Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zostać rolnikiem?

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 lipiec 2011 - 18:38

Czy warto zostać rolnikiem? witam możesz zostać rolnikiem ale do tego trzeba mieć zamiłowanie byś musiał pomyśleć o powiększeniu tego majątku a sprawa ważna musisz mieć wykształcenie rolnicze żeby korzystać z lini kredytowej,lub z pomocy dla młodego rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zostać rolnikiem? Dzisiaj, 05:55
  •  

#22 Share ZELKOW

ZELKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 17 lipiec 2011 - 20:30

Czy warto zostać rolnikiem? tak jak kolega nade mną napisał musisz mieć zamiłowanie nasze gospodarstwo jeszcze 20lat temu liczyło 6ha i i kilka owiec obrabiane było koniem ale ciężka praca i smykałka do interesu doprowadziła że nasze gospodarstwo liczy 100ha ,kilkaset sztuk trzody chlewnej i nowoczesny sprzęt który to obrabia i dlatego zachęcam cie żebyś zrobił biznesplan sam czy tez z pomocą i wizją przyszłości praca i z głowa twoje gospodarstwo będzie ci przynosić duże dochody powodzenia

#23 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 20:34

Czy warto zostać rolnikiem? weź z pięciu rencistów,tylko zdrowych lubiących mleko i chleb,z nich lepiej wyżyjesz jak z roli :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 18 lipiec 2011 - 19:38

Czy warto zostać rolnikiem? Ludzie!! Nie porównujcie rozwoju z ostatnich 2 dekad z dzisiejsza sytuacją ,to są zupełnie inne czasy. Wtedy ziemie można było kupić za grosze, wymagań prawnych było mało, a tym którym się poszczęśliło dzieki kolesiostwu rodem z PRL mogą dziś dochodzić do wielkich rzeczy...

#25 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 21:22

Czy warto zostać rolnikiem? zgadzam się święte słowa.moje gospodarstwo 20ha kiedyś naprawde opłacalne a dziś brak perspektyw

#26 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 19 lipiec 2011 - 08:20

Czy warto zostać rolnikiem? moje tez 20ha ornej + 7 dzierzawy i perspektywy są jak narazie bardzo dobre ale prowadzę prod zwierzęcą czyli trzeba sie na zapier....z roslinnej to tak małe gospodarstwo się nie utrzyma,trzeba mieć setki ha

#27 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 19 lipiec 2011 - 12:02

Czy warto zostać rolnikiem? Kolego naprzykład ja nie lubie rolnictwa a w tym robie prowadze chodowle bydła mlecznego i opasy pomalu się przyzwyczjam a dziewczyne mam na studiach przytym kryzysie o prace w mieśćie mówi żebędzie pracować przy krowach :D lubie ostro imprezować cały weekend imprezuje od piątku do niedzieli nieraz nawet i w tygodniu uważąm, że rolnictwo daje elastyczne godziny pracy niejestem zapalonymrolnikiem jak nie kturzy tylko wole sportowe samochody i dziewczyny nowe po0znawać :P

Edytowany przez jacek456788, 19 lipiec 2011 - 12:06.

#28 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 19:31

Czy warto zostać rolnikiem? dziwne żę przy chodowli bydła mlecznego możesz sobie cały weekend imprezować. Pewnie krowy same sie doją i karmią ? ;)

#29 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:37

Czy warto zostać rolnikiem? nie po prostu przyjezdzam z dyski 0 4.00 idę oprzontać mam potem dojenie przed szóstą o 7.00 kłade się spać odsypiam do 12.00 lub 11.00 troche od folgi i pózniej opsząt i dojenie i wreszcie dyska tak się przyzwyczaiłem :D

#30 Share rolnik43

rolnik43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2011 - 14:14

Czy warto zostać rolnikiem? a czy mi się opłaca przejąć gospodarstwo wujka:

-traktor russek 25km
-brony 3
-pług 2 skiby
-kultuwator
-pająk
-kołówka

-30 świń

-3 ha żyta
-1,5 ha przenicy
-1,5 ha owsa
-1 ha ziemniaków

warto ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 24 lipiec 2011 - 14:47

Czy warto zostać rolnikiem? Rolnikiem by być to trzeba mieć dużo zdrowia , i cierpliwości.Ja traktuje to jako hobby i relax za to tata to "nałogowiec" ta gospodarka mu mase zdrowia zabrała.Tyle jest z rolnictwa.

#32 Share rolnik43

rolnik43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2011 - 20:55

Czy warto zostać rolnikiem? a i w tym są jeszcze 4 ary żwirowni

#33 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 21:09

Czy warto zostać rolnikiem? To możesz założyć hodowlę jaskółek :) .

#34 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:22

Czy warto zostać rolnikiem? Ja myślę że trzeba mieć jakąś pracę a poza nią jako hobby uprawiać ziemie. Może kiedyś będą lepsze czasy dla rolników.
rolnik43 myślę że opłaca się pod warunkiem że kupisz Fendt'a 240-390KM! B)

#35 Share deithwen

deithwen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 10:09

Czy warto zostać rolnikiem? Ludzie...nad czym w sie tu zastanawiaciei po co piszecie ze powoli mozna powiekszac z 2 do 4 krowek i z 3 do 5 hektarow.
To jakas paranoja, z 5 hektarami to tylko w dzierzawe oddac i wziasc doplaty i do ROBOTY ruszac a nie siedziec i zycie marnowac..."ni gospodarz ni urzednik"
A co z podworkiem...masz miejsce na rozbudowe?
Reasumujac, jak nie masz ze 40 hektarow i nie lubisz doic krow tonawet nie mysl o tym zeby zostac rolnikiem.

#36 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 31 lipiec 2011 - 10:22

Czy warto zostać rolnikiem? Jak czytam posty typu mam 5ha i chce zostać rolnikiem to nie wiem czy się śmiać czy płakac ;) Człowieku u nas jest 60ha i nie wiem czy zostać a zaplecze maszyn nie jest najgorsze. Jakbyś miał taki dylemat w latach 90 gdzie ziemia była tania to rozumiem a nie teraz.

#37 Share zaczad

zaczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 12:45

Czy warto zostać rolnikiem? @kalus77
Po prostu nic dodać nic ująć .Mam 2 kredyty ,biorę właśnie trzeci i 4 na kolejne hektary jest planowany .Mam 40 ha ziemi własnej, dzierżawię 10 .Gdybym miał rozum dzisiejszy 10 lat temu ,to by mnie lokomotywą po torach nie zaciągnęli na gospodarkę :)

#38 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 12:10

Czy warto zostać rolnikiem? Zaczad a co Ci tak zbrzydła ta gospodarka?:P Sam mam 15 swojej ziemi a z dzierżawami 27, park maszynowy taki ooo MF255, c330+tur i kombajn deutz fahr 2680. Ziemniaki sadzę, zboże sieję, mam krówek 15 i 15 młodego. Roboty więcej niż bym miał 40 krów w nowoczesnej oborze ;/. Już dziś wiem że oprócz psa nic co ma cztery nogi na podwórku spacerowało nie będzie. To nie ma sensu. Może uda mi się wskoczyć na 30h ornego i siać rzepak/pszenicę/kukurydzę. Mieszkam na takim terenie gdzie jest większość gospodarzy którzy mają do max 15h i powoli się wykruszają. Najgorsze jest to że znalazło się 3-4 farmerów co biorą na ilość, gdzie kto jaki kawałek ziemi oddaje w dzierżawę to aż się biją o to... Fakt że utyrać się muszą bo mało przy 70h ziemi jest co robić no ale cóż... zapaleni rolnicy. Gospodarstwo 20h ornego +10 łąki ma szanse na rozwój o ile produkowane jest w nim mleko.

#39 Share KasiaB23

KasiaB23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 14:38

Czy warto zostać rolnikiem?

Do tego interesu trzeba mieć zdrowie i pieniądze <_<

Witam. :)
To prawda,do tego interesu trzeba mieć zdrowie i pieniądze jak do większości zawodów,ale za to efekty są bardzo fajne,to nie jest lekki zawód. :) Rolnik robi i za Pana i za furmana,praca prawie 24 godziny na dobę,ja jestem 4 pokoleniem,które odziedziczyło pole i gospodarstwo,ale przerywam to,bo moją miłością jest turystka i kto wie,czy na moich 15 ha nie utworze kiedyś gospodarstwa agroturystycznego. :) Wychowałam się na wszystkim co związane z polem,kocham to,ale turystyka jest silniejsza. :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

Jeszcze jeden post odnośnie "daty śmierci" i wypad forever!

Edytowany przez krolikNH, 24 sierpień 2011 - 20:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:23

Czy warto zostać rolnikiem? Kasia wierzysz w takie bajki?