DARoROL

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DARoROL    0

Witam wszystkich bardzo serdecznie, widząc, że powstała nowa kategoria odnośnie studiów chciałbym poznać wszystkie osoby i dowiedzieć się kto skończył, studiuje lub wybiera się na nasz Uniwersytet :) (Rolnictwo, Zootechnika, Weterynaria, Ogrodnictwo, Ochrona środowiska)

Ps. Skończyłem rolnictwo na wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

Mile widziane opinie o uczelni, chętnie również udzielimy tu rad dla młodych pokoleń :D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Kierunek Rolnictwo na tym samym wydziale choć jak składałem dokumenty to uczelnia nazywała się Akademia Rolniczo - Techniczna Wydział Rolnictwa i Kształtowania Środowiska ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

KSiR Rolnictwo na ostatnim MGR

Bioinzynieria Zootechnika tez ostatni semestr MGR, mam nadzieje ze uda mi sie miec 2 dyplomy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja rolnictwo, teraz będzie III rok. UWM najlepszy przede wszystkim mają najlepsze juwenalia :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie mm porównania z innymi kierunkami, dużo zależy od szczęścia i prowadzących. W porównaniu do weterynarii to 1(bardzo łatwe) w porównaniu do humana to 10(bardzo trudne) :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Ja rolnictwo, teraz będzie III rok. UWM najlepszy przede wszystkim mają najlepsze juwenalia :D

@milanreal1 to gratuluję :) jak Ci poszła genetyka roślin i chemia rolna z kim miałeś te przedmioty ? :D a teraz III rok Szczegółowa uprawa roślin :rolleyes: aaa co do juwenalii to naturalnie popieram w 101% B)

 

@rower56 wiadomo trzeba się edukować bo bez tego się nie da, ale ja gdybym miał wybierać jeszcze raz to znów wybrałbym rolnictwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

z genetyki już nie ma tego wrednego babsztyla a chemia - przedmiot bajka - zwolniony z całego roku ogólnej i analitycznej swego czasu ;)

 

 

Ja rolnictwo, teraz będzie III rok. UWM najlepszy przede wszystkim mają najlepsze juwenalia :D

teraz to jest gównarzeria i bydło na kortowiadach - serio - impreza powinna być dla obecnych studentów i ewentualnie byłych studentów a nie młodzieży z olsztyńskich gimnazjów jak to bywało często i gęsto.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tez juz jestem absolwentem UWMu tyle ze inny kierunek a mianowicie- Prawo-(obroniony w piatek 13 maja 2011) jedno jest pewne kazdy bedzie wspominal czas studiow z nostalgią (no moze procz sesji po 6 ciężkich egazminow nie liczac zaliczen cwiczen nie bylo najfajniejszym czasem ale jesli ktos chce to da sobie rade)

Co do kortowiady mi tam nie przeszkada ze caly Olsztyn sie na nia zlatuje najwazniejsze jest iz ten czas spedza sie w gronie przyjaciol, a atmosfera na tej imprezie jest naprawd super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal1 to gratuluję :) jak Ci poszła genetyka roślin i chemia rolna z kim miałeś te przedmioty ? :D a teraz III rok Szczegółowa uprawa roślin :rolleyes: aaa co do juwenalii to naturalnie popieram w 101% B)

 

Genetyka może chwalic sie nie będę bo miałem poprawke :D Ale chemia rolna to poszla super, ćwiczenia na 4, egzamin na 4.

 

@Nikita_Bennet ja tam nie zwracałem uwagi na otoczenie. Bawiłem się w gronie swoich przyjaciół i było zajefajnie. Po 1 nie padało, po 2 atrakcji nie zabrakło. Po koncercie Eneja kilka dni chrypka mnie trzymała :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

5 kortowiad - na każdej padało - KORTOWIADA bez deszczu to nie kortowiada ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak wiem, taka tradycja zawsze była. W tym roku trochę zmienili termin może dlatego :D Ale co tam przynajmniej na górce kortowskiej w czasie koncertów obyło się bez ślizgawek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

znaczy się slizgawki nie było?

A krzaki się chociaż ruszały?

;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się dowiedzieć kto w tym roku wybiera się na studia rolnicze zaoczne, ponieważ ja mam zamiar iść właśnie na ten kierunek i chętnie poznam kolegów z jakimi będę miał przyjemność się spotkać na UWM czekam na odpowiedzi...pozdrawiam Łukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Studiowałem Vete jeszcze na AR-T. Na którymś tam roku zmienili na UWM. Najlepiej pamiętam Kortowiady i biochemię ze Strzeżkiem. Na jednym i drugim była jazda. Natomiast drogę przez las na Dajtki to z zamkniętymi oczyma bym przeszedł :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

Fajnie się czyta te pochlebne opinie o szkole. Ja dopiero się wybieram przyszły student rolnictwo dzienne :) Fajnie by było jakby więcej przyszłych studentów się wypowiedziało i oczywiście byłych. Mam pytanie trochę z innej beczki, jak jest z pracą po tych studiach?

@dabaz na prawdę tak ciężko na wet jest? Moi znajomi studiują tylko, że na sggw, to z maturą z chemi i biol po 80 na roz oczywiście ledwo sie dostalli.

 

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

znaczy się slizgawki nie było?

A krzaki się chociaż ruszały?

;)

 

2 lata temu lało ciągle, z góry było same błoto. W niedziele chłopaki którym, w miarę faza spadła zjeżdżali na snowboardzie z górki :D Hmm a szczerze nie obserwowałem, zresztą w większości są drzewa wysokie, krzewów raczej mało :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

dobaz strzeżek "fajny" facet. Miałem okazje zdawać u niego 3 (słownie - trzy) egzaminy z rożnych przedmiotów w tym biochemie i andrologie. Do dziś z rozrzewnieniem wspominam te chwile :lol: Powiem szczerze to mógłbym jeszcze raz przeżyć Strzeżka żeby móc wrócić na studia i do akademika. Co to były za piękne lata. Jeżeli ktoś chce studiować na UWM-ie to tylko studia dzienne i akademik. Wspomnienia do końca życia gwarantowane. Jeszcze dzieciom będziecie opowiadać jak to się studenci bawią. Chociaż w niektóre rzeczy mogą wam nie uwierzyć. w sumie ja sam czasami się zastanawiam jak to było możliwe, że nikt przy tym nie zginął czy też nikomu ze znajomych się rodzina nie powiększyła :lol:

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

2 lata temu lało ciągle, z góry było same błoto. W niedziele chłopaki którym, w miarę faza spadła zjeżdżali na snowboardzie z górki :D Hmm a szczerze nie obserwowałem, zresztą w większości są drzewa wysokie, krzewów raczej mało :P

To w tamtym roku lało ciągle :P

Też jestem z UWM z wydziału ROLNEGO :D W lutym obroniłem inż. :P

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

Ja też wybieram się na rolnictwo dzienne. Mam takie pytanko, czy ciężko jest dostać akademik? Kiedy trzeba złożyć podanie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak masz daleki dojazd i niski dochód to dostaniesz się bez problemu. A do kiedy trzeba oddać podanie to patrz na stronach internetowych czy jest coś nowego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez IMATEUSZI
      Jaki kierunek? Szkoła? tak aby w przyszłości była możliwość pracy na gospodarstwie lub w branży rolniczej. ?
    • Przez anka899
      Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 
       
      Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
       
    • Przez Raugia
      Witam,
       
      Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

      Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

      Pozdrawiam
      Raugia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj