DARoROL

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Polecane posty

Luc826421    4

Witam. Wybiera się ktoś z Was może do UWM na Wydział Nauk Technicznych na kierunek : technika rolnicza i leśna bądź mechatronika? Byłem dziś na dniach otwartych drzwi i muszę powiedzieć, że uczelnia przypadła mi do gustu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Nie ma lepszgo miejsca do studiowania jak UWM i Kortowo

Sam skończyłem Rolnictwo i wszystkim polecam Olsztyn


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ogólnie fajna uczelnia dobra atmosfera i najlepsze juwenalia w Polsce :P


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

mam pytanie zastanawiam sie nad studiowaniem zootechniki na uwm lub bioinżynierii produkcji żywnosci co lepiej polecacie jeśli chodzi o pracę i zatrudnienie i czy jest szansa że po tych kierunkach znajdę pracę jeśli nie mam prawa jazdy ? A może OŚ Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Mam pytanie, które może się powtórzy ale... ;) wybiera się ktoś w tym roku na UWM kierunek rolnictwo w systemie nie stacjonarnym?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ming    3

Byłem przez pewien okres czasu na Zootechnice. Dokładnie miesiąc, ale z przyczyn niezależnych od mojej osoby musiałem skończyć. No ale prawdopodobnie od nowedo roku akademickiego jeszcze raz pójdę ale nie wiem czy zootechnika czy może rolnictwo :) A kortowiada... Coś pięknego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Ja lizenełem Rolnictwo, razem z kolegą @darorol ;) A teraz jestem na TRIL i jakoś idze po woli... ;)

Ale nie o tym chciałbym powiedzieć... Wy tu gadu gadu o kortowiadzie, a Kortowiada już się zbliża wielkimi krokami .. :D

Więc, wpadłęm na pomysła .. :D

Co powiecie, aby zrobić Spotkanie kolegów z AF na Kortowiadzie?? :D bo ja jestem za :)

O Olsztynie każdy słyszy, o Olsztynie każdy gada!!! Korowiada!! Kortowiada!!! mówiąc krótko na ten temat.. :D kto był na kortowiadzie to wie o czym pisze :D

Co wy na to??

ja bede na 3 dniach kortowiady:D bo oficjalnie mam Zjazd na uczelni.. ;)

 

 

EDIT: Mam nadzieję, że Koleżanki z AF wybaczą mi tą haniebną pomyłkę... WAS PRZEDEWSZYSTKIM ZAPRASZAMY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI :)

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja będę całą kortowiade. Tylko ewentualne spotkanie robić w rozsądnych porach żebym był w stanie na nie dotrzeć :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

rozumiem, rozumiem no najlepiej aby było jeszcze jasno, ale i nie za wcześnie i nie za późno... proponuje tak miedzy 12-15 ... bo potem koncerty , grille nad jeziorkiem kortowskim, kluby w DS pękają w szwach , górka kortowaska się zaludnia.. ;) i może już nie być czasu na spotkanie.. ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@gonzobonzobong, dobrze mówisz, ale wiesz mozna ustalić jakiś termin i kto dotrze, ten dotrze i po jakimś browarku się wypije, też... B)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ming    3

nie wydaje mi sie bo połowa parady na kortowiadzie by dostała wyrok, ale dla spokoju duszy zmieniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ming    3

Nie mam porównania jaka atmosfera była wcześniej ale teraz też nie ma na co narzekać ;) Plaża, grile, akademiki :D Aż chce się iśc na piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Studiuje ktoś może z tego forum ochronę środowiska na uwm ? Jak tak to proszę pisać na PW bo mam kilka pytań Proszę o pomoc pozdrawiam i czekam na wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

mam takie pytanie , może ktoś wie .

Czy ciężko jest się dostać na Budownictwo lub Geodezje na UWM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

na geodezje trudno sie dostac i utrzymac a na budownictwo dosc latwo sie dostac ale z utrzymaniem jest problem;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

tez tak słyszałam o tej geodezji, że trudno się dostać. ale... :) popatrz co się opłaca zdawać na maturze najbardziej i nie będzie tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam Mam zamiar przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach i w nie inwestować modernizować i powiększać jak się uda jako młody rolnik :) Gospodarstwo to specjalizuje się w produkcji zwierzęcej . I teraz mam pytanie . Jaki kierunek studiów najlepiej skończyć żeby móc dostać dotacje z unii na np. modernizację gospodarstwa , żeby zdobytą wiedzę wykorzystać w życiu itp . Wiem ze do dotacji potrzebne jest wykształcenie rolnicze . Ja rozważam zootechnikę i rolnictwo jeśli chodzi o kierunki typowo rolnicze . Który z podanych waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy ciekawszy i po którym jest większa szansa na uzyskanie dopłat ? Czy w ogóle zootechnika zalicza się w Polsce do kierunków rolniczych ? Proszę o pomoc i odpowiedź Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Ja również skończyłam UWM dokładnie w tamtym roku w lutym obroniłam magistra inżyniera na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa kierunek Rolnictwo. Bardzo tęsknie za kortowem i wszystkim go polecam naprawdę warto. Super miejsce i oczywiście miłe wspomnienia pozdrawiam wszystkich absolwentów i aktualnych studentów UWM

 

Witam Mam zamiar przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach i w nie inwestować modernizować i powiększać jak się uda jako młody rolnik :) Gospodarstwo to specjalizuje się w produkcji zwierzęcej . I teraz mam pytanie . Jaki kierunek studiów najlepiej skończyć żeby móc dostać dotacje z unii na np. modernizację gospodarstwa , żeby zdobytą wiedzę wykorzystać w życiu itp . Wiem ze do dotacji potrzebne jest wykształcenie rolnicze . Ja rozważam zootechnikę i rolnictwo jeśli chodzi o kierunki typowo rolnicze . Który z podanych waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy ciekawszy i po którym jest większa szansa na uzyskanie dopłat ? Czy w ogóle zootechnika zalicza się w Polsce do kierunków rolniczych ? Proszę o pomoc i odpowiedź Pozdrawiam

 

 

Ja osobiście polecam Ci kierunek rolnictwo to jest typowy kierunek, na którym zdobędziesz podstawowe informacje dotyczącę wsi i samego rolnictwa, które napewno wykorzystasz jako rolnik. Zootechnika to kierunek rolniczopodobny, który nastawia się konkretnie na same zwięrzeta.

Jeśli chcesz przejąc gospodarstwo po rodzicach to po skończonych studiach tak czy siak będziesz musiał uzupełnić wykształcenie rolnicze więc to chyba nie ma sensu dwa razy się uczyć dlatego radzę odrazu idź na Rolnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Albo można zrobić tak, Na inżyniera iść na rolnictwo, a na magistra na zootechnikę. Bo można tak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Albo można zrobić tak, Na inżyniera iść na rolnictwo, a na magistra na zootechnikę. Bo można tak.

 

To jest bardzo dobry pomysł, sama takie rozwiązanie rozważam. I ma się wykształcenie dwa w jednym :)

Także jeśli najpierw zrobisz rolnictwo, potem zootechnikę lub odwrotnie na pewno coś Ci się przyda w prowadzeniu gospodarstwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

A czy na kierunku rolnictwo jest coś o zwierzętach czy bardziej ten kierunek skupia się na roli itp bo jak wiecie moje gospodarstwo zajmuje się produkcją zwierzęcą ?

A po zootechnice też wykształcenie liczy się jako rolnicze i mógłbym dostać dotacje po tym czy raczej nie ?

A na pewno tak można zrobić ze licencjat z zootechniki a magistra z rolnictwa lub odwrotnie ?

Który kierunek waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy pomijając to że ja chcę przejąć gospodarstwo?

Jak lepiej polecacie studiować dziennie czy zaocznie ?

Lizelotta a po skończeniu kierunku rolnictwo gdzie masz zamiar iśc do pracy ? Skąd jesteś ?

Dzięki za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi i czekam na następne :) Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rolnictwo skupia się głównie na roli. Na III semestrze jest kilka przedmiotów o zwierzętach: chów zwierząt, żywienie zwierząt, jeszcze coś tam było ale wyleciało z głowy. W każdym razie godzin o tym jest mało, i nie trzeba się bardzo przykładać aby to zdać.

Po zootechnice chyba nie masz wykształcenia rolniczego.

Inżyniera z rolnictwa i magistra z zootechniki jak najbardziej można(sporo ludzi tak robi). Odwrotnie chyba tez się da, choć trzeba pamiętać że trzeba nadrabiać różnice programowe.

Który kierunek lepszy? Ciężko powiedzieć, ja zostaje na rolnictwie. Zootechnika mnie tak nie kreci jak produkcja roślinna.

Wg mnie studiowanie dziennie dużo lepsze od zaocznych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez IMATEUSZI
      Jaki kierunek? Szkoła? tak aby w przyszłości była możliwość pracy na gospodarstwie lub w branży rolniczej. ?
    • Przez anka899
      Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 
       
      Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
       
    • Przez Raugia
      Witam,
       
      Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

      Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

      Pozdrawiam
      Raugia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj