X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

641 odpowiedzi na ten temat

#361 Share ursus3603pmega

ursus3603pmega

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:45

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych 914 polski tani ciągnik moc 80 km 4x4 w miare oszczędny i do niego zostanie ci na porządnego tura

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Dzisiaj, 11:17
  •  

#362 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:51

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Jak tani i wogóle to co napisałeś to tylko MTZ/belarus. A jak drogi w naprawach a mało awaryjny to case mx 90/100

#363 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:10

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Lub Same Silver bardzo oszczędne, komfortowe i uniwersalne ciągniki :)

#364 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:30

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ja np polecam taki jaki posiadam czyli JD 2850. Mam go 2 sezon i jest praktycznie bezawaryjny a robię nim nie mało bo około 1300Mth na sezon. Moc ma konkretną. Na sam początek zanim kupisz inne maszyny do niego to możesz śmigać z tymi co masz. Jest wyposażony w mocny ładowacz co ułatwia pracę. Mimo że ciągnik ma swoje latka (1991r) i troche godzin nastukane (prawie 16tyś mth) to idzie jak przecinak. Silniki i skrzynie są niebywale mocne. Tylko za dobry egzemplarz trzeba położyć z 50tys zł
Używam go do wszystkiego. Skrzynia szybka bo prawie dociąga do 45km/h i ma jeden półbieg na każdy bieg. Nie jest przesadnie skąplikowany.
Częsci do niego ogólnie dostępne no chyba że coś poważniejszego to trzeba 3-4dni poczekać ale wszystko jest w miarę rozsądnych cenach

Edytowany przez lemysz1, 21 kwiecień 2013 - 13:00.

#365 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:53

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Według mnie to tak jak dla ciebie to ciągnik musi spełniać kilka warunków:
na 100% 4 tłoki bo jak główny to pewnie będzie najwięcej wszelakich prac robił, nie może być zbyt stary, pasuje żeby był w miarę popularny żeby nie było problemu z częściami. Do takiego czegoś to 1/4 ogłoszeń pasuje. Ja bym wykluczył ciągniki z silnikiem mwm, bo ceny drogie remontu tego ciągnika i ogóle użytkowanie też. Jednymi z droższych są ciągniki deutz i JD ale obydwa są piekielnie wytrzymałe i silne zresztą mwm też bo silnik nie głupi ale ceny nie dla polskiego rolnika, szczególnie po przesiadce z c-360 bo każda część np. do reni jest minimum 3,4 razy droższa a są i ponad 10 razy droższe. Cena części perkinsa ujdzie ale ciężej odpala w zimie niż inne no i ciągnik o mocy z silnikiem P. ma mniejszy moment niż np. Zetor. Mam c-360 to wiem co to za rakieta, na każdym biegu prawie ruszysz tylko dymek z komina i przód podnosi. No i ciężko ci się będzie przyzwyczaić że w c-360 to np. z przyczepą to 2,3,4,5 i idzie a np. w zachodnich ciągnikach masz że na jedynce szosowej ciężko ruszyć. Jak kupować coś po c-360 to coś chociaż z 1 półbiegiem i skrzynia pewnie 40 bo przy 30 to się idzie zanudzić. Jednak po c-360 radziłbym szukać ciągnika z małą ilością mechaniki bo i tak się trzeba wszystkiego zrobić a mechanika samemu naprawić łatwiej a jak takiego full elektronik to będziesz musiał się zaznajomić z elektromechanikiem. Ja bym proponował raczej nie konkretne ciągniki albo modele ale kilka modeli z każdej marki.
więc zetory to 9245 i 10245 dość młode,
ursus to 1014 ładne modele i młode w tej kasie można wybrać
mf to seria 3xx
zastanowiłbym się też nad belarusami/ pronarami 1025 bo są to ciągniki koło 2002-3 roku więc nie stare i na moście krzyżakowym. Te ciągniki mają dość dużo zalet super tanie części do wszystkiego, mocne oszczędne i tanie części więc na prawdę trudno im coś zarzucić no bo wiadomo jak z biegami ale to nie jest w cale problem bo jak się to opanuje to luz. No i np. pompa hydrauliki do jakiegoś zachodniaka to spokojnie koszt 1,5k a tutaj za 300zł kupi pompę o wydajności większej niż standardowa.

Edytowany przez Marcin349, 21 kwiecień 2013 - 13:11.

#366 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 15:14

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych ja bym polecił Fendta 610, 6 garów, kolega ciąga nim pług Lemken Opal 140 chyba 4*50, a górki są u nas spore, ma go 4 lata i ani jednej awarii, rocznik to chyba '80
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#367 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:51

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Tez zastanawialem sie nad ciagnikiem do 50 tys + dokupie do niego tura i mam na mysli renie (jest wiele modelow 0 elektroniki, rewers wiec do tura idealna) ale silnik mwm czyli minus cena czesci , jakis starszy fend lub mf zeby nie bylo elektroniki ale jesli stary to tez idzie za tym czestrze awarie albo ewentualnie belarus bo w tej cenie znajde mlodszy ciagnik a i czesci nie takie drogie a wrecz b tanie ;) mysle ze razem z autorem poszukujemy podobnego ciagnika wiec chciałbym przyłączyc sie do pytania i usłyszec opinie innych co do wyboru
Pozdrawiam!

#368 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:37

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Tak piszecie że te silniki mwm są drogie w naprawie a;e ja uważam że jak takiego zrobisz na porządnych częściach to śmiga całe lata tylko oleje zmieniasz. Jeszcze nie spotkałem żeby jakis polski albo ruski traktor wytrzymał bez większego grzebania 10tyś godzin.
Co to daje że częsci są tanie jak ciągle coś trzeba wymieniać bo marna jest jakość i wykonanie tych elementów.

#369 Share kwiatek1

kwiatek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 08:06

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Też zastanawiam się nad Renią coraz poważniej, może ktoś napisze na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie w Reniach i (ewentualnie) w Belarusach/Pronarach.

#370 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:31

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ogółem nic nie mam do mwm tylko stwierdziłem fakt ze sa drogie czesci ale zgdzam sie z Toba ze sa bardzo wytrzymałe i awarie zdarzaja sie rzadziej
Chodziło mi o to ze w belarusie tych napraw jest wiecej chodz za taka sama cene czyli na jedno wychodzi Moj dylemat to czy kupic mlodszego mniej wyeksploatowanego belarusa czy starsza ale mocna renia lub inny zach ciagnik Komfort tez przemawia za renia co o tym sadzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 22:51

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Lepiej kup sobie "wyeksploatowanego" zachodniaka niż MTZ bo czy on nowy czy stary to równo z niego leci:) Zaraz pewnie ktoś będzie twierdził inaczej i krytykował ale wiem cos o tym miałem mtz 1025.

#372 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 06:47

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych ja na twoim miejscu bym wzial nowego jd tego za 88tys i staral sie o polowe z prow polowe ty wykladasz polowe unia nie lepiej tak? po co w stare wysluzone zlomy z zachodu sie pchac?

John Deere 5065E Cena 88 kola... Polowe prow...Cena juz z watem a jeszcze wat mozesz odliczyc to nie wiem po co starego repa kupowac

#373 Share kwiatek1

kwiatek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 07:47

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Niestety PROW odpada, A i ten JD nie za mocny.

Odnowię pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie Renaulta powiedzmy 103-54 lub jakiegos podobnego ?

#374 Share MafiaOkraska

MafiaOkraska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Chyba transport,rolnictwo też,informatyka

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:53

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Polecam ci jak mi polecano.
kupiłem sobie zetora 80- tke i jest jednym słowem bajka tez mam 30 ha mam ją z turem pług 4 skibowy pociagnie bez problemowo 4 przy podorywce ale sie nie opłaca agregat mam geparda 2,7m agregat uprawowo siewny bomet 3m. Do tego ciagnika to u mnie codzienność nigdy nas nie zawiódł

#375 Share blawatek98

blawatek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja, Zetor Team

Napisany 30 sierpień 2013 - 18:33

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych @MafiaOkraska jesteś górnikiem dnia :D Po co odpowiadasz na temat z przed roku? A w dodatku autor wybrał ciągnik.
KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

#376 Share strike51

strike51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:45

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Witam, pomóżcie z wyborem dobrego ciągnika z ograniczeniami z tematu. Ponadto ciągnik ma posiadać 4x4 i dobrze współpracować z turem na około 20 ha. W oko wpadły mi takie ciągniki jak: case 4230, 5120 i NH 6640...
pozdrawiam

#377 Share zucielak3000d

zucielak3000d

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 48 postów
  • Zainteresowania:KPZ Zetor Team

Napisany 20 listopad 2013 - 18:52

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Renault. Ewentualnie Zetor.

#378 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:01

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Moze to czyms poprzesz a nie taka nie uzasadniona wypowiedz.
Ciagnik ma byc z turem? Czy kwota ktora podales to kwota na sam ciagnik?

Edytowany przez corrado, 20 listopad 2013 - 19:03.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#379 Share strike51

strike51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:06

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Mam 5312 więc zetor raczej odpada. Renaulty oczywiście tez wchodzą w grę, tylko pytanie z jakim sinikiem i jaki model...
ps. tak jak kolega @corrado wolałbym propozycje z poparciem argumentami, bo chyba dlatego to forum istnieje i takie tematy jak ten, żeby taki laik jak ja mógł się czegoś nauczyć :)

sam ciągnik (z rewersem), ewentualnie 60 tys z turem - 3 sekcje.

Edytowany przez strike51, 20 listopad 2013 - 19:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:43

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Wiec moze jesli juz mowa o renaltach to ceres 95 ciagnik zgrabny 4 cyl. silnik mwm moc 90km w tej cenie z turem znajdziesz. No i przedewszystkim oszczedny i czesci zamienne ogolnodostepne.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)