rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Marciness    15
Napisano (edytowany)

http://olx.pl/oferta/john-deere-2850-4x4-z-oryginalnym-turem-silnik-4-cylindrowy-z-turbina-CID757-ID9UQLP.html#c8e03e6a36 Ten jest trochę młodszy, opony dobre, tur 3 sekcyjny, cena zaskakująco niska jak na ten model i to jeszcze z turem, trzeba dobrze sprawdzić czy wszystko sprawne. Chyba, że kabina zniszczona przez co cena niższa. Albo jeszcze ten:http://olx.pl/oferta/john-deere-2850-tur-2650-2040-2140-3040-3640-renault-fendt-zetor-CID757-ID9NtfJ.html#fa6ee35e81 lub ten:http://olx.pl/oferta/john-deere-2140-z-turem-ladowaczem-CID757-ID2xeTW.html#b057a4da6d. Coś ciekawego się znajdzie. Wujek kupił parę lat temu johna 2650 z turem maileux za ok. 37 tys. i dobrze się sprawuje i jest z niego zadowolony. Są to dobre, twarde i zwrotne maszyny. Polecam.

Edytowano przez Marciness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr690    0

tego z buska oglądałem dziś i w środku rzeczywiście tornado go chyba nawiedziło i ogólnie zdezelowany strasznie:/


a ciągniki case sa w podobnych cenach nawet niższych i młodsze rocznikowo co o nich myslicie np ten http://olx.pl/oferta/case-845xl-tur-axldeutz-same-mf-renault-CID757-IDa5cYf.html#431cd85231;promoted

 


ryki Ty kupiłeś casa co o nich myślisz mam namyśli te starsze roczniki dobre są to maszyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Zobacz sobie renówki z silnikiem MWM w tej cenie znajdziesz już w dobrym stanie przede wszystkim mało palą  ja mam już dwie kupiłem za mniejsze pieniądze i jestem zadowolony poprzednio miałem ursusa 45-12 od nowości miałem z nim problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Witam, mam zamiar zakupić ciągnik i mam do wyboru Messey Ferguson 3070 i Renault 133.54. Chciałbym żebyście podali jakie są minusy i plusy tych ciągników, a może macie jakieś inne ciągniki godne polecenia i w tej cenie. Chciałbym żeby ciągnik miał wystarczająco mocy żeby dał radę z plugiem obrotowym 3 skibowym, a nawet może 4 skibowym. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Witam, mam zamiar zakupić ciągnik i mam do wyboru Messey Ferguson 3070 i Renault 133.54. Chciałbym żebyście podali jakie są minusy i plusy tych ciągników, a może macie jakieś inne ciągniki godne polecenia i w tej cenie. Chciałbym żeby ciągnik miał wystarczająco mocy żeby dał radę z plugiem obrotowym 3 skibowym, a nawet może 4 skibowym. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Witam 

Godne polecenia są jeszcze case seria 51XX. Do plusów reni to można zaliczyć bdb i oszczędne silniki mwm takie jak w fendtach favoritach 500 c i farmerach 300, mało elektroniki więc raczej mniej podatny na awarie lecz gorszy komfort minusów nie znam, natomiast mf to ja mam 3050 więc plusy to komfort, niskie spalanie, mała awaryjność (niektórzy narzekają na skrzynie lecz ja nie miałem problemów) minusy to często psujący się półbieg. Trochę złe porównanie bo mf 3070 ma 90 kM a renault 133,54 123 kM zamiast tego 3070 podstaw 3120 120 kM lub 3125 126 kM one mają skrzynie z seri 36XX czyli te najmocniejsze. Na jakim areale będą pracowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja polecam ci zetora 10540 ok 50tys to kupisz dość młodego w miarę komfortowy 105km turbo interculer w wersjach z zachodu ehr


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Zetor 10540 ile pali podczas jazdy i pracy? Kolega podał tutaj zetor a 5340 i chciałbym dowiedzieć się również tego samego :) Zależy mi żeby dawał sobie rade z tym plugiem 3 skibowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

No ciągnik wydaje się bdb. Najbardziej mi chodzi aby dal rade z plugiem i nie był paliwo zerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Tylko  ten Fend ma prawie 40lat a co do zetora 10540 pali mi w orce ok 12L i w agregacie upawo-siewnym 3m zetor tez jest prosty ciagnik a sprwadz sobie ile kosztuja podstawowe czesci do zetora i do fenda i bedziesz miał odpowiedz na samych filtrach jest kilka stów różnicy, te renie też mi sie podobały tylko nie wiem jak z czesciami dostepnoscia i ceną. nie wazne jakiej marki kupisz ciagnik ważne żebyś dobrze sprawdził stan techniczny, skrzynie silnik sprzegło hydraulikę wom

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Chciałbym ciągnik na lata. Renault miał dobra opinie ze podobno ok. 10 tys na 10 lat się wydaje i podobno części są tanie. Zetory to dla mnie obca marka nigdy nie miałem z nim styczności, ale tak jak mówisz o tym 10540 to chyba poszukam takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam fendt np.model 309 renówkę ma kuzyn nażeka bardzo a zwłaszcza na hydraulikę co do fergusonów to szukaj normalnego modelu nie znam się za bardzo jaki model jest dobry ale pomyśl o tym żeby miał wałek 540 i 1000 bo znajomi pokupili trzeba skrzynie rozbierać wymieniać wałek żeby miał inną predkość nieporozumienie w dzisiejszych czasach dość nowe modele ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja radzę fendt to jest marka a części są bardzo mało potrzebne te traktory się tak nie psują jak inne a ten z linku to myślę że na następne 40lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Witam, szukając informacji znalazłem kilka tematów o podobnej tematyce i pomyślałem że nie potrzeba podobnego i dopiszę się do tego.

A więc zacznę od początku chciałbym zakupić mocniejszy traktor bo już 3P jest za słabe a kasy odłożyłem trochę.Posiadam 18ha ale mam w planach powiększenie areału.Nowy ciągnik będzie współpracował z c-330.

Moje wymagania do nowego zakupu to:

-Cena do 50tyś

-Moc około 70-80km

-nie starszy niż 1990 chyba że jakiś Fendt lub wyższa klasa ciągnika- bardzo zadbana

-jak najmniej usterkowy

-ceny części w rozsądnych cenach

 -w środku kabiny w miarę cicho żeby było(na pewno ciszej niż w 3p)

-nie skomplikowana skrzynia biegów

-rozsądne spalanie

 

przeglądając portale aukcyjne zainteresowały mnie modele ursus 5314(sentyment do ursusa), fendt 306(marka mówi sama za siebie ale czy nie puści z torbami w razie naprawy), mf 3050 (skrzynia podobno droga w eksploatacji), zetor 7245(ciekawe jak z komfortem pracy?) oglądałem także deutz fahry i renault

 

Co byście polecili przy zakupie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też  przeszłem dokładnie z 3p na fendt 305ls i teraz mam 3 fendty i nie narzekam a polecam i niechcę żadnej innej marki a ursusa nie możesz porównać do fendta fendt jest oszczędny baardzo cichy i przyjemny do pracy może nie ma tyle plastików w kabinie co inne ale skrzynia prosta i długowieczna ma turbomat czego nie mają inne ciągniki tylko fendt i schluter wyjątkowo international co bardzo dodrze wpływa na żywotnosć sprzęgła i skrzyni ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

a co to jest turbomat?bo nie kojarze, co ile wymieniasz oleje?czyli nie powinno być problemów ze skrzynią?co się najczęściej psuje w nich? Fendt produkuje silniki czy wykupuje licencje?nie mam za dużo wiedzy o tej marce bo zawsze dla mnie była szczytem luksusu takim mercedesem wśród traktorów.

Jakie modele posiadasz w/w marki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

turmomatik to jest sprzęgło które ma poślizg do 1000 obrotów a na wyższych pełną moc i tam wymienia sie olej co 5000 mtg.

Skrzynia jest bardzo prosta zwykła tylko że synchronizowana ,skąplikowane skrzynie w fendt to nowsze modele a najstarsze modele ze skaplikowaną skrzynią to seria 500 ale to raczej już poza twijm zasięgiem,wymiana oleju jak we wszystkich innych,jak kupisz w miarę normalnego fendta to długo nic sie nie popsuje ja prowadze usługi gdzie fendty robią bardzo duże przebiegi i najczęściej co mi się psuje to kogut który gdzięś urwie i takie pierdoły światła coś zagnę jakąś końcówkę drążka najwiękrzą awarię jaka miałem to w przednim moście łożyska zwrotnicy ale robota 10razy łatwiejsza jak  w ursusie a łożyska 2 sztuki coś po 80zł bardzo dobrej firmy, fendty jakie posiadam to 305ls , 307ci, 612lsa,

odnośnie luxusu niewiem co ci napisać ciche i wygodne do obsługi ocywiście nie ma takich głupot jak np. w fergusonach że trzeba rozbierać skrzynię żeby mieć dwie prędkoćści wałka, tak jak dla ciebie z 3p na początek co odczujesz jako bajer to oddzielne sprzęgło wałka dwie lub trzy prędkości wałka mają więcej predkości wałków ale w twojm przedziale to raczej 2lub 3 predkości 540 750 1000 ale to tez wiere ułatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

a ile może kosztować naprawa turbomatiku i czy często się psuje?

szukając w internecie spostrzegłem że niektóre traktory są oznaczone końcówka ls a niektóre bez, jest jakaś różnica? bo w temacie jestem ciemny

a z tym komfortem to chodziło mi raczej że kabina jest wyciszona, nie słychać tak bardzo silnika w środku że np. można radia słuchać podczas pracy i po paru godzinach orki nie ogłuchnę, albo jakieś ogrzewanie w zimne dni.

Napisałeś że jest oszczędny wiec jak wychodzi spalanie 75km?

jakim olejem zalewasz silnik?

a części zamienne to gdzie zakupujesz?

i jeszcze jedno po ile tyś motogodzin mają twoje Fendt-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naprawa napewno była by kosztowna z nowych części ale to się aż tak nie psuje są używki,pisałem że olej według instrukcji wymienia się co 5000mtg więc samo za siebie mówi że nie czesto.

Traktory z końcówkami ls ,lsa i inne bez końcówek nie ma ale tak zgrubnie to oznacza model starszy młodszy itd.

Radja spokojnie posłuchasz bo z reguły jest w orginale więc poto żeby słuchać,ogrzewanie ma dość dobre a praca to prawie przyjemność.Spalanie napewno więkrze jak perkins i dużo mniejsze jak zwykła 60tka ciężko to mdokładnie opisać ale jest oszczedny napewno po perkinsie w ciężkiej robocie pewnie podobnie ale pospacerować to perkins oszczędniejszy,olej mineralny 15w40 mobil 15zl litr.jakieś łożysko dostaniesz w sklepie z łozyskami filtry podbieram w sklepie z osobówkami bo serwisów nie mam w okolicy.

305 i 612 grubo bardzo ponad 10000mtg jesli chodzi o ścisłość to ten 307c  ma tylko 4000mtg i jest najgorszy z mojch w sumie silnik deutz nie można porównac do MWM.ale ten raczej ciebie nie dotyczy bo 2003r i nie w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Witam mam 30 hektarowe gospodarstwo głownie produkcja roślinna 25 ha ornego i 5 ha łąk i mam ogromny dylemat ,ponieważ jak dobrze wiecie wybór ciągników na rynku wtórnym jest ogromny i nie wiem jaki wybrać , z jakiej stajni . Budżet na niego mam ograniczony i planuje wydać na niego od 45 tyś do maksymalnie 65 tyś zł . Zamierzam wybrać jakiś o mocy od 105 do 120 km , który pracowałby przy turze , czyli na bank skrzynia synchro i rewers elektrohydrauliczny oraz ciężkie prace czyli pług atlas 4x50 (zabezpieczenia hydrauliczne) talerzówka 2,7m , sprężynówka 3m oraz prace przy przyczepach 2x6t i prasie rolującej . Dotychczas miałem Pronara 82 SA ale sprzedałem go za 50 tyś bo za słaby był do orki z atlas`em i radlił a nie orał ( 2 polowa z reduktorem dla kumatych) . Najlepiej jakby miał klimatyzowaną , szczelną kabinę , wydajną hydraulice i w miarę mocny podnośnik ( bo planuję zakupić agregat uprawowosiewny 2,7 - 3 m ) i ewentualnie EHR . Proszę o racjonalne podpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj