Paspartou

Czy warto zostać rolnikiem?

Polecane posty

DanielFarmer    1379

moje tez 20ha ornej + 7 dzierzawy i perspektywy są jak narazie bardzo dobre ale prowadzę prod zwierzęcą czyli trzeba sie na zapier....z roslinnej to tak małe gospodarstwo się nie utrzyma,trzeba mieć setki ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Kolego naprzykład ja nie lubie rolnictwa a w tym robie prowadze chodowle bydła mlecznego i opasy pomalu się przyzwyczjam a dziewczyne mam na studiach przytym kryzysie o prace w mieśćie mówi żebędzie pracować przy krowach :D lubie ostro imprezować cały weekend imprezuje od piątku do niedzieli nieraz nawet i w tygodniu uważąm, że rolnictwo daje elastyczne godziny pracy niejestem zapalonymrolnikiem jak nie kturzy tylko wole sportowe samochody i dziewczyny nowe po0znawać :P

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

dziwne żę przy chodowli bydła mlecznego możesz sobie cały weekend imprezować. Pewnie krowy same sie doją i karmią ? ;)


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

nie po prostu przyjezdzam z dyski 0 4.00 idę oprzontać mam potem dojenie przed szóstą o 7.00 kłade się spać odsypiam do 12.00 lub 11.00 troche od folgi i pózniej opsząt i dojenie i wreszcie dyska tak się przyzwyczaiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik43    0

a czy mi się opłaca przejąć gospodarstwo wujka:

 

-traktor russek 25km

-brony 3

-pług 2 skiby

-kultuwator

-pająk

-kołówka

 

-30 świń

 

-3 ha żyta

-1,5 ha przenicy

-1,5 ha owsa

-1 ha ziemniaków

 

warto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Rolnikiem by być to trzeba mieć dużo zdrowia , i cierpliwości.Ja traktuje to jako hobby i relax za to tata to "nałogowiec" ta gospodarka mu mase zdrowia zabrała.Tyle jest z rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja myślę że trzeba mieć jakąś pracę a poza nią jako hobby uprawiać ziemie. Może kiedyś będą lepsze czasy dla rolników.

rolnik43 myślę że opłaca się pod warunkiem że kupisz Fendt'a 240-390KM! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deithwen    0

Ludzie...nad czym w sie tu zastanawiaciei po co piszecie ze powoli mozna powiekszac z 2 do 4 krowek i z 3 do 5 hektarow.

To jakas paranoja, z 5 hektarami to tylko w dzierzawe oddac i wziasc doplaty i do ROBOTY ruszac a nie siedziec i zycie marnowac..."ni gospodarz ni urzednik"

A co z podworkiem...masz miejsce na rozbudowe?

Reasumujac, jak nie masz ze 40 hektarow i nie lubisz doic krow tonawet nie mysl o tym zeby zostac rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak czytam posty typu mam 5ha i chce zostać rolnikiem to nie wiem czy się śmiać czy płakac ;) Człowieku u nas jest 60ha i nie wiem czy zostać a zaplecze maszyn nie jest najgorsze. Jakbyś miał taki dylemat w latach 90 gdzie ziemia była tania to rozumiem a nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczad    13

@kalus77

Po prostu nic dodać nic ująć .Mam 2 kredyty ,biorę właśnie trzeci i 4 na kolejne hektary jest planowany .Mam 40 ha ziemi własnej, dzierżawię 10 .Gdybym miał rozum dzisiejszy 10 lat temu ,to by mnie lokomotywą po torach nie zaciągnęli na gospodarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zaczad a co Ci tak zbrzydła ta gospodarka?:P Sam mam 15 swojej ziemi a z dzierżawami 27, park maszynowy taki ooo MF255, c330+tur i kombajn deutz fahr 2680. Ziemniaki sadzę, zboże sieję, mam krówek 15 i 15 młodego. Roboty więcej niż bym miał 40 krów w nowoczesnej oborze ;/. Już dziś wiem że oprócz psa nic co ma cztery nogi na podwórku spacerowało nie będzie. To nie ma sensu. Może uda mi się wskoczyć na 30h ornego i siać rzepak/pszenicę/kukurydzę. Mieszkam na takim terenie gdzie jest większość gospodarzy którzy mają do max 15h i powoli się wykruszają. Najgorsze jest to że znalazło się 3-4 farmerów co biorą na ilość, gdzie kto jaki kawałek ziemi oddaje w dzierżawę to aż się biją o to... Fakt że utyrać się muszą bo mało przy 70h ziemi jest co robić no ale cóż... zapaleni rolnicy. Gospodarstwo 20h ornego +10 łąki ma szanse na rozwój o ile produkowane jest w nim mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaB23    1

Do tego interesu trzeba mieć zdrowie i pieniądze <_<

 

Witam. :)

To prawda,do tego interesu trzeba mieć zdrowie i pieniądze jak do większości zawodów,ale za to efekty są bardzo fajne,to nie jest lekki zawód. :) Rolnik robi i za Pana i za furmana,praca prawie 24 godziny na dobę,ja jestem 4 pokoleniem,które odziedziczyło pole i gospodarstwo,ale przerywam to,bo moją miłością jest turystka i kto wie,czy na moich 15 ha nie utworze kiedyś gospodarstwa agroturystycznego. :) Wychowałam się na wszystkim co związane z polem,kocham to,ale turystyka jest silniejsza. :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

 

Jeszcze jeden post odnośnie "daty śmierci" i wypad forever!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Widze @KasiaB23 ze mamy podobny cel ja też chce założyć agroturystykę lecz chcę też poprowadzić hodowlę bydła mięsnego nie mam innego celu w życiu heh :rolleyes:... A co do rolnictwa to wciągu najbliższych lat jeszcze wstanie na nogi ponieważ każdy rezygnuje z rolnictwa wybierając inne źródło dochodu a wtedy producentów zwierząt będzie wtedy miej, a co a tym idzie wzrośnie cena produktów rolnych. Ale to jest moje skromne zdanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A mi się wydaje powstaną gospodarstwa wielkoobszarowe, potężne kompleksy po 1000 krów i więcej, ludzie dostaną pieniądze za pracę w takim gospodarstwie i tak to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

PGR-y były państwowe, a nie prywatne :) Wątpię żeby te duże gospodarstwa upadły, większość jest w dobrych rękach :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie upadną :) Policz sobie że np na 1 krowie właściciel tego gospodarstwa miałby jedyne 200zł rocznie czystego zysku do swojej kieszonki. 1000sztuk x100zł... Jest kasa? jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj