Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 18:53

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Użytkuje prase new holland br 6090 stosuje w niej siatke defalin. Podczas prasowania jęczmienia podczas wypuszczania balota siatka puszcza na srodku balota boki są dobrze owinięte a na srodku siatka jest pęknięta, a niektórych przypadkach baloty zaraz po sprasowaniu same puszczaja, niby wyglądaja ładnie a po jakims czasie sie rozwalają. Dodam ze prasa jest ustawiona na owijanie 2,5 raza i 40 procent stopien zgniotu. Co zrobić poradżcie, Jeszcze dodam ze prasa jest na gwarancji..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Dzisiaj, 19:46
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:00

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu siatka musi być zła :mellow:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:13

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu sprawdź czy nie ma zadr na wałku na którym są przyspawane takie paski. Mi zrywało z boku i były zadry trochę spiłowałem pilnikiem trochę samo z czasem i jest ogólnie dobrze. średnio 1 na 100 jest wadliwie owinięta.
Ale dlaczego później się rozwalają to nie wiem. Ja stosuje siatkę jd extreme czy jakoś tak 2,8 km i owijam 2 razy wsio

#4 Share emil94

emil94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:11

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Myślę, że masz za słabą siatkę i nie wytrzymuje :) Zmniejsz zgniot albo zwiększ liczbę owinięć i powinno być ok ;)

#5 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:26

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Zdecydowanie siatka jest za słaba kup lepszą i będzie wszystko, zgniot nie jest za duży 40% to co to za zgniot

#6 Share prezes16

prezes16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania: rolnictwo, sport. aktualności

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:31

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu a moze poprostu jedziesz przy koncu srodkiem i wtedy takie rzeczy sie dzieja baloty sa nie równe i siatka peka bo ja uzytkuje tej samej firmy siatke i z rolki robie około 200 bel i zadna się nie rozwala :unsure: :unsure:

#7 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:40

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Ja miałem ten sam problem w ubieglym roku w zniwa w Sipmie Farmie II 569/1. Siatka byla defalin i NH, mi sie wydaje ze srodek belki jest za bardzo zbity i siatka nie wytrzymuje lub za bardzo siatka jest rozprowadzona na boki i srodek nie wytrzymuje.
Tez miałem problemy w słomie po jeczmieniu.

#8 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:43

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Chyba prawie każda nowa prasa new hollanda od nowości ma to że siatka owija się na wałku, są jakieś zadry, musisz pobawić się trochę pilnikiem. To nie jest raczej wina siatki, mój znajomy ma podobną prasę i nawet sianokiszonkę owija 1,7 raza(defalinem) i beli nic się nie dzieje. I właśnie na początku to samo mu się działo, teraz jak ma przetarty ten wałek to prawie nigdy się nie obwija.

Edytowany przez lowiczak, 13 lipiec 2011 - 20:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:44

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Też miałem ten problem ;/ z bel robiły się flaki nie zdatne do owijania ;/ siatka za mocno sie rozciągała a sznurek normalnie . . .

#10 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:24

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu mam taką prasę i myślę że jakaś zadra na 95% :)

#11 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:45

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu 2,5 raza i jeszcze pęka ?? ja owijam 1.5 raza i nie ma takiej możliwości żeby jakaś się rozwaliła :huh: Na bank musi być coś co rwie ta siatkę może nawet tam co podaje ja do komory .

#12 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 22:06

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu Jezeli na 30 balotów 2 rozwaliła mi to coś nie tak musi być. Jak sie mi to powtórzy jeszcze kilka razy to dzwonie po serwis od tefo są zeby cos robic jak na gwarancji jest.

#13 Share Sza

Sza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 17:00

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu U mnie także na środku beli są przerwania, ale jest to wina siatki (defalin). Widać że rozłazi się ona od razu po rozwijaniu z rolki więc prasa nie jest w stanie tej siatki posklejać (jd 590). Trzeba będzie zainwestować w jakąś lepszą siatkę.

#14 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 07:19

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu

Chyba prawie każda nowa prasa new hollanda od nowości ma to że siatka owija się na wałku, są jakieś zadry, musisz pobawić się trochę pilnikiem.

Hehe dokładnie, też pilnikowałem górny wałek. Teraz już nie ma z tym problemu..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 listopad 2011 - 17:23

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu moja rb344 z case zrobiłą jzu ponad 2tys belek i tez w słomie zdarza sie pekanie belek srodkiem. Niby zgniot mam 70-80% ale dopier oowijanie 3x poprawiło ten temat. siatka to tama covernet lub cnh - to samo byłą tez defalina i juta i na kazdej to samo. Chyba jedynie jd była wytrzymalsza :) Na poczatku tez miałem problem z owijaniem na walku ale to ustapiło po kilkudzieiseciu belkach i podsuniecia przeciwnoza.