Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

735 odpowiedzi na ten temat

#301 Share rafalrakieta

rafalrakieta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2012 - 11:23

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych no i jeszcze jedno pytanie czy 1224 i 1614 nadaja sie do pracy z turem i prasa czy nie sa za malo zwinne

a jakiego tego fenda 312?? bo bedzie troche za mały, a z innych marek jakie konkretne modele??

Edytowany przez milanreal1, 20 luty 2012 - 17:49.
cytowanie poprzedniego posta

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
JCB 155-80

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki JCB
  • 96000.00 PLN
  • 28 kwi 2017
Renault 120-14 ,120-54

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 55000.00 PLN
  • 16 lip 2017
Massey ferguson 690

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 28500.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Dzisiaj, 18:19
  •  

#302 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3884 postów

Napisany 20 luty 2012 - 11:39

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych no tak z fenda to ciezko bedzie cos wybrac
rania masz 3 modele 133 145 i 155 w seriach .14 i.54, ostatecznie lapie sie jeszcze 160.94,
moze jeszcze Temis lub Ares
w JD tez jest pare modeli 3650, moze cos z serii 4xxx, lub seria 6xxx

Polska B

#303 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 20 luty 2012 - 11:50

A jak z ceną części no i awaryjnością?? bo widzialem skrzynie valtry i przekroju na jakis pokazach i sie przestraszyłem ;)

Cena części to wiesz jak do zachodniego tanie nie są :D Awaryjnośc nie jest za wielka w tym roku wymieniliśmy w nim Bezpiecznik od EHR (o ile można nazwac to awarią) ;) zależy jaką skrzynię widziałeś bo w obecnie produkowanych Valtrach jest kilka rodzaji skrzyn w tym 2 bardziej rozbudowane Versu i Direct a w moim jest jeszcze stara poczciwa Delta Power Shift 36/36 3 biegi pod obciążeniem, nawet jest jeszcze rewers mechaniczny
:lol: W okolicy jest już troche tych ciągnikow (głównie z serii 6000) i nikt na nie nie narzeka :P
Co do zalet to masz dobrze rozłożoną masę co przekłada się w pracach polowych na zmniejsenie poślizgu kół i zwiększenai siły uciągu ;)

Ursusa i Zetora ja na twoim miejscu bym sobie darował no chyba że Forterrę 11641 ale niewiem czy ona Ci się w max cenie zmieści

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#304 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 20 luty 2012 - 12:40

ursus/zetor nie zawodny :lol:
czesci latwo dostepne to prawda ale p jakosci czesci kolega nie wspomnial, a siedziec i po 3 razy w roku to samo wymieniac t omoza czlowieka cos trafic
szukaj zachodniego, wybor ogromny tylko jak chcesz cos kupic to nie ma co
ja polecam fenda lub renault, moze jeszcze JD,
jak znajdziesz w dobrym stanie to posluzy bezawaryjnie przez kilka lat

Jak renaulta to tylko z silnikiem MWM , ja polecam fendta ja mam i sobie chwale. Ktoś może powiedzieć o części drogie do fendta ale fendt psuje się 1:15 w porównaniu z ursusem a jeszcze dołoże do renaulta że bodobno w nich strasznie skrzynie lecą co udowodnione we wsi

#305 Share rafalrakieta

rafalrakieta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2012 - 13:02

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych a co myslicie o new hollandzie np. 8560 lub same rubin 135 no i jakis MF

#306 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 luty 2012 - 13:58

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ja myślę ze np. taki. JD był by dobrą propozycją http://otomoto.pl/jo...600-A62934.html
Sąsiad ma i jest bardzo zadowolony, a komfort pracy znacznie lepszy niż w proponowanym U 1224

#307 Share Asso

Asso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 luty 2012 - 13:59

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ja Ci kolego odradze zetora/ursusa mimo, ze w tej chwili mam 16245. Roznica w komforcie jest ogromna miedzy zachodnimi ciagnikami a zetorem, w zetorze nie slyszysz wlasnych mysli, a dodatkowo nie jest najoszczedniejszy bo 20l na ha to nie jest wynik ktorym mozna sie chwalic.
I jeszcze jedno, a mianowicie cena, moim zdaniem 50tys za niego to jest nieco za duzo, a niestety tak cenowo wygladaja, jak bardzo zadbane to nawet po 60 wolaja. Dodatkowo jesli zdecydujesz sie na zetora musisz byc gotowy na to, ze srednio co 2-3 lata bedziesz mial do wymiany uszczelniacze w zwolnicach, tuleje na ktorej jest mocowana przednia os i lozyska na ktorych osadzone sa zwrotnice. Masz w komplecie tez slaby podnosnik i brak klimatyzacji. Jednak niewatpliwie jest latwy i tani w naprawie wymienione rzeczy jestes w stanie wymienic w 2 dni jezeli beda to robic dwie rozgarniete osoby.
Tak, ze dla wlasnej wygody kupuj cos zachodniego, duzo dobrego czytalem na temat starych case- ow serii 51xx, moze znajdzie sie jakis uzytkownik i wypowie na temat.

#308 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 20 luty 2012 - 14:49

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych U mnie w okolicy facet ma na sprzedasz John deera 7600 http://allegro.pl/jo...2153592612.html . Ciągnik był wykorzystywany głównie do orki(4skibowy obrotowy) i do agregatu uprawowego . Według mnie cena nie jest aż taka straszna.

Godny uwagi !!

#309 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2347 postów

Napisany 20 luty 2012 - 15:36

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych W takiej kwocie można było by wyrwać DF Agrotrona 6.30 albo za niższą kwotę też DF 6.50 jeśli chodzi o 6.50 solidna maszyna pracuje u mnie jak w sąsiedniej wsi od 3 lat chodzi do tej pory jak zegarek jak to w większości starszych DF solidna masywna konstrukcja spalanie na naprawdę przyzwoitym poziomie do tego obsługa bardzo prosta i części łatwo dostępne. Do orki jak najbardziej, duża masa dość długi przez co przód ciężko poderwać dol góry. Chłodzony powietrzem nie do zagrzania a dzięki czemu nie trzeba martwić się o płyn do chodzenia. W dodatku te silniki jak to większość silników chłodzonych powietrzem ma oddzielne tuleję tłoka więc w razie czego nie zachodzi potrzeba wymiany całego bloku a jedynie pojedynczej tulei.Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej pisz. Postaram się odpowiedzieć ja swojego mam stosunkowo nie długo ale jak na razie nie mogę narzekać.

Edytowany przez corrado, 20 luty 2012 - 15:39.

Jeśli pomogłem naciśnij Fajne  :)

#310 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:10

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ursus 1224 - Mocny, wytrzymały. Do Tura pasuję w miarę, może promieniu skętu nie ma za dużego ale dużo ludzi kupuje do niego tura.
JD 6600 - jak kolega wyzej dał, komfort, wygoda, w miarę mocny.
Massey Ferguson 3690/6170 - Ciągniki nie do zdarcia, wygodne, części łatwo dostępne, Duży uciąg ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 luty 2012 - 16:58

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Ursusa i zetora odradzam. Miałem jednego i drugiego. Stanowczo lepszym wyborem będzie coś z marek zachodnich.
Dlaczego? A no dlatego że komfort pracy jest nie wyobrażalnie lepszy. W fendzie , m-f czy renault będziesz mógł pozwolić sobie na spokojne słuchanie radia czy rozmowy przez komórkę.
W ursusie i zetorzy można nabawić się choroby rolnika.

Sam jeszcze kilka miesiecy temu stałem przed podobnym wyborem, dzięki kolegom tu zgromadzanym wybrałem renault 155.54
Jest to fendt w barwach renault.
Silnik MWM który był montowany przez fendta.
Skrzynia uproszczona bodajże z MF-a
Amortyzowana kabina w porównaniu do tej na gumach jest jak łóżko wodne i stare wyro na sprężynach.

Jesli wybrałbyś nowsze wersje renault to będą wyposażone w silniki JD

W 2000r. Claas wykupił renault. Oto przykład :
http://otomoto.pl/re...50z-A51738.html

gdybyś zdecydował się na niego to lepiej szukaj podobnego, tego sprzedawcy nie polecam, Ja kupiłem od niego swoją renie. Szczegóły na pw.

Edytowany przez andrejus, 20 luty 2012 - 16:59.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#312 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:59

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych tak jak koledzy wcześniej pisali, lepiej nie brac zetora ani ursusa, w tej cenie to dużo lepszy zachodni sprzęcik będzie , ja polecam coś ze stajni jd, renault, ewentualnie fend, sam jestm w posiadaniu dóch wymienionych marek, i za kilka miesięcy będzie też trzecia, jeśli chcesz coś siędowiedziec o tych markach pisz na pw lub gg

#313 Share rafalrakieta

rafalrakieta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:46

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Prosze piszcie w opiniach jakie najlczesciej wystepuja usterki(no i oczywiscie konkretne zalety ;) ) przy danym modelu by wiedziec co sprawdzac przy zakupie
niestety fendy w podanym przedziale cenowym maja na licznikach ponad 12 tys mth i to mnie troche odstrasza. wy ciagnik z jakim maksymalnym przebiegiem byscie kupili??

#314 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2218 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:28

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych http://otomoto.pl/ne...15-A132910.html

co powiesz na tego mam jego poprzednika po 2 latach i 400 mth poszła pompa -1500zł , tulejka i symering na wałku przedniej zwolnicy a tak pozatym to jeszcze sprzęgło chyba tarczy koniec kolo 2000 :wacko: lub podrobka prawie 1000 ale nie ma na co narzekać , jeden półbieg rewers mechaniczny
o takiego mam tylko 110
http://otomoto.pl/fi...00-A140357.html
I tym że ma ponad 10000 to się nie przejmuj jak ktoś ci powie że ma mniej to sćiemnia mój ma ponad 15000 mth i nawet wtryskiwaczy nie miał wykręcanych :o i jeszcze jedno przy cenie i przebiegu zwroć uwagę na opony jeśli maja bieżnik to właśnie są drugie a tym samym przebieg ponad 10000 a jak łyse to co pod ten czas no i cena przy takich rozmiarach za komplet jakbyś mial wymieniać to z 10000 zł ;)

#315 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 luty 2012 - 20:38

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych W renault. Koniecznie nalezy sprawdzić działanie pompy hydr.
Rozgrzać silnik, olej hydr ( Jest go aż 80 litrów ) i dopiero na rozgrzanym sprawdzić czy ciężko skręca się kierownicą, czy dobrze podnosi tuz ( pod obciążeniem ) i najważniejsze sprawdzić jak działają półbiegi, jesli pompa siada i będzie dawać małe ciśnienie to podczas zmiany półbiegu oraz zmiany kierunku jazdy ( revers elektrohydrauliczny ) będą szarpnięcia, nie równa praca.

Edytowany przez andrejus, 20 luty 2012 - 20:38.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#316 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1838 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:16

Prosze piszcie w opiniach jakie najlczesciej wystepuja usterki(no i oczywiscie konkretne zalety ;) ) przy danym modelu by wiedziec co sprawdzac przy zakupie
niestety fendy w podanym przedziale cenowym maja na licznikach ponad 12 tys mth i to mnie troche odstrasza. wy ciagnik z jakim maksymalnym przebiegiem byscie kupili??

http://www.agrofoto....post__p__805474

http://www.valtra.pl...m_PL_012010.pdf (20 str.)

a ty sę 12ysysiącami przejujesz :lol:

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#317 Share rafalrakieta

rafalrakieta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:08

http://www.agrofoto....post__p__805474

http://www.valtra.pl...m_PL_012010.pdf (20 str.)

a ty sę 12ysysiącami przejujesz :lol:

hahaha no niby tak :) ale serwis valtry w polsce mnie przeraza :wacko: no i to ich podejscie do klienta polegajace na zdzieraniu z niego kasy, znajomy kupil nowa valtre 150 km i mowil ze nie zawsze jest go stac aby zadzwonic po serwis by mu olej i filtry zmienili (wiadomo ciagnik jeszcze na gwarancji) bo za samo takie cos go kasują 4 tys

#318 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3884 postów

Napisany 21 luty 2012 - 07:57

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych w jednej reni widzialem przebieg 10tys. ale silniczek ladnie pracowal i ogolnie ladny wyglad, wiec nie patrz tak na przebieg ale na stan techniczny
w reni chyba najszybciej/najczesciej siada skrzynia, co nie oznacze ze bedziesz siecial co roku i ja lupal, pewnie wytrzymuje z 5000h.
z silnikami i tylem nie slyszalem o wiekszych problemach

Polska B

#319 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1838 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:30

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych Niemożliwe żeby w żabojadzie skrzynia tylko 5000mth wytrzymała gdy w Zerorze chodzi po 8000mth albo i więcej wg mnie skrzynia w Renault powinna co najmniej 10 000mth kupy się trzymac z reszta blisko 10 000mth to maja ciągniki 10letnie spotkoałem kiedyś Aresa z odkręcony licznikiem który wskazywał ok 5000mth a na filtrze od oleju było napisame ponad 8000mth i ciagnik bardzo ładnie wyglądał niezniczony ani na zewnatrz na ni w kabinie B)

hahaha no niby tak :) ale serwis valtry w polsce mnie przeraza :wacko: no i to ich podejscie do klienta polegajace na zdzieraniu z niego kasy, znajomy kupil nowa valtre 150 km i mowil ze nie zawsze jest go stac aby zadzwonic po serwis by mu olej i filtry zmienili (wiadomo ciagnik jeszcze na gwarancji) bo za samo takie cos go kasują 4 tys

Valtra ma cholernie drogie płyny eksploatacyjne ale te 4tys to na który przegląd bo pierwsze 2 niepowinny przekroczyc 2tys zł brutto :P z tego co nam dealer mówił to pierwszy bedzie nas kosztował 1400zł ;)
co do przebiegów nielicz za bardzo że za te pieniądze kupisz ciągnik z niższym przebiegiem niż 10000mth no chyba że ci ktoś licznik odkręci na poprawienie somopoczucia :D

Edytowany przez MgrLukash, 21 luty 2012 - 08:32.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3884 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:48

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych ale napisalem post, nie przeczytalem drugiej strony :wacko: , chyba jeszcze nie obodzilem sie
ze skrzynia pewnie masz racje, ale nie do konca, ja napisalem w godzinach a w zetorze liczy mth, co nie zmienia faktu ze slabo ocenilem

Polska B