Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

138 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 09:49

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Ja akurat kończyłem administrację ale znałem sporo ludzi z rolnego, moge polecić Olsztyn jako miasto do studiowania, wogóle samo kortowo, atmosfera, agros, akademik blisko kac ronda jeśli dobrze pamiętam to w 7 było dużo rolnego, same fajne wpomnienia :D.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Dzisiaj, 07:06
  •  

#62 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:22

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Tak w 7, sam w niej mieszkam :D Chociaż muszę powiedzieć że najgorsze rozróby i zniszczenia robi prawo i administracja.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#63 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:57

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Oj tam rozróby w każdym akademiku się zdażają ale imprezy za to jakie ;) . Teraz miał być chyba nawet remontowany ten akademik.

#64 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:56

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie No remont bo już z 5 lat temu miał być :D A kiedy będzie nie wiadomo. W każdym razie pewne jest ze jak zrobią coś na wzór DS8 to już po imprezach będzie.
Zapraszam na swój profil

#65 Share krzysiek11

krzysiek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:48

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie @milanreal1 mieszkasz w DS7? Na którym piętrze? :D

#66 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:56

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Na.... najlepszym :D
Zapraszam na swój profil

#67 Share krzysiek11

krzysiek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 00:13

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Achaa :P trzeba będzie kiedyś umówić się na piwko ;)

#68 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:13

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Przeczytałem temat i wypowiem się na temat TRiLu, gdyż jestem jego absolwentem. Ogulnie kierunek jest ciekawy dla osób interesujacych się rolnictwem od storny mechanicznej, produkcja zwierząca, roslinna i leśna to tam jest tylko lekko draśnięta. A niestety zeby zakumać szeroko pojetą ideę konstrukcji i potem samemu cos sklecić według obowiązujących norm i praw trzeba przejść przez matematykę, fizykę geometrię wykreślną, chemię, mechanikę, wytrzymałość materiałów, podstawy konstrukcji maszyn,itd..., a tam niema zabawy bo niektóre wykłady mieliśmy z kierunkiem Mechanika i Budowa Maszyn. Problem z tym kierunkiem był (i jest) taki że na dzień dobry przychodzi kupa lamusów nieświadomych powyższego (zaliczam siebie) i jest dyży odsiew na I semestrze. Dodam że ze mną zaczynało ponad 40 osob a ze sterej ekipu skończyło 6 osob + paru spadochroniarzy. Ale ogulnie jeżeli jeszcze istnieje to jak najbardziej polecam zainteresowanym technikę rakietową i lotniczą :D

#69 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:49

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Ja jestem na Ogrodnictwie i nie narzekam, bywało cięrzej ( genetyka, fizjologia roślin, Chemia ) ale bywało i łatwiej - dużo zalerzy kto jaką szkołe kończył wcześniej i jakie ma doswiadczenie. Osoby po liceum a tymbardziej chem-biol mają łatwiej na początku, potem im zaczynają się schody na przedmiotach zawodowych i dostaja po tyłku za to ludzie tacy jak ja po technikum musieli sie troche pomeczyć ale potem egzaminy zawodowe zalicza sie bez wiekszej nauki :P A tak naprawde studia kończą najwytrwalsi a nie najzdolniejsi. Jeżeli ktoś jest zainteresowany studiowaniem na UWM to oprucz nauki gdzie trzeba czasem troche przy sesji usiaść to niech zwrócą uwagę na KORTOWIADE, miłą atmosfere na kortowie i przyjaźń z ludzni dookoła. Pozatym osoby które będą zaczynać naukę właśnie na Ogrodnictwie mają do dyspozycji nowiutką szklarenke a w przyszłości ogród botaniczny.
Ja w tym roku kończę naukę ale powiem szczeże ze nie żałuje tego ze właśnie wybrałem Olsztyn.

pozdrawiam Tores

#70 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:18

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Jest może ktoś, kto realizował/ realizuje studia podyplomowe z Produkcji Rolniczej i Ogrodniczej, na Wydziale Rolnictwa?

Edytowany przez Indiana, 07 luty 2012 - 11:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 11 luty 2012 - 21:27

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie A jak jest z pracą po kierunku rolnictwo ? Dużo dziewczyn studiuje ten kierunek Pytam bo praktycznie sami faceci na tym forum :) Pozdrawiam

#72 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 12 luty 2012 - 22:13

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Z pracą, hm... oj u taty na farmie... full :D a tak poważnie, ja poszukuję, jednak w mojej okolicy mało jest miejsc w których można by pracować w tym właśnie zawodzie, ale coś mi się święci i nie tracę nadziei. A co do dziewczyn, na pierwszym roku zaczynało 15-20 (pamięć mnie już zawodzi w tym momencie bo zbyt szybko się większość ulotniła) do obrony dotrwało 7 dziewczyn, miło się współpracuje jeśli w grupie są przedstawicielki płci przeciwnej :) @barti212121 liczysz na zawiązanie bliższej znajomości ? :)

Edytowany przez milanreal1, 14 luty 2012 - 01:02.
cytowanie poprzedniego posta

#73 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 13 luty 2012 - 20:25

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Nie tak tylko zapytałem :) Sam powiedziałeś , że miło się współpracuje w grupie z dziewczynami :) Rozważam te studia tylko nie wiem jak perspektywy na przyszłość . A skąt ty jesteś ? że w twojej okolicy ciężko z pracą z zawodzie. A ty studiujesz dziennie czy zaocznie ? Jak jest na tych studiach ? Jak one wyglądają . Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź .

#74 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 13 luty 2012 - 22:34

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Jestem z woj. Mazowieckiego a dokładniej z okolic Sierpca, pisząc o pracy w zawodzie miałem na myśli raczej pracę np. w firmie, biurze, doradztwie obracających się w kręgu rolnictwa, bo na brak pracy w rodzinnym gospodarstwie nie mogę narzekać. Obecnie skończyłem już studia i obroniłem tytuł inżyniera, studiowałem niestacjonarnie, gdyż jak wspomniałem wcześniej pomagam rodzicom. A na studiach jak jest ? Jeśli interesujesz się rolnictwem naprawdę i chcesz zgłębiać wiedzę w kierunku uprawy roślin, ochrony, nawożenia, oraz uprawy gleby to polecam. Jak to na studiach są przedmioty łatwiejsze i trudniejsze które wymagają naprawdę solidniejszej nauki i poświęcenia im większej uwagi, ale wszystko jest do opanowania jeśli się tylko chce :)
Jeśli masz jakieś pytania zapraszam na PW. Pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 14 luty 2012 - 01:03.
cytowanie poprzedniego posta

#75 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 14 luty 2012 - 01:05

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

A jak jest z pracą po kierunku rolnictwo ? Dużo dziewczyn studiuje ten kierunek Pytam bo praktycznie sami faceci na tym forum :) Pozdrawiam

Dziewczyn studiuje dużo(mniej więcej pół na pół z chłopakami). Ale chyba tylko z tego względu żeby pisać przed nazwiskiem mgr inż. Bo jako takiej wiedzy mało która ma, są takie co nie wiedza jak krowa wygląda :blink:
Zapraszam na swój profil

#76 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 marzec 2012 - 17:38

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Witam. Wybiera się ktoś z Was może do UWM na Wydział Nauk Technicznych na kierunek : technika rolnicza i leśna bądź mechatronika? Byłem dziś na dniach otwartych drzwi i muszę powiedzieć, że uczelnia przypadła mi do gustu :P

#77 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:49

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Bo ogólnie fajna uczelnia jest :P
Zapraszam na swój profil

#78 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 29 marzec 2012 - 07:01

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Nie ma lepszgo miejsca do studiowania jak UWM i Kortowo
Sam skończyłem Rolnictwo i wszystkim polecam Olsztyn

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#79 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 14:30

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Ogólnie fajna uczelnia dobra atmosfera i najlepsze juwenalia w Polsce :P
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 13:30

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie mam pytanie zastanawiam sie nad studiowaniem zootechniki na uwm lub bioinżynierii produkcji żywnosci co lepiej polecacie jeśli chodzi o pracę i zatrudnienie i czy jest szansa że po tych kierunkach znajdę pracę jeśli nie mam prawa jazdy ? A może OŚ Proszę o odpowiedź pozdrawiam