arekdroszc

Co myslicie o MF 3060 nadaje sie na 20ha

Polecane posty

masseyf30    82

Tak się składa że trochę się zajmuję takimi naprawami, W okolicy jest trochę zachodniego sprzętu i nowego i używanego. Ale żeby na warsztat wziąć coś zachodniego to naprawdę bardzo rzadko, praktycznie się nie zdarza, a jak już to nic poważnego. A te "proste mechanicznie" ursusy i zetory to norma. Ciągle coś się tam sypie, a to skrzynia a to silnik, a to hamulce. Części do nich nie są jakoś szczególnie tanie. Taki przykład: Cały orbitrol do Ursusa C-385 regenerowany nie nowy kosztuje 1000zł. Do MF-a serii 30xx nowy kosztuje 700 zł (nowy). Wymiana w MF-ie o niebo lepsza niż w Ursusie w którym trzeba ściągać chłodnicę i potem "prosić" wszystko aby zechciało się odkręcić tudzież wybić. Weźmy wymianę pompy w MF-ie a np w C-360, w MF-ie wystarczy usiąść obok koła odkręcić pokrywę i pompę mamy na wierzchu a jak to wygląda w Ursusie nie będę nawet opisywał. 

 Niektóre części do zachodnich są droższe, niektóre tańsze. Ale są lepszej jakości i łatwiej jest je wymienić.

Edytowano przez masseyf30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fergaj6140    7

My posiadamy mf-a 3060 od 2009r i nakrecił u nas 2800mtg i skrzynia silnik nic nie ruszane.Pracuje z ładowaczem codziennie.Lepiej jest wybrac model ze skrzynia 16x16.MF ma nakrecone prawie 12tys mtg i ciekawe który z nowych tyle wytrzyma i ile remontów bedzie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalMF    0

Nie są słabe skrzynie tylko trzeba wiedzieć jak wrzucać biegi bo wiele ludzi nie potrafi a potem mówią że są wadliwe skrzynie.. Najlepsza skrzynia to 16x16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie mam pytanie dotyczące mf 3060, a mianowicie, czy da os sb rade z pługiem obrotowym 4 skibowym lemken opal 110. Dodam, że jest to ciągnik 32/32 z 89 bez turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

A ile ok waży ten pług i czy masz obciążniki. MF 3065 bez obciążników podniósł pług unia ibis l 4 o wadze 1070kg, ale szedł z gazu na dęba. Jeśli pług nie waży więcej jak 1200kg i masz przednie obciążniki to da radę podnieść. 80km do 4 skib to trochę mało, zależy jeszcze jaka ziemia i szerokość skiby. Jak lekkie ziemie i szerokość 35 na skibę to niezbyt szybko powinien dać radę. Tu pisze,że 3070 radzi sobie świetnie, ale 10km więcej http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22509-plug-lemken-opal-110/ Lepiej na 3 szersze skiby a nie męczyć ciągnika.

Edytowano przez Marciness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

o udźwig bym się nie martwił, tylko trzeba dobrze dociążyć przód. Mój 3065 podnosi to samo co 3095, a dzięki temu że ma tura jest nawet nieco stabilniejszy. Bardziej bym się zastanawiał nad uciągiem. Zależy od ziemi i od rozstawu pługa, ale nie wiem czy jest sens go tak męczyć, czy nie lepiej zaczepić mu trzy skiby i wtedy trochę szybciej jechać, a i podnośnik nie będzie tak obciążony.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z turem jest ciągnik mniej stabilny od ciągnika z obciążnikami z przodu.

Tur ma wysoko środek ciężkości i do tego mocowanie jest na środku ciągnika przez co nawet podrywa tył ciągnika a słabiej dociąza przód. Rozwiązanie nie jest super ale coś tam daje.

Lepiej dorobić do ciężkiego pługa jekiś obciązniki na sam przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Z tym się nie zgodzę. Mam porównanie ten sam ciągnik bez tura z 180 kg na przodzie, potem z turem, bez obciążników, takie same maszyny. Z samym turem jest znacznie bardziej stabilny. zawsze można zapiąć np łyżkę. Ale oczywiście solidne obciążenie to najlepszy i najtańszy sposób :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja bym radził 3 po 16 cali niż 4 po 14 zwiększysz prędkość i jakość orki. Dla porównania zrobiłem se test liczyłem czas orki 3skiby na większym biegu i 4 na mniejszym i też mam 32x32 3 skiby na 2A a 4 na 1A i wyszło że czterema orka leci krócej  dlatego jak 3 skiby to albo 16 cali albo vario i nawet na 18 poleci i oszczędzamy na wadze pługa i obciążeniu maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Doszedłem do wniosku, że do mojego Mf 3060 kupie Lemken Opal 110 3+1. w każdym momencie mogę odkręcić 4 skibę i powiększyć rozstaw na 3 pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

 

Witam.Nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tu.

Kupiłem 3 mies. temu MF 3060 i jestw nim wszystko sprawne oprócz EHR.Właściciel mówił że poprzedni właściciel spawał na nim tłumik i prawdopodobnie spalił ten komputerek ehr czy cuś.Podnoszenie mam zrobione na 2 przyciski zdjęte z błotnika.

I teraz pytanie: Czy możliwe jest aby przez spawanie czegoś na ciągniku da się spalić EHR?

Czy wystarczy kupić tylko nowy ehr czy coś mogło jeszcze uledz awarii?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tu raczej jakieś kombinowanie skoro już 2 właścicieli zbyło sprzęt z rzekomo spalonym ehr-em. Ja osobiście nie jedną maszynę spawałem podłączoną do ciągnika i nic się nie dzialo a dziś nawet tłumik bez wyjmowania bo zobaczyłem pęknięcie i nic się nie dzieje  tak więc wciskają jakiś kit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sznajdlik spoko robisz ale raz coś się upali i będą koszta a wystarczy ściągnąć klemy z aku i bez stresowa robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

To sterownik nie jest całkowicie nie sprawny skoro działa podnoszenie. Miga jakimś kodem? Zacznij od srawdzenia w jakim stanie jest czujnik wzniosu ramion i jego nadajnik, czy nie jest pęknięty. Powinieneś go dojrzeć po odkręceniu korka wlewu oleju do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No niby jest jakieś ryzyko ale do odważnych świat należy. Pozatym mam brata speca od elektryki i elektroniki to trochę zmniejsza moje obawy o awarię i jej konsekwencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Witam

Mam pytanie do posiadaczy serii 36, jak u was szybko podnosi podnosnik? U mnie w 8-9 s bez gazu idzie na max w gore a kierownica w miejscu da rade krecic ale powoooli, nie ma znaczenia czy z gazem czy bez. Kreci w miejscu ale wolno. Jak jest u was? Szybko skreca? 

Pytam bo zmienilem pomoe i tak teraz robi. Wcześniej przed wymiana praktycznie nic nie dzialalo

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj