Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

641 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Piotrek153624

Piotrek153624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 15:35

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Co prawda nie mam doswiadczenia z pracą w lesie ale miom zdaniem stwożone do tego sa ciagniki Valtry a najbardziej stare modele czyli Valmet ich zaleta jest gładki spód gdzie nie wystaja żadne rórki cczy jak w C 360 pompki hamulcowe czy skrzynki z akumlatorami , pozatym ciagnik ten jest bardzo skrętny a na dodatek wentylnice w kołach są zabezpieczone mówkami i mozna na nie zakręwcić korki i wtedy rzadna gałaż nie grożna oprócz tego ma mocny WOM co przy przacy z rębakiem jest ważne no i oszczędny i trawały silnik a cena takiego ciagnika to około 30 tys zł

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Dzisiaj, 23:52
  •  

#82 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 16:17

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych mój znajmy ma ursusa 914 i 1614 i nie narzeka
u mnie syche tereny i większość to sosna

#83 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 11:57

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ja do lasu polecam Masseya fergusona 698 mocny,zwrotny,oszczędny,wygodny tylko najgorzej jest z ceną części, ale jak poszukasz dobrego modelu to będzie ci służył na długie lata i jeszcze trochę kasy zostanie.

#84 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:18

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych ja do lasu jezdze mtz'tem z wyciagarka no i czasem jumzem ale to juz jak jedziemy na dwa traktory teraz konczymy capitalke kolejnego mtz'ta to zastapi jumza ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#85 Share 1witek1

1witek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:18

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych mój znajomy a raczej sąsiad bardzo długo miał c 330 oczywiście nie on nim jezdził tylko pracownicy w lesie (ile razy był spawany łatany itp to inna sprawa bo przeszedł swoje) jakiś czas temu(w 2007) zakupił ciągnik Goldoni jeden z tych modeli łamanych ,silnik 50km JD turbo szczerze powiedziawszy zdziwiłem się że zdecywał się na niego ale jest b.skrętny bardziej niż 30tka no wiadomo mocniejszy .Ceny nie znam spytam się go przy okazji ;) . jechałem nim to pozytywne wrażenia w lesie bajka bo wszędzie wjedzie mały,mocny i zwrotny do lasu jak najbardziej OK. I po przesiadce na niego nie narzeka na spalanie jakoś specjalnie

#86 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:22

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych '1WITEK1' a dalbys linka do takiego ciagnika ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#87 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:33

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych w naszych terenach w lasach pracuja 330 i 360 a tan dzie juz one nie daja rady to zwany jest LKT ake tylko w sporadycznych sytuacjach, lesnicy nie wpuszczaja ciagnkiów z napedem 4x4 gdyż te sa cieżkie i wiecej szkody czynia niż pozytku. tam gdzie pracowałem w lesie 330 można uciagniąć naewt 2,04m3 tylo zależy dużo od operatora sprzetu bo taką sztukę ciagnięto trzydziestka a MTZ podpioł się do 2.14 m3 i nie mógł ruszyć dopiero po kobinacji pociagnał o był to też operator który pracował w lesie. sposób podpiecia dłużycy do ciagnika i zdolności operatora znaczą wiecej niż dużej mocy ciagnik. w lasach co w nich pracowałem to bagna i piasek gdy grzebniesz to się odpinaj po już siedzisz po ramę.

#88 Share 1witek1

1witek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:23

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych JASNE,PROSZĘ ;)

#89 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:39

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych dzieki ale z takim sie jeszcze nie spotkalem ciekawy hehe do lasu w sam raz wszedzie sie zmiesci a nie wiecie ile wazy ?? bo chyba nie pisze

#90 Share michaln89

michaln89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2009 - 11:37

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Mam zamiar kupic traktor do 50tys zł o mocy od ok 100do niewięcej niz 120KM .
ma to byc traktor główny w moim gospodarstwie (czyli pług, agregat, talezówka)
problem w tym że niewiem co wybrac zastanawiałem się nad fendt-em lub deutz-em ale wgre wchodzą też inne marki

prosił bym o jakies propozycje ???

z góry thx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 02 luty 2009 - 11:41

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Za 50tyś można znaleźć coś nowszego z zachodnich np:MF-a 110km,za te pieniądze i z tego roku ciężko by było znaleźć np;Fendta.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#92 Share michaln89

michaln89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2009 - 11:43

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych ale słyszałem że w MF siadają skrzynie i elektronika i niewiem czy to prawda?

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2009 - 11:53

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Fendt będzie miął grubo ponad 20 lat także raczej nie warto, JD to pewnie też tylko z okrągłą kabiną ;) .
Za 45 tyś dorwiesz ładnego MF 3120, 3095 itp, to już nowoczesne ciągniki z bogatym wyposażeniem i dobrym komfortem, zostanie jeszcze na pierwszy przegląd. Podobnie wygląda sprawa z Case 5140, ja bym wybierał właśnie między MF a Case.

#94 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 02 luty 2009 - 11:55

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Czy siadają?.Wszystko zależy jak ciągnik był użytkowany i jak robiona była obsługa:
-wymiana olejów zgodnych z zaleceniem producenta.
-wymiana filtrów.
W MF skrzynia jest smarowana pod wysokim ciśnieniem i wystarczy że filtr zapchasz od skrzyni o pojeździsz trochę i nie ma smarowania a wtedy wiadomo co się dzieję zaciera się np:łożyska dlaczego te ciągniki tyle służą na zachodzie a w Polsce zaraz awaria,na pewno zależy to od przepracowanych godzin ale dużo ludzi nie ma pojęcia jak się użytkuje nie dawno widzę się na skupie z facetem z sąsiedniej miejscowości i pytam się go jak mu się sprawuje czy wymieniał olej filtry a on do mnie jak kupiłem 2 lata temu to nic nie wymieniałem żadnych olejów i filtrów i teraz cytat;"Jal chodzi to niech chodzi wszystko działa jak się zepsuje to się naprawi" albo ktoś pisze na forum ze długi czas mu się świeci kontrolka od skrzyni i dopiero się jak mu ciągnik odmawia posłuszeństwa.Wiele osób na tym forum strasznie narzeka na ciągniki głównie mówią o skrzyniach że spsują że na nawet seria 30XX wadę skrzyni.Według mnie to nie prawda po prosty na żywotność skrzyni głównie wpływa wymiana płynów w czas oraz filtrów.Jak skrzynia nie ma smarowanie to normalne że się coś w niej zepsuje.Przy wyborze ciągnika na twoim miejscu nie do końca bym się kierował marką jak ja stałem przed wyborem ciągnika nie patrzyłem do końca na markę tylko stan.
Teraz pewnie zrobi się w temacie duży ruch zwolenników i przeciwników MF ;).
pozdrawiam.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#95 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:07

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Rozumiem że chcesz coś prostego, bez elektroniki, rozejżyj sie za Case 1056XL albo MF 399, za 40 tys.zł powinieneś znaleźć jakiś godny egzemplarz z pierwszej połowy lat '90 ;)

#96 Share michaln89

michaln89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:12

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych o co do MF to czym różni się electronic od autotronica i datatronica bo widziałem że są takie trzy różne wersje

#97 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:31

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Z tymi wersjami to nie wiem.

A co do ciagnika to powiem Ci tak do 50tys zł i o tej mocy to ja bym wybierał miedzy dwoma ciagnikami Case 5130 a MF 3095 lub troszke większym ciągniki podobne technicznie Case ma rewers elektrochydraluiczny a MF wiecej biegów MF moze mnie spalic ale tego na 100% nie wiem.
Case jest troche cięzsze komfort i w tym i w tym prawie ten sam.

A który wybrac to ja juz bym nie patrzył czy to Case czy MF tylko na stan techniczny danego egzemplarza to jest najwazniejsze.

A awaryjna skrzynia to jest porpostu mit tak jak to wytłumaczył @masseyferguson6140 bedziesz dobrze uzytkował to nie bedziesz miał problemów.

#98 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:10

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych te 3 wersje to rodzaj komputera "pokładowego" ;) tego co jest na prawym bocznym słupku....
Wg. mnie najlepszy bedzie MF 3125, albo Case 5140.... super maszyny, jak za tą cene,....... :)

#99 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2009 - 13:51

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych jak niedbasz o ciagniki to jd seria 30**i 40** albo case 5130 wygoda mniejsza a jak stac cie wymienic wszystkow odpowiednim czasie to MF 30** duzo wygodniejszy i nowoczesniejszy od JD i case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 luty 2009 - 14:04

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Sory ale jednak się nie zgodze bo Case 5130 i MF 30xx sa prawie tak samo komfortowe i rozwiazania technicznie tez podobne tu EHR i tu w jednym i drugim 4 półiegi pod obciązeniem w Case rewers elektrohydrauliczny w MF-ie mechaniczny wyciszenie prawie takie samo no chyba ze mówimy o 3125 to w nim jest troche ciszej chyba niz w Case.