Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

641 odpowiedzi na ten temat

#521 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 08:58

turmomatik to jest sprzęgło które ma poślizg do 1000 obrotów a na wyższych pełną moc i tam wymienia sie olej co 5000 mtg.

Skrzynia jest bardzo prosta zwykła tylko że synchronizowana ,skąplikowane skrzynie w fendt to nowsze modele a najstarsze modele ze skaplikowaną skrzynią to seria 500 ale to raczej już poza twijm zasięgiem,wymiana oleju jak we wszystkich innych,jak kupisz w miarę normalnego fendta to długo nic sie nie popsuje ja prowadze usługi gdzie fendty robią bardzo duże przebiegi i najczęściej co mi się psuje to kogut który gdzięś urwie i takie pierdoły światła coś zagnę jakąś końcówkę drążka najwiękrzą awarię jaka miałem to w przednim moście łożyska zwrotnicy ale robota 10razy łatwiejsza jak  w ursusie a łożyska 2 sztuki coś po 80zł bardzo dobrej firmy, fendty jakie posiadam to 305ls , 307ci, 612lsa,

odnośnie luxusu niewiem co ci napisać ciche i wygodne do obsługi ocywiście nie ma takich głupot jak np. w fergusonach że trzeba rozbierać skrzynię żeby mieć dwie prędkoćści wałka, tak jak dla ciebie z 3p na początek co odczujesz jako bajer to oddzielne sprzęgło wałka dwie lub trzy prędkości wałka mają więcej predkości wałków ale w twojm przedziale to raczej 2lub 3 predkości 540 750 1000 ale to tez wiere ułatwia

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Dzisiaj, 23:18
  •  

#522 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 14:56

a ile może kosztować naprawa turbomatiku i czy często się psuje?

szukając w internecie spostrzegłem że niektóre traktory są oznaczone końcówka ls a niektóre bez, jest jakaś różnica? bo w temacie jestem ciemny

a z tym komfortem to chodziło mi raczej że kabina jest wyciszona, nie słychać tak bardzo silnika w środku że np. można radia słuchać podczas pracy i po paru godzinach orki nie ogłuchnę, albo jakieś ogrzewanie w zimne dni.

Napisałeś że jest oszczędny wiec jak wychodzi spalanie 75km?

jakim olejem zalewasz silnik?

a części zamienne to gdzie zakupujesz?

i jeszcze jedno po ile tyś motogodzin mają twoje Fendt-y

#523 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 20:42

naprawa napewno była by kosztowna z nowych części ale to się aż tak nie psuje są używki,pisałem że olej według instrukcji wymienia się co 5000mtg więc samo za siebie mówi że nie czesto.

Traktory z końcówkami ls ,lsa i inne bez końcówek nie ma ale tak zgrubnie to oznacza model starszy młodszy itd.

Radja spokojnie posłuchasz bo z reguły jest w orginale więc poto żeby słuchać,ogrzewanie ma dość dobre a praca to prawie przyjemność.Spalanie napewno więkrze jak perkins i dużo mniejsze jak zwykła 60tka ciężko to mdokładnie opisać ale jest oszczedny napewno po perkinsie w ciężkiej robocie pewnie podobnie ale pospacerować to perkins oszczędniejszy,olej mineralny 15w40 mobil 15zl litr.jakieś łożysko dostaniesz w sklepie z łozyskami filtry podbieram w sklepie z osobówkami bo serwisów nie mam w okolicy.

305 i 612 grubo bardzo ponad 10000mtg jesli chodzi o ścisłość to ten 307c  ma tylko 4000mtg i jest najgorszy z mojch w sumie silnik deutz nie można porównac do MWM.ale ten raczej ciebie nie dotyczy bo 2003r i nie w tej cenie.

#524 Share MafiaDG

MafiaDG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 20:28

Witam mam 30 hektarowe gospodarstwo głownie produkcja roślinna 25 ha ornego i 5 ha łąk i mam ogromny dylemat ,ponieważ jak dobrze wiecie wybór ciągników na rynku wtórnym jest ogromny i nie wiem jaki wybrać , z jakiej stajni . Budżet na niego mam ograniczony i planuje wydać na niego od 45 tyś do maksymalnie 65 tyś zł . Zamierzam wybrać jakiś o mocy od 105 do 120 km , który pracowałby przy turze , czyli na bank skrzynia synchro i rewers elektrohydrauliczny oraz ciężkie prace czyli pług atlas 4x50 (zabezpieczenia hydrauliczne) talerzówka 2,7m , sprężynówka 3m oraz prace przy przyczepach 2x6t i prasie rolującej . Dotychczas miałem Pronara 82 SA ale sprzedałem go za 50 tyś bo za słaby był do orki z atlas`em i radlił a nie orał ( 2 polowa z reduktorem dla kumatych) . Najlepiej jakby miał klimatyzowaną , szczelną kabinę , wydajną hydraulice i w miarę mocny podnośnik ( bo planuję zakupić agregat uprawowosiewny 2,7 - 3 m ) i ewentualnie EHR . Proszę o racjonalne podpowiedzi .

#525 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 20:53

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych jakiegoś Jd lub fendta polecam

#526 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 21:21

Już za ok 70tys można wyrwać jakiegoś aresa 100-120KM. Wygodny, rewers, mocna hydraulika. Jeśli masz ograniczony budżet to tymbardziej nie stać cię na jakieś wynalazki i tanie rzeczy. Lepiej czasem pożyczyć i brać droższe niż tanie. To 'tanie' wychodzi później....

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#527 Share MafiaDG

MafiaDG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 21:45

Ja wole mieć coś do 65 tyś niż pożyczkę  , więc zostaje przy tej granicy . Dodam że wolałby taką markę przy której nie zbankrutuję jak coś mi pierd*lnie bo mam kolega który kupił fendta 511 i po roku rozpierd*liła mu się skrzynia i to był wydatek z rzędu 10-14 tyś a gdy kupił go za 70 tyś to te 10 tyś to sporo .

#528 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 21:59

no właśnie o tym mowie :)

jak ma się nie psuć Fendt 511 za 70tys, skoro przyzwoite sztuki są w okolicy 100tys :)  Sam sobie odpowiadasz na pytanie.

Za 65tys to możesz kupić starszą renowke xxx-54 ale bez wygód...   

sami kupilismy rok temu za 60tys ciągnik 90KM z 2003r w pełnej mechanice. Po roku nic się nie dzieje, ale już wolałbym coś mocniejszego.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#529 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 22:02

a jaki zachodni ma tania skrzynię proszę o odpowiedz . w naprawie o takiej jak ty piszesz elektro hydrauliczna wszyscy piszą że mf ma tanie części choć ja osobiście w to nie wierze

#530 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 07:56

Mf ma tanie części akurat mf nie ma najtańszych części 

A co powiesz na temat Case 5150 lub 5140??

Edytowany przez KacperDemczuk, 08 listopad 2015 - 07:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 08 listopad 2015 - 08:04

rewers chcesz miec przy kierownicy? jesli nie to polecam john deera 6400, 105kM prosty ciagnik zwrotny jak do tura, skrzynia Powerquad nie do zajechania w tych maszynach co podales bedzie sobie latal(zalezy tez od ziem jakie masz) a spali na pewno mniej na hektarze niz szescdziesiatka. Za 65tys powinienes znalezc jakis niezly egzemplarz.

#532 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 listopad 2015 - 09:12

Ja proponuję mf z serii 61xx, są to jedne z najbardziej udanych serii, poczytaj sobie o nich na forum, jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią o nich. A jak jest ze spalaniem w renault ares?

Edytowany przez mfek3050, 08 listopad 2015 - 09:40.

#533 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 10:08

ale kolega chce z tanią skrzynia żeby przy naprawie nie była taka droga jak w fendzie czy w tym jonie naprawi skrzynie np za dwa tysiące

#534 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 10:12

za 2 tysiace to nawet w ursusie nie naprawi calej skrzyni. mf i renault ares to ta sama skrzynia a jak wszyscy wiedza skrzynie w mf-ie do najlepszych nie naleza

#535 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 10:16

a kolega wyżej pisze że o mf złej opinii nie słyszał

więc zadam inne pytanie czy naprawa takiej skrzyni 10 tysięcy czy tak dużo

#536 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 listopad 2015 - 10:22

Mf ma tanie części akurat mf nie ma najtańszych części 

A co powiesz na temat Case 5150 lub 5140??

Po pierwsze nikt nie powiedział że mf ma najtańsze części, po drugie mf nie ma tanich części ale ma jedne z tańszych.

W moim mf 3050 jest skrzynia 32x32 powershift i nie ma z nią problemów tylko półbieg sie zepsuł 2 razy ale za drugim razem już go nie naprawialiśmy, 1 raz go naprawiliśmy pochodził ze 2 miesiące i znowu się zepsuł, teraz ojciec ma zamiar go naprawić. Lepiej patrzyć na półbiegi załączane dźwignią obok kierownicy jak jest w dynashiftach, bo u mnie jest włączany za pomocą przycisku obok panelu ehr i to jest właśnie awaryjne.

Tu macie o skrzyniach: http://www.agrofoto....dyna-czy-power/  oraz: http://www.agrofoto....rzynia-mf-3080/  no i tu: http://www.agrofoto....za-w-mfie-3060/

Tu macie trochę o 61xx : http://www.agrofoto....-mf-100-110-km/ oraz tu najwięcej: http://www.agrofoto....-ferguson-6170/

Miłej lektury ;)

Edytowany przez mfek3050, 08 listopad 2015 - 10:36.

#537 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 10:43

Zetor 10540 ma tanie części i pracuje nim się podobnie jak maszynami z zachodu.

Ogólnie ta seria Zetorów to jest coś pomiędzy przestarzałymi konstrukcjami z bloku wschodniego i nowoczesnymi maszynami z zachodu.

http://olx.pl/oferta...html#d3497f7343

#538 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 12:01

case serii 51xx tez podobno dobre ciagniki, niedaleki znajomy ma 5140 taki i powiem szczerze ze silnik ladnie pracuje jeszcze case mx135 tez nie do zajechania tylko czy takowy kupisz za 65tys. no ale do tura to one za bardzo skretne nie sa.

Edytowany przez crvx40, 08 listopad 2015 - 12:10.

#539 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 12:56

Też stawiałbym na case, seria mx jest twarda i trwała, w tych pieniądzach co chcesz przeznaczyć już coś znajdziesz. Spory ciężki traktor, a na 30 ha to on się nie przemęczy, do tura też się nada. Rewers przy kierownicy, cztery półbiegi i robota idzie, szczelna kabina z klimą to raczej w nich standard. Sam pracowałem na mx 110 parę lat i bez większych przygód, czy wydatków.  teraz mam Pumę a MX jest na sprzedaż, 2002 rok za 53 brutto. Jak będziesz chciał to na OLX go znajdziesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share MafiaDG

MafiaDG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 13:03

Powiem tak te case co proponujecie to niby wszystko pięknie ale no nie ma się co czarować one do najmłodszych nie należą . John Deere boję się bo ich części do najtańszych nie należą tak samo z fendtem . O Renault słyszałem że jak wezme jakiegoś Ares`a to ponoś trzepie bardzo kabiną i one mają silniki paliwożerne a o starszych typach renault typu np . 110.54 to nawet słyszeć nie chce bo ludzie we wsi mnie wyśmieją . Case mx 110 mi się podoba ale to znów większe wydatki bo do 65 tyś nie kupie w dobrym stanie a nawiązując do MF z serii 61xx to mi się podobają i mają wszystko to co bym chciał i do 65 tyś kupie egzemplarz w dobrym stanie kupie ale znów ojciec stereotypowy jest i mówi że nie dołoży mi na niego bo koszta części zamiennych mnie zeżrą i u mnie w okolicach Myszkowa ( woj. Slązkie )nie ma zbytnio gdzie kupić części zamiennych .