 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 08:13

Obroty WOM

Proste, jeśli maszyna musi osiągnąć pewne obroty robocze żeby pracowała efektywnie (np. kosiarka czy siewnik pneumatyczny) to kręce w okolicach 540 ale np. w prasie rolującej nie ma zawsze takiej potrzeby i zazwyczaj robie na mniejszych obrotach rzędu 350-400. Te naklejki są chyba po to aby ktoś nie podpiął wom 1000 i dał pracza bo by sie sprzęt posypał, taka informacja że maszyna jest pod wom 540

dokładnie tak jak kolega mówi. niektóre maszyny muszą mieć zapewnione odpowiednie obroty a niektóre niekoniecznie.

A co z prasą kostkującą? Z kim bym nie rozmawiał to każdy ma inne zdanie.

to zależy jak mocnym ciągnikiem robisz. młot w prasie powinien mieć odpowiednią siłę aby przeciąć zgnieść i popchnąć zbierany materiał dalej. jeśli ciągnik będzie mocny to można robić na niższych obrotach wom niż 540, ale jeśli będziesz robił np, c330 to musisz zapewnić min. te 540 obrotów bo inaczej ciągnik ci zgasnie.

pozdrawiam

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 09:00

Obroty WOM co do prasy kostki to nawet przy mocnym ciągniku potrzebne sa obroty gdyż choć ciągnik da rade na małych to się wyprzęgli na sprzęgle w prasie. Ja różnie praso kręcę czasem mam 540 a nawet więcej a czasem są mniejsze obroty. Wszystko zależy od warunków w jakich pracuje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 12:14

Obroty WOM Zalezy jak kto woli, np u nas w tym roku przyjechal gosc prasa kostka i mf255 i ciagnik pykal sobie na 900-1000 obr (ok. 250-300 ob na womie, nie wiem dokladnie) w zytniej slomie i wszystko szlo ladnie ale kosztow nabil (koles niestety na czas robi bo malo roboty ma), my to pole 2,2 ha kosilismy 2 h 20 min bizonem a ten gosc to prasowal ponad 3 godziny

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 19:01

Obroty WOM no to sobie zarobił. ile wyszło pęczków/ sznurka na to pole???

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 20:01

Obroty WOM chyba dwie szpulki jak dobrze pamietam bo byly wsadzone nie pelne i troche braklo, czyli tak cos kolo 2 pelnych szpul a kostek to nie liczylem:P

#10 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 10:36

Obroty WOM Opryskiwacz pelne 540, kosiarka troche wiecej niz 540, prasa okolo 400 przy dobijaniu beli 540. Wszystko zalezy od maszyn ale staram sie nie przekraczac tych zalecanych przez producenta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 10:41

Obroty WOM

chyba dwie szpulki jak dobrze pamietam bo byly wsadzone nie pelne i troche braklo, czyli tak cos kolo 2 pelnych szpul a kostek to nie liczylem:P

2 kłęby sznurka to się wyprasowuie w 1,5 godziny. Mój rekord to 1:10 dwa kłęby. A maksymalnie to około 2 godzin (przy słabej słomie/sianie , kręte ple)
Pęczków około 800 powinno być.

bullet_black.png

Dodaj odpowiedź