Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

641 odpowiedzi na ten temat

#621 Share LukaszC360

LukaszC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO TROSZECZKE MECHANIKA

Napisany 22 listopad 2015 - 20:34

witam kolegów  poszukuje ciągnika w przedziale 100  koni mechanicznych    no i przypadła mi do gustu   renault 110.54  lub 106.54  .      czy ktoś kto miał kontakt z  tym ciągnikiem może mi powiedzieć czy to jest dobry wybór bo w moich terenach renówki mają dobrą opinie. nie ukrywam że nie interesują mnie opinie takich ludzi którzy słyszeli od znajomego i od sąsiada  wolał bym  by wypowiedział się ktoś kto ma lub miał jeden z tych ciągników niezależnie który bo biorę  oba pod uwagę  ciągnik ma pracować głównie w pługu agregacie i może     kosiarka dyskowa z czasem prasa z nożami      za odpowiedz z góry dziękuje

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Dzisiaj, 17:07
  •  

#622 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 12:17

Co z tego że drogie jak to się nie psuje.
Do usrusów i zetorów tanie rzemiosło to pada co chwilę, a oryginalne części do zetora potrafią być cholernie drogie, a do nowszych często gorzej dostepne niż do zachodnich ciagników i w podobnej cenie.
Tanie to są czesci do zetora sie72xx 77xx i to jeszcze podróby, bo remont skrzyni biegów na oryginalnych cześciach to kilka tysięcy zł....

Dwa lata temu robiłem kapitalke skrzyni w zetorze 7011. Ciągnik od nowości u nas, skrzynia nigdy nie ruszana. Wymienione 2walki, kola od chyba 3biegow,czesc synchronizatora, wszystkie lozyska i nie pamiętam co jeszcze. Cena cos kilo 3,5tys zl- wszystko zamawiane w zetorze w Kaliszu. Ciągnik rocznik '83, przebieg w momencie remontu cos 12-15tys mth(licznik nie działa :). Moim zdaniem jeden remont na 30lat i paręnaście tysięcy motogodzin kosztujący na ori częściach 3,5kola to niewielki wydatek. W zachodnim niech ta skrzynia pochodzi dluzej, ale jakakolwiek awaria jakie pociągnie za sobą koszta?
Edit
W jednym z wątków tu przekierowanych, ktos napisal ze jak chce sie kazda zime spędzać w garażu na robocie sprzegla i innych pier**l. Jakos sie z tym na podstawie własnego doświadczenia zgodzić nie moge-do sprzegla ostatni raz bylo zagladane kolo 10 lat(może lepiej) temu. O skrzyni wspomniałem wyżej, a o silniku pisałem w innym wątku. Jeszcze wspomaganie do zrobienia no i przod jest rozbity(tez nie ruszane od nowości), ale to juz plan na kolejna zimę. A dodam ze ciągnik nie byl przesadnie chuchany i dmuchany. Takze nie wiem jak dobite egzemplarze są ściągane, czy jakie maja przebiegi.

Edytowany przez daron64, 10 styczeń 2016 - 20:13.

#623 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:15

a co powiecie o ciagniku same explorer II z ładowaczem? Jest sens sie za takim rozgladac?

#624 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:00

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Bardzo fajny zwinny mocny ciągnik i do tego bardzo oszczedny

#625 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 22:27

witam, nowy na forum. mam do wyboru traktorki do 50 tys : renault 80.14 7300 mth 86r, john deere 2850 13000 mth 90r, deutz fahr dx 4.10 9000 mth 88r.

wszystkie z turem. Który byście wybrali

#626 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 16:40

wybrałem renault ceres 95x 50 tys 94r 7000 mth . macie jakieś opinie na temat tego traktora - na co uważać, spalanie, awarie itp

#627 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:48

fajny traktor

#628 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 10:56

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych witam poszukuje ciagnika z turem okolo 70 80 km do ceny 80000 max znalazlem pare nh td no i fergusony i pare jd. nh w miare swiezy 2007 rok a jd starsze okolo 2000 rok co byscie polecili?

#629 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 11:03

Mają już założone TUR-y? Jeśli tak to w każdym z wypadków uważał bym na sprzęgło i przodek który możne być wyeksploatowany dość mocno. Osobiście nie mam przekonania do NH więc polecił bym Ci JD w tym wypadku ciągniki solidnie wykonane. NH w mojej okolicy ma dość nie pochlebna opinię zwłaszcza z TUR-em tj szybko zużywające się sprzęgło jak zobaczyłem docisk w jednym z nich to po prostu szok nie było co ratować wszystko nowe musiało iść przebieg 1900mth.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#630 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 12:29

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Jeżeli z tirem to tylko na rewersie eh i w tedy nie ma problemu że zuzywajacym się sprzeglem. Poszukaj valtra c90 super ciągnik do tura albo ze starszej seri 6350. Twarde proste i dobrze zrobione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 13:27

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych http://olx.pl/oferta...57-IDgamrZ.html

http://olx.pl/oferta...57-IDg2fX5.html

http://olx.pl/oferta...57-IDcIbvt.html

http://olx.pl/oferta...57-IDdYBct.html

http://olx.pl/oferta...57-IDewSeJ.html

http://olx.pl/oferta...57-IDf5Q2B.html

http://olx.pl/oferta...57-IDg8tg3.html

http://olx.pl/oferta...57-IDeeLgB.html

http://olx.pl/oferta...57-IDflF1D.html

http://olx.pl/oferta...57-IDebkGf.html

http://olx.pl/oferta...57-IDgc5vJ.html

takie cos wyszukalem osobiscie mi wpadl do gustu ten nh 60 km 1500 mg a wy co byscie wzieli?
to moze lepiej szukac czegos bez tura i tura osobno kupic?
a moze sie sprezyc i wziasc nowy c380?

#632 Share klocu26

klocu26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 13:54

Cześć!
Poszukuję przyzwoitego traktora do 50 tys. zł, moc około 100 KM, fajnie jakby miał napęd na przód. 

Moje typy:

Same Antares 110
Hurlimann 6115XB
Lamborghini 1060
Same Titan 165

Może macie jakieś opinie na temat tych maszyn, ewentualnie może coś innego w tym budżecie, co sprawdzi się w gospodarstwie 30 hektarowym. 

#633 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 22:16

W tym przedziale cenowym  polecam ci Zetora 9540 (95KM) lub 10540 (105 lub 110). Sam mam tego pierwszego. Mocny, trwały, tani w użytkowaniu, ciężki i naprawdę wiele potrafi. Dużo sztuk trafia się dobrze wyposażonych, pneumatyka jedno i dwu obwodowa, prosty zetorowski EHR lub EHR Boscha, 4 wyjścia hydrauliczne, siedzenie grammera lub pneumatyczne.  Kabina komfortowa, ogrzewana, można posłuchać swobodnie radyjka. Doskwierać może brak rewersu, ale jeśli ciągnik nie będzie pracował w ładowaczu to idzie się przyzwyczaić. Skrzynie czy to 3biegowa z dwoma półbiegami czy 4 biegowa ze wzmacniaczem do prac w polu na brak biegów nie można narzekać, tak samo w transporcie.

Jeśli będziesz miał więcej pytań to pisz. Polecam

#634 Share klocu26

klocu26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 22:26

W tym przedziale cenowym polecam ci Zetora 9540 (95KM) lub 10540 (105 lub 110). Sam mam tego pierwszego. Mocny, trwały, tani w użytkowaniu, ciężki i naprawdę wiele potrafi. Dużo sztuk trafia się dobrze wyposażonych, pneumatyka jedno i dwu obwodowa, prosty zetorowski EHR lub EHR Boscha, 4 wyjścia hydrauliczne, siedzenie grammera lub pneumatyczne. Kabina komfortowa, ogrzewana, można posłuchać swobodnie radyjka. Doskwierać może brak rewersu, ale jeśli ciągnik nie będzie pracował w ładowaczu to idzie się przyzwyczaić. Skrzynie czy to 3biegowa z dwoma półbiegami czy 4 biegowa ze wzmacniaczem do prac w polu na brak biegów nie można narzekać, tak samo w transporcie.
Jeśli będziesz miał więcej pytań to pisz. Polecam

Malo jests tych Zetorow, oglądałem jeden wizualnie ładny na Podlasiu, ale niestety kopci no i cena, 50 tys plus VAT, za w sumie niewiadomą bo może być tylko wtrysk a i pompa może się kończyć.
Przypadły mi do gustu Massey Ferguson 30X0, ładne 3090, 3080 i im podobne można już w tej kasie znaleźć, tylko też nigdy nie wiesz co kupisz.

#635 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 23:20

Nie ważne jakiej marki ciągnik, każdy będzie niewiadomą. 

Musisz obejrzeć kilka sztuk dla porównania. Warto sprawdzić odmę czy nie wali nią olej, wtedy wiadomo, że silnik jest już słaby. Za regenerację pompy wtryskowej zapłaciłem 1800zł, ale ciągnik zrobił się nie do poznania, drugie tyle żwawszy.

Koszt zakupu ciągnika to nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze zapasu na podstawowe wymiany typu olej i filtry a do tego dojdą jakieś poprawki, które należy wykonać.

Przykładowo za swego Zetora dałem 46tys zł z transportem, ale na dzień dobry na przegląd i wszelkiego rodzaju niezbędne naprawy i poprawki wydane było prawie 5tys zł. Niby pierdoły, ale się uciułało. Same płyny i filtry to koszt około 1tys jak nie więcej.

#636 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 23:29

Też polecam jak coś serie 7520-10540

Na wiosnę nabyłem 8540 tylko z szybką skrzynią - na liczniku ma max 42kmh.

Brak słów jak chodzi! Jak dla mnie petarda ;)

Oglądnąłem z 10 sztuk, a kupiłem 5km ode mnie chociaż był do roboty ale za koszt lawety sobie zrobiłem co było widać. Większość była na zapas, a i tak poszło z 8 tys na wysztko, w tym oleje filtry itp

Ja np za zrobienie pompy i wtrysków zapłaciłem 800zł. Turbo 650. Drogie to było sprzęgło z zamachem...

Ja kupiłem Zetka bo Mf u nas  na miejscu nikt nie chce robić i każdy mówi że koszty potrafią być horendalne...

W 30xx nie przypadła mi kabina do gustu, porażka z widocznością na boki!

I absolutnie omijać polskie  'salonówki'

Wolne, zero wyposażenia i jeszcze poniszczone i podrutowane (20lat w Polsce robi swoje)

Edytowany przez Hinco, 15 listopad 2016 - 23:58.

#637 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 00:03

W lato w swoim robiłem sprzęgło, tarcza 220zł, stoczenie docisku plus inne pierdoły jakie mi robił zakład 120 zł. Mechanik za robociznę 400zł. Teraz zakupiłem opony na przód Cultory 380 70 R24 (2800zł), do lekkiej poprawki i uszczelnienia mam podnośnik tył, siłownik wspomagania i elektryka do poprawki / przeróbki (nowe halogeny robocze) i z czasem musze się rozejrzeć za siedzeniem bo to moje jest standardowe zetorowskie jest strasznie niewygodne.

Ogólnie mój egzemplarz to właśnie taka uboga wersja krajowa, ale za jej zakupem przemawiał  stan techniczny. Na szczęście skrzynia szybka i z pneumatyką do przyczep. Ktoś oszczędził na siedzeniu, wyjściach hydraulicznych (tylko 2 i wolny powrót) no i obsłudze podnośnika (wajcha). Druciarstwa na szczęście brak :)

Edytowany przez sebastian264, 16 listopad 2016 - 00:09.

#638 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 00:08

A widzisz, miałeś może nowszy typ już.  Ja musiałem wymienić wałek sprzęgła WOM razem z taką gwiazdą co z nim współpracuje i cześć niedostępna bo zastąpiono to innym sprzęgłem i zamachem, wałek ten sam ale sprzęgło to już tzw'słoneczko' montowane dość długo w zetorach. Całość to coś około 2tys

Mi podnośnik opadał przez siłownik pomocniczy, jak postał zasysał przez niego powietrze które potem przy pierwszych kilku podniesieniach usiekało i powodowało opadanie podnośnika. Po jego uszczelnieniu przeszło

Ja mam grammer i jest fajnie  :ph34r:

Ps

Te np są od prawie roku w ogłoszeniach

https://www.olx.pl/o...html#a068239445

https://www.olx.pl/o...html#a068239445

Edytowany przez Hinco, 16 listopad 2016 - 00:10.

#639 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 00:12

Co do sprzęgła to wydaje mi się, że ja mam właśnie starszy typ. Mój jest z 1996r na przedniej osi jak w ciężkich Ursusach a twój?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 00:16

98 i też ciężka oś. Chociaż w Polsce części nie dostępne i z jednej strony krzyżak i zębatka od zwykłych polskich założyłem(gruby freż na 'wale koła', był drobny)

W 50kzł można popatrzyć na DF agroxtra albo agroplus ( z lat 90), widziałem jednego ale zajechanego rok temu i praktycznie nie było ich wtedy w pl