DARoROL

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Polecane posty

milanreal1    319

Obecnie jestem na III roku Rolnictwa. Po I semestrze I roku rozwiązali TRiL a osoby co zostały dołączyły do mojego kierunku. Duży przesiew na matematyce. Osoby co dołączyły twierdzą że na TRiLu było ciężej, więc to taki łatwy kierunek nie jest. Parę zajęć mieliśmy na wydziale technicznym to prowadzący potrafią dowalić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Technika rakietowa i lotnicza była trudna?? :P Jak oni tam liście malowali farba i odbijali na kartkach... W takim wypadku jak ocenic poziom trudności na budownictwie czy jakiejś mechanice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz zależy od zdolności. Dla mnie matematyka i fizyka jest trudna. LUdzie z TRiLu na to narzekali więc tak łatwo nie jest. Chociaż na każdym kierunku zdarza sie trudniejszy przedmiot bądz prowadzący :D Teraz studenci są w USOSie a to jeszcze trudniejsze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyb430    4

Technika rakietowa i lotnicza była trudna?? :P Jak oni tam liście malowali farba i odbijali na kartkach... W takim wypadku jak ocenic poziom trudności na budownictwie czy jakiejś mechanice??

Jeżeli rozmawiamy o rolniczych studiach to nie o budownictwie albo o mechanice bo to inna bajka. Jeżeli ktoś lubi matematykę rysowanie jakichś projektów i pisanie sprawozdań niech idzie na TRIL. Jak lubisz bardziej biologię - rolnictwo...

Edytowano przez grzyb430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@gonzobonzobong co na tej fizjologii się robi ze dużo osób odleciało :unsure: ? Są jeszcze takie trudne przedmioty? Ciężko jest na tym kierunku? Ciężej niż na rolnictwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoopcio    3

Ciężko jest? :)

 

Ja nie mam większych trudności z naukami przyrodniczymi więc jest względnie, ale jak już ktoś napisał zdarzają się prowadzący którzy potrafią utrudnić przedmiot. Na moim roku najwięcej osób poległo na genetyce zwierząt, biochemii i anatomii (dość wymagające przedmioty)

 

Witam melduje się absolwent zootechniki UWM, polecam kierunek i atmosferę. Najciekawiej wspominam biochemię i genetykę, chociaż u nas najwięcej osób poleciało na fizjologii ;)

 

 

A z kim miałeś biochemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Ja akurat kończyłem administrację ale znałem sporo ludzi z rolnego, moge polecić Olsztyn jako miasto do studiowania, wogóle samo kortowo, atmosfera, agros, akademik blisko kac ronda jeśli dobrze pamiętam to w 7 było dużo rolnego, same fajne wpomnienia :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak w 7, sam w niej mieszkam :D Chociaż muszę powiedzieć że najgorsze rozróby i zniszczenia robi prawo i administracja.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Oj tam rozróby w każdym akademiku się zdażają ale imprezy za to jakie ;) . Teraz miał być chyba nawet remontowany ten akademik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No remont bo już z 5 lat temu miał być :D A kiedy będzie nie wiadomo. W każdym razie pewne jest ze jak zrobią coś na wzór DS8 to już po imprezach będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Przeczytałem temat i wypowiem się na temat TRiLu, gdyż jestem jego absolwentem. Ogulnie kierunek jest ciekawy dla osób interesujacych się rolnictwem od storny mechanicznej, produkcja zwierząca, roslinna i leśna to tam jest tylko lekko draśnięta. A niestety zeby zakumać szeroko pojetą ideę konstrukcji i potem samemu cos sklecić według obowiązujących norm i praw trzeba przejść przez matematykę, fizykę geometrię wykreślną, chemię, mechanikę, wytrzymałość materiałów, podstawy konstrukcji maszyn,itd..., a tam niema zabawy bo niektóre wykłady mieliśmy z kierunkiem Mechanika i Budowa Maszyn. Problem z tym kierunkiem był (i jest) taki że na dzień dobry przychodzi kupa lamusów nieświadomych powyższego (zaliczam siebie) i jest dyży odsiew na I semestrze. Dodam że ze mną zaczynało ponad 40 osob a ze sterej ekipu skończyło 6 osob + paru spadochroniarzy. Ale ogulnie jeżeli jeszcze istnieje to jak najbardziej polecam zainteresowanym technikę rakietową i lotniczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

Ja jestem na Ogrodnictwie i nie narzekam, bywało cięrzej ( genetyka, fizjologia roślin, Chemia ) ale bywało i łatwiej - dużo zalerzy kto jaką szkołe kończył wcześniej i jakie ma doswiadczenie. Osoby po liceum a tymbardziej chem-biol mają łatwiej na początku, potem im zaczynają się schody na przedmiotach zawodowych i dostaja po tyłku za to ludzie tacy jak ja po technikum musieli sie troche pomeczyć ale potem egzaminy zawodowe zalicza sie bez wiekszej nauki :P A tak naprawde studia kończą najwytrwalsi a nie najzdolniejsi. Jeżeli ktoś jest zainteresowany studiowaniem na UWM to oprucz nauki gdzie trzeba czasem troche przy sesji usiaść to niech zwrócą uwagę na KORTOWIADE, miłą atmosfere na kortowie i przyjaźń z ludzni dookoła. Pozatym osoby które będą zaczynać naukę właśnie na Ogrodnictwie mają do dyspozycji nowiutką szklarenke a w przyszłości ogród botaniczny.

Ja w tym roku kończę naukę ale powiem szczeże ze nie żałuje tego ze właśnie wybrałem Olsztyn.

 

pozdrawiam Tores

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jest może ktoś, kto realizował/ realizuje studia podyplomowe z Produkcji Rolniczej i Ogrodniczej, na Wydziale Rolnictwa?

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

A jak jest z pracą po kierunku rolnictwo ? Dużo dziewczyn studiuje ten kierunek Pytam bo praktycznie sami faceci na tym forum :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Z pracą, hm... oj u taty na farmie... full :D a tak poważnie, ja poszukuję, jednak w mojej okolicy mało jest miejsc w których można by pracować w tym właśnie zawodzie, ale coś mi się święci i nie tracę nadziei. A co do dziewczyn, na pierwszym roku zaczynało 15-20 (pamięć mnie już zawodzi w tym momencie bo zbyt szybko się większość ulotniła) do obrony dotrwało 7 dziewczyn, miło się współpracuje jeśli w grupie są przedstawicielki płci przeciwnej :) @barti212121 liczysz na zawiązanie bliższej znajomości ? :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Nie tak tylko zapytałem :) Sam powiedziałeś , że miło się współpracuje w grupie z dziewczynami :) Rozważam te studia tylko nie wiem jak perspektywy na przyszłość . A skąt ty jesteś ? że w twojej okolicy ciężko z pracą z zawodzie. A ty studiujesz dziennie czy zaocznie ? Jak jest na tych studiach ? Jak one wyglądają . Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Jestem z woj. Mazowieckiego a dokładniej z okolic Sierpca, pisząc o pracy w zawodzie miałem na myśli raczej pracę np. w firmie, biurze, doradztwie obracających się w kręgu rolnictwa, bo na brak pracy w rodzinnym gospodarstwie nie mogę narzekać. Obecnie skończyłem już studia i obroniłem tytuł inżyniera, studiowałem niestacjonarnie, gdyż jak wspomniałem wcześniej pomagam rodzicom. A na studiach jak jest ? Jeśli interesujesz się rolnictwem naprawdę i chcesz zgłębiać wiedzę w kierunku uprawy roślin, ochrony, nawożenia, oraz uprawy gleby to polecam. Jak to na studiach są przedmioty łatwiejsze i trudniejsze które wymagają naprawdę solidniejszej nauki i poświęcenia im większej uwagi, ale wszystko jest do opanowania jeśli się tylko chce :)

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam na PW. Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jak jest z pracą po kierunku rolnictwo ? Dużo dziewczyn studiuje ten kierunek Pytam bo praktycznie sami faceci na tym forum :) Pozdrawiam

Dziewczyn studiuje dużo(mniej więcej pół na pół z chłopakami). Ale chyba tylko z tego względu żeby pisać przed nazwiskiem mgr inż. Bo jako takiej wiedzy mało która ma, są takie co nie wiedza jak krowa wygląda :blink:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez IMATEUSZI
      Jaki kierunek? Szkoła? tak aby w przyszłości była możliwość pracy na gospodarstwie lub w branży rolniczej. ?
    • Przez anka899
      Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 
       
      Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
       
    • Przez Raugia
      Witam,
       
      Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

      Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

      Pozdrawiam
      Raugia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj