rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

lukasz20    702
Ja to już nigdy bym Maseja nie kupił miałem ten ciągnik 3060 i już go nie kupie takie samo zdanie o MF ma mój sąsiad bo też ma i chce sprzedać jak najdalej wypchnąć od domu :rolleyes: A on musi mieć ładowacz czy nie?Dzieki a nim idzie robota jak cho***a :-)

 

Czemu taką opinię macie z sąsiadem o MF?? Zetor myślę że byłby dobrą opcją za 65 koła to kupisz już w na prawdę dobrym stanie i lepszym komforcie pracy :huh: co do belarusa to wg mnie plusem może być cena bo niska nic poza tym. W kabinie głośno i te przecieki...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maresek2    0

No można by złozyć wniosek. Nic strasznego, mozmanyłoby sie żucic wtedy na nowy ciagnik. A na temat nowego Belarusa to jak sie zadba to sie ma i by dobrze pewenie służył, ale za te chyba pieniądze można byłoby kupić coś bardziej komfortowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

Ja osobiście jak by miał coś nowego brać

to coś z pronara i sie nie słuchaj opini innych osób tylko uzytkownioków ktorzy

przepracowali kilka lat na tym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'lukasz20' sąsiadowi cały czas się psuje i mówi ze nie ma siły ma Reno 80 km i lepiej mu chodzi niz jego 80 konny MF tak jakby miała wiecej siły a mają tyle samo koni ja tez to zauważyłem że nie jest taki mocny ten MF i jak juz spadnie z obrotów to tyle nie wyciągnie się w góre i puści tylko dyma jak Zetor albo JD. A co do komfortu to MF sa bardzo komfortowymi ciagnikami ta wersja 3060 są bardzo wygodne i dardzo dobrze wypasione z reszto jak wszystkie MF :rolleyes: tają dobrą hydraulike i podnośnik.

Może rozweasz kupno Reno to też są dobre ciągniki za niską cene nawet tak Ceres bo Areska bedzie droższa ja miałem JD3300 odpowiedznik Ceres i powiem tak ciągnik był bardzo silny nie łamał się pod góre szedł równo i nie spadał z obrotów może troche ciasny w środku ale ogólnie jest super niski szeroki idealny do ładowacza i bardzo stabilny na pochyłych terenach.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na twoim miejscu kupił bym Ursusa1634 mój wujek go ma i jest dobry ciaga nim 5 lekmena obracanego agregat 7 lapowy podorywkowy itp. sam nim podczas zniw jeżdżę i jest super :rolleyes: polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A Ty kolego dobrze przeczytałeś tytuł tematu? Chyba nie. Wyraznie pisze 90-100km. Jeśli już to 934 bardzo rzadko spotykane ale są.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

jemu nie chodzilo o 934 tylko o 1634 bo 934 nie uciagnie tego co on napisal...

ja proponuje procenty moze... niech sie wkoncu naucza pisac poprawnie i na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No właśnie a nie posty nabija. Jak masz powiedzieć coś głupiego to lepiej przemilcz.

A wracając do tematu to tak jak @Gago mówi znajomy ma 3080 z turem i jego znajomego renault (nie wiem jakie dokładnie)100 konne z tym samym agregatem, bo we dwóch takie same kupili,na tym samym polu sobie lepiej radził, bo raz na dwa robili no i ferdek się mulił a renault szedł równo bez problemów, możliwe,że akurat się gorszy ferdek trafiła ale jakby co to piszę.

Zetor od @Gago to dobra propozycja ale lepiej rozpatrz inne propozycje a nie od razu to a jak nic lepszego nie znajdziesz to zetorek czeka. Sam bym się skusił ale na mój areał za duży no i cały park maszynowy musiałbym wymieniać. Trzeba będzie coś na wiosnę pomyśleć o jakimś traktorku z turem ale jeszcze trzeba uzbierać kaski i pomyśleć co będzie dobre, zastanawiam się nad czymś 70 konnym z turem może 7745 ale pożyjemy zobaczymy.

A meresekowi2 proponuję coś z ursusów jeśli już się na nich znasz i sam potrafisz naprawić itd ale jak szukasz wygodniejszego ciągnika to raczej jakiegoś ferdka albo właśnie renault według mnie to dobre ciągniki i za tą cenę to co oferują to dobry zakup nie wiem dokładnie bo nie jeździłem nimi ale znajomy ma 100 konnego to nie narzeka w prawdzie robi nim tylko ciężkie zeczy czyli orka,agregat ale radzi sobie dobrze i nie ma większych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Dzięki 'Kamillo0' :huh: Reno tez ma komfortowe kabiny może nie tak jak MF ale też są wygodne sąsiad ma Reno i mój wujek i ani sasiad nie narzeka i mu się nie psuje ani wujek też mu się nie psuje i nie na rzeka na nią czyli są dobre bo juz od wielu ludzi słyszałem że Reno są dobre. A to co @'Kamillo0'@ pisał że się muli ten MF to one są takie juz że się mula i to jest ich najwieksza wada :rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to moze Deutz Fahr'a DX'a ładne w przystępnej cenie swoja robote zrobia z hukiem :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak czytam posty tego użytkownika, to ciężko mu będzie... Aktywnych modów uprasza sie wyciągnięcie konsekwencji wypisania połowy gamy zielonych traktorów w tematach "jaki ciągnik na XX ha" oraz innych podobnych postów nic nie wnoszących, bez argumentacji - do wglądu w profilu usera. Dziękuju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Polecam Renault 110-54 6 cylindrów 100KM.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B129434

 

Cena 40 tys. Skrzynia 40km/h. Wyważony, da radę w polowych z palcem w nosie. Mało pali, mało elektroniki, mało awaryjny.

 

Deutz też fajne, tylko, że mają więcej "migawek w stacyjce". Jeżeli znasz kogoś, kto by ci to naprawił w razie wypadku, to bierz śmiało. Komfort byłby o wiele większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A może MF 6140, 6150 lub 6160? Mają one odpowiednio po 90, 95 i 100 KM.

Nie użytkuje takiego ciągnika ale co do komfortu i wyglądu to naprawdę spodobał mi się jako używany ciągnik.

Tylko,ze ogólnie w Polsce to jest ich mało i ciężko kupić Z Polski raczej sprowadzany ale co do części to raczej są tak samo dostępne jak części do starszych wersji typu 3080.

Tu masz przykładowe 6140:

http://www.allegro.pl/item697317196_massey...guson_6140.html

http://www.allegro.pl/item697321485_super_...140_okazja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co myslsiz o MF 3080. Kuzyn ma tkaowego, mi przypadł bardzo, swoje zrobi, ciąga Smaragda 6 łap, 4 skibówke obracana Lemkena i inne ciężkie rzeczy. Nie wiem jak z ceną, ale ogólnie jesty godny polecenia. Jak narazie przez 3 lata jakiś tam sworzeń wyleciał w skrzyni. Ma jeszcze przedni TUZ


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2222    0

@michaln89 A ja ci mówię kup case 1056xl 105km 6 garów sam mam 956xl i ma ponad 10 tyś mtg i chodzi super.

Zero elektroniki tylko napęd załączany przez elektrozawór*

 

PS. Mój jest z 91r i dałem trochę ponad 35 tyś

mam Case 1056XL 86r. dałem 27 tys. spala 6 litrów na 1mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbon    0

Szukam 4 cylindrowego ciąnika najlepiej z turbo do 45 tyś. zł tylko nie wiem co wybrać pomóżcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj